שתף קטע נבחר

לוב: האם בתו של קדאפי שנהרגה ב-86' בחיים?

בבריטניה ובאירלנד נחשף כי הבת המאומצת, שנהרגה כביכול כשהיתה בת חצי שנה בהפצצת חיל האוויר האמריקני, עובדת כרופאה במשרד הבריאות הלובי

האם בתו המאומצת של מועמר קדאפי, שלדבריו נהרגה בהפצצה על ארמונו בשנת 1986 - בחיים? במשך 25 שנה טען קדאפי כי בתו אנה נהרגה בהתקפה האווירית של ארצות-הברית, כשהיתה בת חצי שנה, אך מידע חדש מראה כי היא עבדה כרופאה בבית חולים בטריפולי.

 

סוף עידן קדאפי - הכתבות האחרונות ב-ynet:

 

ה"איריש טיימס" וכמה כלי תקשורת בבריטניה חשפו כמה מסמכים, לפיהם אנה סיימה בשנת 2007 קורס אנגלית, אותו היא סיימה בהצטיינות. בנוסף נמצאה מעטפה ועליה שמה של הבת ותמונה של אשה בשנות ה-20 לחייה.

 

הבית של עיישה קדאפי בטריפולי (צילום: AP) (צילום: AP)
הבית של עיישה קדאפי בטריפולי(צילום: AP)

 

במשך 25 שנה הטילו במערב ספק, כי התינוקת נהרגה בהפצצה, שבאה בתגובה לפיגוע נגד חיילים אמריקנים במועדון בגרמניה. אבל השבוע, כשהמורדים השתלטו על מבצרו של קדאפי וגם עיתונאים הגיעו למקום נמצאו המסמכים הקשורים לבת "שנהרגה".

 

על-פי הדיווח בעיתון האירי, רוב המסמכים נמצאו בחדר שנראה שמתגוררת בו אשה צעירה. "זו אנה, זו אנה, זו הבת שקדאפי שיקר לגביה. זה החדר שלה", אמרו מורדים שהיו במקום.

 

עוד לפני הדחתו של קדאפי, דיווח עיתון בגרמניה כי הבת המאומצת לא נהרגה בהפצצה והיא עובדת כרופאה במשרד הבריאות הלובי. העיתון דיווח כי היא ניצלה את השפעתה כדי לקדם את חבריה ומנגד למנוע את קידומם של רופאים אותם היא לא אהבה. עוד דווח כי לא פעם הבת הגיעה ללונדון לקניות.

 

אנה קדאפי נולדה ב-11 בנובמבר 1985 והיא היתה בת חצי שנה בזמן ההפצצה. עם זאת, עיתון מערבי אמר כי ראה גופת תינוקת בין ההרוגים בטריפולי לאחר ההפצצה.

 

בינתיים מחפשים בלוב אחר אביה של אנה, שהיה שליט לוב במשך 42 שנה. הלילה דיווחה סוכנות הידיעות המצרית כי שישה כלי רכב משוריינים, מסוג מרצדס, חצו את הגבול מלוב לאלג'יריה. על-פי הדיווח לא ברור מי נסע בכלי הרכב, אבל סוכנות הידיעות המצרית ציטטה מקור שהעריך כי בכירים לובים ואולי אפילו מועמר קדאפי ובניו היו במכוניות. באלג'יריה לא התייחסו לדיווח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי. שיקר למערב?
צילום: MCT
ארמונו של קדאפי
צילום: AP
מומלצים