שתף קטע נבחר

התמ"ת יממן עד 40% משכר בני מיעוטים בהיי-טק

תוכנית פיילוט לשילוב בני מיעוטים בהיי-טק תופעל לשנתיים והיקפה התקציבי יעמוד על 10 מיליון שקל. בשלב ראשון היא אמורה להביא לקליטת 200 סטודנטים בחברות טכנולוגיה. שמחון: "העלאת שיעור התעסוקה בקרב המגזר הערבי הוא תנאי לצמיחה בשנים הבאות"

משרד התמ"ת הודיע היום (א') על תוכנית פיילוט לשילוב סטודנטים ממגזר המיעוטים הלומדים מקצועות טכנולוגיים באוניברסיטאות ומכללות בישראל בתעשייה עתירת ידע. 

 

 

המסלול יופעל במתכונת של מסלול תעסוקה כאשר הסיוע יינתן לשנה עד שנתיים אך בכל מקרה לא יותר משנה אחת ממועד סיום תקופת הלימודים של הסטודנט. שיעור הסיוע שיינתן לעסקים משתנה בהתאם למספר הסטודנטים ותקופת ההעסקה ויוכל להגיע עד 40% מעלות השכר.

 

הפיילוט יופעל לשנתיים בהיקף תקציבי של 10 מיליון שקל, כאשר המטרה בשלב ראשון היא להביא לקליטתם של 200 סטודנטים ממגזר המיעוטים בחברות בתחומי הטכנולוגיה. המימון לתוכנית יבוא בחלקו מאגף התקציבים באוצר ובחלקו מהרשות לפיתוח כלכלי במשרד רה"מ.

 

הבקשות במסלול זה ייבחנו ויאושרו ע"י ועדה משותפת של משרד התמ"ת, האוצר והרשות לפיתוח כלכלי והפעלת המסלול, כולל התשלום, הפיקוח והבקרה יהיו בסמכות מרכז השקעות.

 

שר התמ"ת, שלום שמחון אמר: "תוכנית הפיילוט מהווה מרכיב נוסף ומשמעותי במאמץ הכולל שאנו מובילים לשילוב מגזר המיעוטים בשוק העבודה, לצמצום פערים, לקידום שוויון ההזדמנויות ולעידוד צעירים ממגזרי המיעוטים להשתלבות במקצועות בעלי שכר גבוה. העלאת שיעור התעסוקה בקרב המגזר הערבי הוא תנאי לצמיחה בשנים הבאות".

 

מנהל מרכז השקעות במשרד התמ"ת, רו"ח חזי צאיג, ציין כי "מסלול זה מצטרף למסלולי התעסוקה האחרים המופעלים במרכז השקעות ובא לתת מענה לבעיות בעידוד תעסוקה של אקדמאים צעירים במגזר המיעוטים. במידה שהפיילוט המתוכנן יצליח ונראה ביקושים גדולים, נרחיב את היקפי התוכנית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסיוע יינתן לשנה עד שנתיים
צילום: jupiter
שלום שמחון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים