שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אני הומו ונולדתי כך. שום המרה לא תעזור"

  "מיזם השידוכים שנועד לכאורה לעזור להומואים ולסביות דתיים זעזע אותי עמוקות. אני מאמין כי נטייה מינית הינה מולדת ובלתי ניתנת לשינוי". ג'וזף וקסלר כותב לרב ארל'ה הראל

  לילה נוסף של חושך ירד על הארץ. כהרגלי השבועי, כיביתי את האורות בבית והתיישבתי בחשכה אל מול הלפטופ השחור שלי. מזגתי לעצמי כוס משקה והדלקתי סיגריה ראשונה מתוך חבילה שלמה שעתידה להסתיים עד שהבוקר יפציע.

   

  הפעם על השולחן ובהתאם לחוסר התאורה בחדרי, חושך.

   

  עוד בנושא דת ונטייה מינית בערוץ יחסים:

   

  שבוע שעבר פורסם מאמר על מיזם השידוכים בין הומואים ללסביות דתיים, וכמו רבים נוספים - גם אני הצטמררתי מעצם המחשבה על כך. ברור לכול כי יציאה מהארון ואורח חיים הומוסקסואלי מוצהר כאשר האדם דתי הוא משימה קשה מנשוא, אך היתר רעיון זדוני שכזה למטרת שמירה על מוסד המשפחה זעזע אותי עמוקות.

   

  אי אפשר לשנות נטייה מינית

  החלטתי לפנות אליך, הרב ארל'ה הראל, בתור האיש שעומד מאחורי המיזם וטוען כי נועד לסייע להומואים ולסביות שלא מצליחים להשתנות.

   

  מחשבתי הראשונית הייתה להפנות אליך את הציטוט שנתת בעיתונות המקומית ולשאול מדוע בטוח אתה בצורך של הומואים ולסביות להשתנות ולרגע אינך חושב כי אולי השינוי צריך להיעשות דווקא אצלך, אך תיארתי לעצמי ששאלה כזאת פשוט תגרום לך לסגור את החלון ולהפסיק לקרוא את פנייתי.

   

  במקום זאת אעשה כל שביכולתי כדי לכבד אותך ולנסות ולגרום לך להבין כי נטייה מינית הינה מולדת ובלתי ניתנת לשינוי. ראשית, ברצוני לברך אותך. עצם המטרה שעומדת בלב הרעיון אותו אתה מקדם, מבורכת. במאה ה-21, כמעט ולא שומעים על ארגונים ורעיונות שמקדמים את תא המשפחה.

   

  בשנים האחרונות נדמה שאחדות המשפחה הפכה למושג מתפורר, וכיום קל יותר למצוא עו"ד לגירושין מאשר רב לחתונה. אולם, למרות הערך העליון אותו אתה מנסה לשמר, קיים ערך אחר שעליך להתייחס אליו - ערך האנושיות וההומניטריות.

   

  הבנתי כי מבקש אתה לנסות ולהסב את הנטייה המינית עוד בטרם הפנייה אל מיזם השידוך. במקום להציג בפניך עד כמה מגוחכות תוצאות ההסבה אליה אתה מפנה, אחלוק איתך סיפור מטפורי ובדיוני.

   

   

  הדת הנוצרית מגבירה הילוך והופכת לדת המרכזית בעולמנו. רבבות מאמינים עושים כל שביכולתם לצרף עוד ועוד אנשים לנצרות, הדת שהם כה סוגדים לה. האמונה מעוורת אותם והכוח הגדול שצברו גורם להם לאבד צלם אנוש.

   

  המתנגדים מבינים כי השימוש בכוח נגדם הופך לברוטאלי ומרביתם נאלצים להצטרף. רק אחוז קטן נותר לנוצרים מנגד - דתיים המאמינים בתורה היהודית. בכדי לעזור להם למצוא את 'דרך האמת' ולגרום להם להצטרף אל חיקם, הם בונים מפעל פסיכולוגי שמטרתו לתרום לאלו שנכלאו באמונות אחרות – בעיקר אמונות דתיות שונות – לשנות את אמונתם לנכונה ביותר, הנצרות כמובן.

   

  נשמע דבילי, לא? הסבת דת ואמונה לנצרות. בדיוק כך נשמעת לי ולרבים כמוני, הסבה של נטייה מינית לחיים הטרוסקסואלים מושלמים.

   

  לא אני ולא אתה חכמים ונאורים מספיק בכדי לשפוט נטייה מינית של אדם אחר ובכדי לנסות ולשנות אותה. המדע לעומת זאת חכם יותר.

   

  האגודה האמריקנית לפסיכולוגיה ולפסיכיאטריה הצהירה כי יש להימנע מטיפולי המרה או אחרים לשינוי הנטייה המינית. אכן, קיים צדק בדבריהם, שכן בלתי אפשרי לשנות גנטיקה מולדת כאילו הייתה מקסימום תכונת אופי.

   

  אם כבר השוואה, ניתן להקביל אותה לצבע שיער. כולנו יכולים לצבוע את שערנו ולהחליף את המראה החיצוני אותו אנו מציגים לסביבה, אך אחת לחודש-חודשיים ניאלץ לחזור למספרה לצביעה חוזרת, שכן הצבע האמיתי יבצבץ משורשי שערנו.

   

   

  משכב זכר גרוע מניאוף?

  כל הסבה מינית שתיקח בה חלק, אולי נראית שלמה ברגע שהגבר והאישה נישאים, ואם יביאו ילדים אזי תראה זאת כהוכחה ניצחת לצדקתך. אולם המשפחה הגאה ששידכת תחיה חיים של הסתרה, תסכול וחוסר שייכות שכן היא תאלץ להימצא בהכחשה תמידית באשר לזהותה האמיתית.

   

  דבר נוסף שציינת בדבריך היה כי אחת משתי הסיבות שמניעות את הרבנים לתמוך במיזם היא אנושית-מוסרית. טענת כי עצם הידיעה מראש כי בן זוגך הינו בעל נטיות לבני מינו יפריכו ציפייה לזוגיות נורמטיבית ואי לכך יוכלו לקיים יחסים מיניים מחוץ למסגרת הנישואין מבלי שהדבר ייחשב כבגידה.

   

  הרשה לי להעמיד אותך על חוסר הצייתנות הדתית שבכך. עשרת הדיברות קבעו עבור המאמינים איסור ניאוף. אותו איסור אשר לך אין כל בעיה לעודד שבירתו, בעוד פסוק מקראי אחר על משכב זכר עומד בראש מעייניך הדתיים.

   

  באותה מידה יכולת שלא להתייחס לפסוק העוסק ביחסים הומוסקסואלים ולהטיף כנגד בגידה ביחסים הללו, ולא כנגד האדם שנולד עם נטייה מינית ויש בו הרצון להאמין באותה דת כמו שלך.

   

  הניסוי הזה שיצרת במסווה לרעיון מהפכני שכביכול מעניק מענה עבור אלו המכבדים את הדת ונקלעו שלא מרצונם לנטייה מינית נבדלת משלך, עוד ייזכר בדפי ההיסטוריה הישראלים.

   

  תרשה לעצמך למחוק את החיוך משפתיך. ניסוי בבני אדם לעולם לא יכול להיחשב אנושי-מוסרי ואם אינך מסכים עמי, כדאי שתבדוק את משמעות הערך 'אנושיות' קודם.

   

  נכתב על חושך בחדר חושך.

   

  • הכותב מוציא לאור, עורך וכתב ראשי בפנזין האורבני התל אביבי "הכבשה השחורה".

   

  - בואו לדבר על הקשר בין דת לנטייה מינית בפייסבוק המחודש של ערוץ יחסים

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כיפה מחד, נטייה מינית מנגד
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים