שתף קטע נבחר

הרשות: נמאס לנו מהשקרים של ישראל

בארוחת שבירת צום הרמדאן בוואדי ערה, בהשתתפות ח"כ אחמד טיבי, אמר שר החוץ הפלסטיני: "המו"מ לא מקדם כלום ונעביר את האחריות לאו"ם"

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מליכי, מבהיר כי הפלסטינים נחושים בדעתם לקדם מהלך חד-צדדי להכרה במדינה עצמאית: "נמאס לנו מהשקרים של ממשלת ישראל ועדיף לנו לשמור על עצמנו ולהגיע למטרתנו עד שנקבל את הזכויות של העם הפלסטיני שסבל רבות", אמר הערב בסעודת איפטאר - שבירת צום הרמדאן בוואדי ערה.  

 

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) בירך אותו, ואמר כי "הערבים בישראל תומכים בהקמת מדינה פלסטינית ובמאמצים הפלסטינים להתקבל כחברה באו"ם. מקווה שתצליחו ושנתניהו וליברמן ייכשלו". 

 

נערכים לספטמבר - כותרות אחרונות ב-ynet

 

עוד בערוץ החדשות:

 

ח"כ טיבי וריאד אל-מליכי. "מקווה שאתם תצליחו" (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
ח"כ טיבי וריאד אל-מליכי. "מקווה שאתם תצליחו"(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 

האירוע נערך באולם "מייס אלרים" שבאזור ואדי ערה בהשתתפות 1,900 איש מהמגזר הערבי. בנאומו סיפר שר החוץ הפלסטיני: "בכל מדינה שהגעתי אליה קדמה לי משלחת ישראלית וכל מדינה שעזבתי, רדפה אותי משלחת ישראלית כדי לסכל את הדרישה הפלסטינית לקבל הכרה באו"ם".

 

"ההפגנות הלא אלימות הוכיחו את עצמן" (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
"ההפגנות הלא אלימות הוכיחו את עצמן"(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 

אל-מליכי ציין כי עד כה הכירו 120 מדינות מרחבי העולם ב"פלסטין" והוא מעריך שהמספר יגדל. "נמאס לנו ממשלת ישראל כי בכל פעם שרצו לשבת איתנו למשא ומתן, באותו הזמן הם בנו התנחלויות על אדמתנו ושרפו את המסגדים, הכנסיות והבתים. הם מסרבים שתהיה לנו מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים. לכן ראינו שכל המשא ומתן לא מקדם כלום ואנו נעביר את האחריות לאו"ם שצריך למצוא לנו פתרונות".

 

במהלך הארוחה אמר ח"כ טיבי לאורחו כי "לעם הפלסטיני מגיע מה שהגיע לעמים אחרים. פלסטין תהיה המדינה ה-194 וזהו מספר סמלי כדי להעלות את סוגיית הפליטים והחלטת האו"ם מספר 194 בעניין". לבסוף קרא ח"כ טיבי להביע תמיכה במהלך הפלסטיני באמצעות הפגנות לא אלימות. "ההפגנות הלא אלימות הוכיחו את עצמן במזרח התיכון".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פלסטין תהיה המדינה ה-194"
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים