שתף קטע נבחר

תודה דפני, את הקופון יגזור הליכוד

תודה שהזכרת לנו נשכחות, שלהיות ליכודניק זה להיות חברתי. זו ההזדמנות של נתניהו שרואה עצמו כממשיך ז'בוטינסקי

אין ספק שמאחורי חלק ממארגני מחאת הדיור עומדים ארגונים כמו הקרן החדשה לישראל, השמאל הלאומי, הנדבן דניאל אברהם ופעילי מפלגת קדימה שכל מטרתם היא הפלת ממשלת נתניהו. גם אין ספק שמנהיגת המחאה דפני ליף וחבריה לא גדלו על משנתו של מנהיג בית"ר, זאב ז'בוטינסקי. אבל יחד עם זאת, צריך להגיד תודה למי שדאגה להזכיר לנו את מה שכבר הספקנו לשכוח.

 

נוצרה כאן הזדמנות היסטורית לשינוי והמחאה הזו הזכירה לכולנו את הערכים החברתיים ששכחנו. דפני ליף החזירה אותנו למשנתו החברתית של מנהיגה הרוחני של תנועת הליכוד. ערכים אלו, עליהם גדלנו, מדברים על כך שתפקידה של המדינה לדאוג לאזרחיה בתחומים הבסיסיים ועל כך שמשק חופשי וצדק חברתי יכולים ללכת יחד.

 

עוד בערוץ הדעות :

כל המשק מתגלגל על הסושי / שלמה קראוס

אל תצאו פראיירים של גלן בק / מ.ג'י רוזנברג

היה שלום פיני גרוב, סמל לצדק חברתי / עמיר פרץ

משכירי הדירות, אתם החזירון העליון / שימי לימור

 

הזמן יעשה את שלו ולראש הממשלה נתניהו תהיה שנה וחצי לתקן ולהוביל לשינוי חברתי משמעותי בסדרי העדיפויות בישראל. את הקופון יגזור בבחירות. המחאה האדירה הזו תסתיים, והציבור יידע להוקיר תודה למי שיצליח לשנות כאן את סדרי העדיפויות ויצליח להוציא את ישראל לדרך חדשה. האמת לאמיתה היא שרק בידי נתניהו נתונה היכולת לשנות זאת. לפיכך, עליו לנווט את הספינה לכיוון שיביא לו את הרווח הגדול ביותר בבחירות. ואותנו - אנשי הליכוד - זה יחזיר למשנתו של אבי התנועה ז'בוטינסקי.

 

שלא במקרה, אלדד יניב יצא בלעם, בא לקלל ויצא מברך. הססמאות "נתניהו הביתה, הדלק עלינו" יהוו חרב פיפיות ויעצימו את נתניהו. הוא יתייצב בפני הציבור, יישיר את מבטו ויאמר: ביקשתם ממני ולכן אעשה - אביא לצדק חברתי. כבר עכשיו הנפגעת העיקרית של המאבק החברתי היא יו"ר מפלגת קדימה, ציפי ליבני, שאינה מצליחה לייצר אלטרנטיבה אמיתית לנתניהו.

 

סגירת מעגל

צדק חברתי קשור למורשת הליכוד ולמורשת המחנה הלאומי. ראש הממשלה הראשון של הליכוד, מנחם בגין, נבחר בין היתר בגלל מצעו החברתי, הנהיג את פרויקט שיקום השכונות והקצה משאבים לחינוך חינם להשכלה תיכונית שכל מהותו - צדק חברתי. לא בכדי הלכו אחריו רוב שכבות העם, שסוף סוף מצאו מנהיג שמייצג את תקוותם לעתיד כלכלי וחברתי טוב יותר עבורם ועבור ילדיהם.

 

כאן ראוי לומר שגם שלטון הדוגל בשוק חופשי, חייב לכלול גורמי בקרה ושמירה על חוקי המשחק, כדי שלא יווצרו קרטלים וטייקונים שיפגעו בציבור במעמד הביניים והשכבות החלשות. בתוך השוק החופשי יש גם מקום להקצאת משאבים לשכבות החלשות וזה בא לידי ביטוי באופן מובהק במצע הליכוד.

 

אז אמנם מטרתם האחת והיחידה של רבים מראשי המחאה היא להפיל את הממשלה. אחדים מהם לא באמת דואגים לאזרחים הפשוטים שנפגעים ממצוקת הדיור. אך אף על פי כן, עלינו - אנשי המחנה הלאומי - להישיר מבט לעבר דפני ולומר לה: תודה לך דפני שהזכרת לנו את מה ששכחנו. תודה שהזכרת לנו שלהיות ליכודניק זה גם להיות חברתי.

 

ייתכן שזו תהיה סגירת מעגל עבור נתניהו, שרואה עצמו ממשיך דרכו של ז'בוטינסקי. והכל, יש לזכור, בזכות דפני שדאגה להזכיר לכולנו את מה ששכחנו.

 

שי בזק, יועץ אסטרטגי ופרשן פוליטי. מסיים תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת בר אילן. לשעבר מזכיר הדור הצעיר בליכוד.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים בנושא המאבק החברתי: opinions@y-i.co.i

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החזרת את הליכוד לערכיו. שי בזק
צילום: אדי פריימן
יתקן ויוביל שינוי. בנימין נתניהו
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים