שתף קטע נבחר

צילום: AFP, הגולש מיכאל קרביץ

גראד בתיכון: "הכדוריות התפזרו ברדיוס 100 מטר"

התלמידים שמעו בבית על פגיעת הרקטה באולם הספורט בבית ספר בבאר-שבע: "לא חשבנו שהסכנה כה קרובה". החשש של ההורים גדול: אמא אמרה לי 'איזה פחד, איך תחזרו ללימודים?'

מתקפת הטרור בדרום, שהולידה את ההסלמה הביטחונית האחרונה באזור, הגיעה הבוקר (יום א') למתחם בית ספר תיכון בבאר שבע. אולם הספורט בבית הספר, שספג פגיעה ישירה של רקטת גראד, היה אמנם ריק מתלמידים בשל החופש הגדול, אך פוטנציאל הסכנה לא נעלם מעיניהם. "זה אולם גדול, אם היו לימודים, יכול מאוד להיות שהיו שם תלמידים בזמן הנפילה", אמרו ל-ynet.

 

דוד שימשילשוילי, תלמיד בית הספר שילמד בשנה הבאה בכיתה י"א, סיפר בשיחה עם ynet כי בכל שיעור ספורט מגיעות לאולם כיתה או שתיים. למרות ששם המוסד החינוכי לא פורסם, השמועה כי מדובר בבית הספר בו הוא לומד הגיעה אליו במהרה. הוא וחבריו, המורגלים כבר בכניסה למרחבים מוגנים במהלך יום הלימודים, לא חשבו שהסכנה כל כך קרובה. "יש חדרים ממוגנים בקומה למטה, כולם מכירים את זה, אבל אתה לא חושב שזה באמת יקרה", אמר.

 

הסלמה בדרום  - הכותרות האחרונות ב-ynet

  

החל משעות הבוקר ספגה באר שבע רקטות רבות. מעט לפני השעה 9 בבוקר, נשמעה אזעקה בבירת הנגב, בעקבות שיגור של שלוש רקטות גראד לאזור. כיפת ברזל יירטה לפחות אחת מהן, אחרת פערה חור גדול בגג אולם הספורט. הרקטה גרמה נזק כבד גם לחדרי השירותים, כיור התנפץ וכדוריות התפזרו לכל עבר.

 

החור שנפער בגג אולם הספורט (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
החור שנפער בגג אולם הספורט(צילום: הרצל יוסף)

 

דודי ליפשיץ, ראש מנהל החינוך בעיר, הגיע למקום הפגיעה זמן קצר לאחר נחיתת הרקטה. "אחרי שרואים את הנזק, חושבים מה יכול היה לקרות אם חלילה היו כאן תלמידים. אתה רואה את פיזור הכדוריות ברדיוס של מאה מטר, ומבין שילד לא היה צריך להיות במקום הנפילה בשביל להיפגע פגיעה קטלנית".

 

בתיכון שניזוק ובמוסדות נוספים בעיר אמורות היו להתקיים בהמשך היום מכינות, שבוטלו עוד אתמול, אחרי נפילות הגראדים. "ההחלטה הוכיחה את עצמה. אנחנו חושבים שצריכים להיות ערניים במיוחד עם אוכלוסיה צעירה", הסביר ליפשיץ.

 

כוחות חילוץ והצלה על גג התיכון שנפגע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
כוחות חילוץ והצלה על גג התיכון שנפגע(צילום: הרצל יוסף)

 

באשר לפתיחת שנת הלימודים הקרובה, הדגיש ראש המנהל כי הערכות מצב מתקיימות על בסיס יומיומי. "על פי ההתפתחויות יוכרע דבר, תוך נקיטת זהירות מרבית. אנחנו מאמינים בממשלת ישראל שתעשה את כל הנדרש על מנת ששנת הלימודים תפתח כסדרה, אנו נעשה את כל הדרוש מבחינתנו". עם זאת, סיפר ליפשיץ כי לא בכל מוסדות החינוך בעיר קיימים מקלטים וממ"דים המספיקים לכל תלמידי בית הספר.

 

"יותר כדורגל בשיעורי ספורט"

"ברגע שההורים שלי שמעו איפה נפלה הרקטה, הם נלחצו", סיפר ל-ynet בר

קדוש, העתיד אף הוא לעלות לכיתה י"א בתיכון. כעת, מביעים הוריו חשש מסיום החופש המתקרב. "אמא אמרה לי 'איזה פחד, איך תחזרו ללימודים? איך תחזרו לשם?' הרגעתי אותה ואמרתי שכמו שנפל במקומות אחרים בעיר, כך נפל שם". 

 

הגראד שפגע בבית הספר הפך במהרה לשיחת היום בין תלמידיו, "דיברתי כבר עם הח'ברה, מזל שאף אחד לא היה שם. אולי ייצא מזה קצת טוב - יותר כדורגל בשיעורי ספורט ופחות אימונים באולם", סיכם קדוש בנימה אופטימית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על גג בית הספר שנפגע
צילום: הרצל יוסף
"מזל שאף אחד לא היה שם"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים