שתף קטע נבחר

ישי שוב מאיים: "בשל לזעזועים קואליציוניים"

השר אלי ישי נפגש ביקענם עם ראשי רשויות, ואיים כי יפרוש מהקואליציה אם המצוקה החברתית לא תיפתר. "אני בשל לזעזועים קואליציוניים", הבהיר ישי - וביקש לקבל עצות

הקואליציה מתחילה להתנדנד? שר הפנים, אלי ישי, אמר בצהריים (יום ה') במפגש עם ראשי רשויות ביקנעם כי יפרוש מהממשלה אם לא יהיה פתרון למצוקה החברתית.

 

מחאת האוהלים - כתבות אחרונות ב-ynet

 

"אני מבקש לשבת עם ראשי הרשויות ולשמוע מהם מה הם הפתרונות לנושא מצוקת הדיור והמצוקה החברתית ואני בשל לעשות זעזועים קואליציוניים לפתור את נושא המצוקה החברתית", אמר ישי.

 

לא מדובר באיום הראשון של ישי לנוכח המחאה החברתית הנמשכת זה חודש. לפני כשלושה שבועות אמר שר הפנים כי אם משבר הדיור לא ייפתר, מפלגת ש"ס תפרוש מהממשלה. 

 

ישי עצמו אישר לאחרונה כמה תוכניות בנייה גדולות - חלקן מעבר לקו הירוק. רק אתמול הוא אישר לבנות 1,600 יחידות דיור בשכונה החרדית רמת שלמה, הנמצאת מעבר לקו הירוק. בקרוב תאושר גם תוכנית לבניית 700 דירות בפסגת זאב, הנמצאת גם היא מעבר לקו הירוק. עוד 2,000 דירות ייבנו בגבעת המטוס בבירה.

 

בתחילת החודש נמסר כי מתכננת מחוז ירושלים חתמה על מתן

 תוקף על 930 יחידות דיור בהר חומה, שנתיים לאחר שהוועדה המחוזית החליטה על הפקדתן. המשמעות היא שכעת ניתן לשווק את הקרקע ליזמים למימוש תוכניות הבנייה.

 

לעומת ישי, השותף הבכיר בקואליציה של נתניהו דווקא לא מתרגש מהמחאה. שר החוץ אביגדור ליברמן מתח לאחרונה ביקורת על המחאה וטען כי בתי הקפה בתל אביב מלאים - ולאו דווקא בטייקונים.

 

בזמן שישי נועד עם ראשי רשויות, השר ישראל כץ ביקר במאהל בשדרות רוטשילד בתל-אביב. השר כץ ציין בפתח דבריו כי הפיק לקחים מפגישתם האחרונה במאהל, "ואני חושב שהמסר הוא שבסופו של דבר לא ניתן לפתור דברים ללא הידברות. אני נמצא כאן כשר בממשלה וחבר בקבינט הכלכלי-חברתי שאמור לשבת על המדוכה", אמר השר, אך הוסיף כי "אני מאלה שמאמינים שבמקביל לגיבוש המתווה, כל אחד צריך לעשות בתחומו כדי להביא לפתרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים