שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זנות אינה המקצוע העתיק בעולם. זנות היא פשע

  "משחר ההיסטוריה גברים קנו נשים לתועלתם האישית, תוך עשיית שימוש בנשים כחפץ ותו ולא. הדבר אישש וכונן את הפערים המגדריים בין גברים לנשים ואת העדר השוויון ביניהם". עו"ד יערה רשף כותבת לליעד קנטורוביץ

  מזה שנים רבות אמנית הפרפורמנס ליעד קנטורוביץ טוענת במרץ תחת כל עץ רענן כי זנות הינה ככל העבודות תוך כדי שהיא מוכיחה אותנו, כחברה, על אופקינו הצרים. טיעונים מעין אלה מוספים חטא על פשע, וגורמים נזק עצום לא רק לנשים הלכודות במעגל הזנות, אלא לחברה כולה.

   

  עוד על זנות בערוץ יחסים:

   

  טיעונים מסוג זה מאששים טענות מופרכות, שאינן קשורות למציאות בפועל, בדבר "חופש עיסוק" ו"אוטונומיית הפרט". הטיעונים הללו, אשר כמעט תמיד נטענים באופן מופשט ושטחי, אינם מבוססים ומתעלמים מהמציאות העגומה של אותן נשים בזנות – מציאות יום יומית של השפלה, אונס ואלימות מתמשכת.

   

  נשים העובדות בזנות חוות אם כן מציאות שלעתים מובילה להתמכרות לסמים ואלכוהול (כי צריך למצוא דרך להתמודד כדי לשרוד), מציאות שיסודה בחיים נטולי כל אופציות אחרות. ברובם המכריע של המקרים, מדובר בנשים שנולדו לתוך מסכת חיים אכזרית, סבלו עוד טרם הכניסה לזנות מאלימות והתעללות מינית, ומחקרים על גבי מחקרים, אובייקטיבים ומבוססים, מאששים זאת פעם אחר פעם.

   

   

  "הזנות ממיטה עלינו קלון"

  האמת היא שאם מוטלת עלינו כחברה חובה כלשהי, זוהי החובה למגר את הזנות תוך הבנת הנזקים שהיא גורמת בד בבד עם הוקעת כל הגורמים המאפשרים אותה. העובדה כי בחברתנו נשים ניתנות לקנייה על פי רצונם של גברים ממיטה עלינו קלון, ומשליכה על כל היבט של חיינו.

   

  על כן, יש לדחות מכל וכל טענות מסוג טענותיה של הגב' קנטורוביץ, אשר באופן הרסני ממש מבקשות להפוך את המושג "זנות" למונח מקביל ל"עבודה". זנות אינה עבודה, זנות היא מושג אשר טומן בחובו את ההסבר הקדום ביותר לפערים המגדריים בעולמנו.

   

  זנות אינה המקצוע העתיק בעולם, זנות היא הפשע העתיק בעולם. משחר ההיסטוריה גברים קנו נשים לתועלתם האישית, תוך עשיית שימוש בנשים כחפץ ותו ולא והדבר אישש וכונן, הלכה למעשה, את הפערים המגדריים בין גברים לנשים ואת העדר השוויון ביניהם.

   

  לטענת הגב' קנטורוביץ, לפיה לנשים בזנות, למרות מעמדן הנחות, יש זכות לדברר את עצמן כסקטור תעסוקתי מדוכא, אך בגלל התיוג השלילי, הן נשארות לא מזוהות ונטולות קול, אשיב כי נשים בזנות נשארות לא מזוהות ונטולות קול לא בגלל התיוג השלילי, אלא בשל סיבה אחת – וסיבה אחת בלבד – והיא העובדה שנשים אלה סופגות מדי יום, ומדי לילה, כל כך הרבה אלימות והשפלה המחרפות ומשמידות כל חלקה טובה בגופן ונפשן, עד שתשו כוחותיהן לגמרי, היטשטשה זהותן - מאחר וכבודן הסגולי הבסיסי ביותר נשלל וכתוצאה מכך קולן הלך ודעך.

   

  לא נותר אלא לקוות שיום יגיע ובו תופנם ההבנה בדבר הפשע העצום שבזנות. אכן, זנות היא פשע נגד נשים. ורק אם נפנים זאת, נוכל, אולי, לחיות כולנו בעולם טוב יותר.

   

  מה דעתכם על מעמד העוסקות בזנות? ספרו לנו בפייסבוק המחודש של ערוץ יחסים.

   

  • הכותבת הינה עו"ד המתנדבת במכון תודעה – העמותה למאבק בזנות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "זונות עוברות מציאות יום יומית של השפלה, אונס ואלימות"
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים