שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פלסטין בדרך: צה"ל ממליץ לשחרר אסירים
  לקראת ההצבעה על מדינה פלסטינית, ממליצה מערכת הביטחון על שורת מחוות כלפי הפלסטינים - שחרור אסירים, החזרת גופות, הסרת מחסומים ועוד "ממתקים" שנועדו למנוע אלימות

  ספטמבר מתקרב, הלחץ מתגבר - וההכנות בישראל בשיאן: לקראת ההצבעה באו"ם על הכרה במדינה פלסטינית, המליצה מערכת הביטחון לדרג המדיני על שורת מחוות יוצאות דופן כלפי הפלסטינים, שאמורות למנוע אלימות, ביניהן שחרור אסירים, החזרת גופות והסרת מחסומים.

   

  פלסטין בדרך - הכותרות האחרונות ב-ynet:

   

  התוכנית נועדה לעגן בקרב הפלסטינים את תודעת "מחיר ההפסד", במטרה לשמור על היציבות ולמנוע הסלמה והקצנה ביהודה ושומרון וברצועת עזה. את הזמן שנותר עד 20 בספטמבר, אומרים בצבא, כדאי לנצל לצעדים בוני אמון.

   

  עוד בערוץ החדשות:

   

  בצבא ממליצים ליישם את התוכנית באורח מדורג, בכפוף להערכת מצב ותוך מינוף

  תודעתי-הסברתי בזירה הפלסטינית והבינלאומית. כמו כן, הם ממליצים לנקוט בצעדים הפיכים במקביל לבדיקת האפקטיביות שלהם, ולהימנע מנקיטה בצעדים שעלולים לצמצם את מרחב התמרון של ישראל במשא ומתן.

   

  במערכת הביטחון ממליצים גם לתמוך בגושי ההתנחלויות ולחזק אותם, ובמקביל לנקוט צעדים יזומים כלפי קבוצות קיצוניות על מנת למנוע פעילות "תג מחיר" שעלולה להוביל להסלמה. התוכנית תלווה בהסברה, בה ייקחו חלק דובר צה"ל ומשרד החוץ. 

   

  במסגרת התוכנית, ממליצים בצבא בין היתר על שחרור אסירי פתח, שינוי מען לתושבי רצועת עזה המתגוררים ביהודה ושומרון וכן הגדלת מכסות הפועלים הפלסטינים המורשים לעבוד בישראל בתחומי החקלאות והבנייה. 

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. יקבל את ההמלצות?
  צילום: נועם מושקוביץ
  מהומות יום הנכסה. התמונות יחזרו?
  צילום: AFP
  מומלצים