שתף קטע נבחר

לא עוצר: ריק פרי "לא מאמין בהתחממות כדוה"א"

מושל טקסס המתמודד על נשיאות ארה"ב ממשיך לתת דרור ללשונו. אמש הוא איים ב"נוסח טקסס" על נגיד הבנק האמריקני, בן ברננקי, על כך שהוא מדפיס כסף ואמר שייתכן שזו "בגידה". היום הוא הצהיר שאינו מאמין בהתחממות כדור הארץ

מושל טקסס, ריק פרי, המתמודד על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית, הגיע לניו-המפשייר, המדינה המהווה את בסיס התמיכה הגדול של מתחרהו הבולט בשלב זה, מיט רומני. ניו-המפשייר היא מדינה הנחשבת לעצמאית מבחינה פוליטית, וגם מי שלא יירשם כרפובליקני, יוכל להשתתף בבבחירות המקדימות.

 

ריק פרי המועמד הרפובליקני המוביל ב-ynet:

 

עוד חדשות בעולם:

 

למרות זאת, המשיך היום (יום ד') המושל הטקסני בקו התוקפני שלו. הוא סירב לסגת מהאיום על ראש הבנק המרכזי, בן ברננקי, ומהצהרתו כי ייתכן שהדפסת הכסף בידי הבנק המרכזי מהווה "בגידה". כמו כן, הוא הצהיר בארוחת בוקר בהשתתפות אנשי עסקים, ש"ההתחממות העולמית" מבוססת על עיוות נתונים בידי מדענים. הוא הדגיש כי אם יהיה נשיא, הוא לא יפנה משאבים פדרליים לטיפול בבעיות איכות הסביבה.

 

לא יקדיש משאבים פדרליים לטיפול בגורמי הזיהום. פרי (צילום: MCT) (צילום: MCT)
לא יקדיש משאבים פדרליים לטיפול בגורמי הזיהום. פרי(צילום: MCT)

 

"כן, האקלים שלנו השתנה", הודה פרי, אך הביע ספק שהתחממות כדור הארץ היא הסיבה. לדבריו, מלחמה בגורמי הזיהום "עלולה לעלות מיליארדי, אם לא טריליוני דולרים. איני חושב שאמריקה צריכה להשתתף בבזבוז סכומי כסף גבוהים כל כך על מה שעדיין הוא תיאוריה מדעית שלא הוכחה, ומבחינתי הסוגייה נתונה ביותר ויותר סימני שאלה".

 

ג'ים רובנס, פעיל רפובליקני ומשקיע בהיי-טק, ששאל את השאלה, לא היה מרוצה מהתשובה. הוא אמר ל"וושינגטון פוסט" על פרי: "הוא מועמד מרשים מאוד, אבל הוא טועה עובדתית בנושא שינוי האקלים. צריך להתמודד עם הטכנולוגיה והמדע עובדתית, והוא לא יכול להתעלם מקביעת האקדמיה הלאומית למדעים".

 

פרי מודיע על מועמדותו. מעכשיו כל התבטאות תוקלט (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פרי מודיע על מועמדותו. מעכשיו כל התבטאות תוקלט(צילום: AFP)

 

מאז כניסתו למירוץ על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, ולנוכח סקר חדש המצביע על כך שהוא מוביל בפער מרשים על שאר יריביו, התקשורת האמריקנית מתרכזת בפרי, כל אמירה שלו מוקלטת, וכל מחווה שלו מצולמת.

 

נכון לעכשיו, יורשו של ג'ורג' בוש במושלות טקסס השמיע דברים המתקבלות באהדה גדולה בעיקר בקרב אנשי "מסיבת התה" ויתר האגף השמרני של המפלגה הרפובליקנית. עם זאת, פרשנים מעריכים כי כל ההצהרות הללו יפגעו בו בקרב עצמאים, קבוצת המבציעים שתקבע בסופו של דבר את זהות הנשיא החדש של ארצות הברית בנובמבר 2012. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נכנס למירוץ בסערה. פרי
צילום: MCT
האוטובוס של מסע הבחירות
צילום: MCT
מומלצים