שתף קטע נבחר

אידלמן למתמחים: "המאבק הסתיים, אל תתפטרו"

יו"ר ההסתדרות הרפואית השיב לרופאים המתמחים, שיצאו היום נגד הסכם ה"בלוף" עם משרד האוצר. "המאבק הסתיים. השגנו את היעדים שהצבנו בפנינו בתחילת המאבק", הוא כתב, "לא ניתן לתקן את כל העיוותים בהסכם אחד"

יושב ראש ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, שלח הערב (יום א') מכתב לרופאים המתמחים שמתכוונים להתפטר בעקבות החתימה על ההסכם עם משרד האוצר, וקרא להם לחזור בהם מכוונתם.

 

מחאת הרופאים - הכותרות האחרונות ב-ynet

המתמחים: "ההסכם בכייה לדורות, ביבי תתערב"

הרופאים והאוצר חתמו: "נפל דבר בישראל"

 

עוד בערוץ החדשות :

נועם שליט: "לפני שביבי הביתה, גלעד הביתה"

איראן: עונש מוות הוטל על "המחסל מהמוסד"

 

"המאבק הסתיים. השגנו את היעדים שהצבנו בפנינו בתחילת המאבק", כתב אידלמן למתמחים. "אני קורא לכם לחזור בכם מכוונת ההתפטרות. אני בטוח שרובכם רואים ברפואה שליחות ודרך חיים".

 

יו"ר ההסתדרות הרפואית כתב למתמחים השוקלים להתפטר כי "מגמת הקריסה של הרפואה הציבורית בישראל אמורה להשתנות בעקבות ההסכם", אך הוסיף כי "לא ניתן לתקן את כל העיוותים בהסכם אחד".

 

אידלמן ציין במכתבו כי "אינני מאמין ביכולת של מהפכה להביא תועלת לטווח ארוך. במהפכות, מטבען, יש כוח רב של הרס ויכולת מועטה של בנייה ותיקון". הוא ציין כי במהלך המאבק "דבקנו במטרות ויעדים כפי שהוגדרו מלכתחילה". בשלב מסוים במאבק, כתב ד"ר אידלמן, הוצבו "יעדים אחרים שבחלקם לא היה קשר ביניהם לבין חיזוק הרפואה הציבורית ובחלקם, היו כרוכים בתקציבים לא ריאליים לדעת הכלכלנים המובילים".

 

הוא הודה לרופאים "שיצאו מאדישותם", והוסיף כי "לצערי, במהלך המאבק נסדקו יסודות שעליהם בנויה הרפואה מקדמת דנא", ברומזו לעיצומים שבהם נקטו המתמחים, ונטשו מחלקות. לדבריו, "המאבק הסתיים ועלינו להתחיל בשיקום מבנה הרפואה וחיזוקה, גם בפן הארגוני".

 

יו"ר ההסתדרות הרפואית קרא למתמחים לעיין בנתוני ההסכם שצורפו למכתבו בכדי "להזים שמועות ופרשנויות מטעות". לדבריו, "כמובן, שזכותו של כל רופא להחליט על גורלו אך אני משוכנע שההחלטה להתפטר, לעת הזאת, היא החלטה שאינה הגיונית ושאינה מוצדקת".

 

מוקדם יותר כינסו נציגי הרופאים המתמחים מסיבת עיתונאים שבה הודיעו כי הם דבקים בהחלטתם לממש את מכתבי ההתפטרות שהגישו. "ב-4 בספטמבר אנחנו לא נהיה כאן", הודיעו המתמחים, שקראו לראש הממשלה ושר הבריאות, בנימין נתניהו, להתערב.

 

"אנחנו רוצים שביבי יתערב", אמרה ד"ר מירב אינגביר, רופאה מומחית מביה"ח איכילוב,

"הרסו לנו את הבריאות, הגיע הזמן שתתערב". לדבריה, "ההסכם הזה משפטית כנראה חתום, אבל מדובר בבכייה לדורות. מישהו צריך להרים את הכפפה. המישהו הזה צריך להיות ביבי".

 

ד"ר אוריה מרגוליס מביה"ח מאיר אמר כי "אנחנו כבר התפטרנו. ברביעי בספטמבר זה יבוא לידי ביטוי. מעל לאלף רופאים לא יגיעו לעבודה".

 

על פי נתוני מועצת הרופאים הצעירה, המרכזת את מאבק המתמחים, עד כה הוגשו 1,067 מכתבי התפטרות, ועו"ד טל קרת המייצגת את המתמחים, ממשיכה לאסוף מכתבים נוספים. מהנתונים שרוכזו עולה כי באיכילוב התפטרו 150 רופאים, בהדסה 146, בשיבא 137, במאיר 132, ברמב"ם 132, בבילינסון ובשניידר התפטרו 120 רופאים. בשאר בתי החולים מדובר בעשרות מכתבי התפטרות שהוגשו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא ניתן לתקן הכל. ד"ר אידלמן
צילום: דנה קופל
מומלצים