שתף קטע נבחר

שרה נתניהו: למטפלת פרצי זעם, חבטה בעצמה

יום אחרי שעובדת זרה המטפלת באביה של שרה נתניהו טענה כי נפצעה במהלך ויכוח עמה, פרסמה לשכת רה"מ שתי הודעות חריגות נגד העובדת: "היא רשלנית ויש לה פרצי זעם. היא הפילה עצמה לרצפה, וחבטה עצמה במרצפות וברהיטים באקסטזה"

מערך הדוברות של ראש הממשלה מתגייס למען שרה נתניהו ונגד המטפלת: בצעד חריג ביותר פרסמה בצהריים (יום ד') לשכת ראש הממשלה הודעה ובה שורת טענות קשות נגד טרא מאלה, המטפלת של שמואל בן ארצי, אביה של שרה נתניהו. "שתי עדויות נוספות מעידות על התפרצות הזעם והטיפול הרשלני של המטפלת במהלך עבודתה", נטען בהודעה הרשמית שפרסם מערך הדוברות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

לקריאת ההודעה הראשונה של לשכת נתניהו - לחצו כאן

לקריאת ההודעה השנייה - לחצו כאן

 

אנשי ארגון "רופאים לזכויות אדם" ואנשי מוקד הסיוע לעובדים פגשו את מאלה הנפאלית בירושלים לאחר שיצאה מבית ראש הממשלה, ונסעו עמה למפגש עם עורך דין..

 

טרא קומרי, היום ליד בית רה"מ (צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות) (צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות)
טרא קומרי, היום ליד בית רה"מ(צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות)

 

אתמול דווח לראשונה ב-ynet כי מאלה, שטיפלה בשנתיים האחרונות באביה של נתניהו, בן 96, טענה כי נפצעה במהלך עימות עם אשת ראש הממשלה. העובדת סיפרה ל"ידיעות אחרונות", כי שרה נתניהו התייחסה אליה בצורה "לא יפה" לאורך זמן: "אבא של שרה בסדר גמור, אבל היא מתנהגת אליי לא יפה וצועקת כל הזמן". לדבריה, ב-10 באוגוסט התווכחה עם שרה נתניהו אחרי שלא קיבלה לטענתה כסף שהגיע לה, ובמהלך הוויכוח נפלה העובדת, נחבטה בשולחן ונפצעה בידה.

 

בהודעה הראשונה שפרסמה בצהריים דחתה לשכת ראש הממשלה את טענות העובדת הנפאלית, וציטטה גורם אנונימי, שנטען כי הוא מקורב למשפחת בן ארצי וכי היה עד "לטיפול הרשלני" של העובדת הזרה באביה של נתניהו: "לפני יותר מחודשיים היה מר בן ארצי מאושפז, ואשתי ואני ביקרנו אותו בבית החולים. הוא אמר לנו שאין הוא חפץ שעובדת הסיעוד, עובדת נפאלית בשם טרא, תעשה את המלאכה הזאת. אני התנדבתי להישאר ולהתפלל איתו בתקופת אשפוזו, אך מיד התחוור לי שעליי להישאר עמו הרבה מעבר לתפילה. זאת משום שהמטפלת מזניחה את אחריותה אליו, וחשוב שאהיה שם לעשות את מה שהיא אינה עושה".

 

שרה נתניהו וברקע ההודעה לעיתונות  (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
שרה נתניהו וברקע ההודעה לעיתונות (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

לפי ההודעה, אותו אדם העיד עוד: "לא הופתעתי. נהגתי לבקר את מר בן-ארצי מדי פעם בדירתו לפני האשפוז, ותחת טיפולה של טרא הייתה הדירה תמיד מלוכלכת ולא נעימה. כשהדייר בן 90 ויותר, הניקיון הופך להיות עניין של בריאות. חששתי מהמצב בו הוא התגורר. בבית החולים טרא לא ניהלה רישום של מה המטופל שלה אכל, אף שנתבקשה לעשות זאת על ידי התזונאית. היא החלה להוציא אותו לטיולים בחצר, רק לאחר שאני התחלתי לעשות זאת בעצמי בלעדיה. הערתי לטרא שהיא מזניחה את אחריותה ועל הערה זאת היא כעסה".

  

עוד בערוץ החדשות:

 

מפקד האבטחה בבית נתניהו סיפר גם הוא לפי ההודעה: "הגברת נתניהו העירה למטפלת, וזו הגיבה בפרץ זעם בלתי נשלט, תוך שהיא מפילה עצמה על הארץ וחובטת עצמה ברצפות וברהיטים. גברת נתניהו שחששה מפרצי זעם אלה, הזעיקה את אנשי הביטחון שהגיעו תוך שניות ספורות".

 

הבוקר: "טרא נטשה את בן-ארצי, הוא מעד ונחבט"

מפקד האבטחה מסר כי "במהלך הכנות ליציאת הגברת, נשמעו צעקות: 'אבטחה... ביטחון'. המאבטח הצמוד, שסבר שמדובר באירוע ביטחוני, הגיע תוך שניות למקום. התמונה שנגלית לעיניו היא שמר בן ארצי ישוב בכיסאו, המטפלת שרועה על הרצפה תוך שהיא חובטת עצמה במרצפות וברהיטים באקסטזה".

 

הוא תיאר את האירוע הדרמטי, במהלכו עמדה רעיית ראש הממשלה במרחק מטר או מטר וחצי מהמטפלת: "המאבטח מוציא את רעיית ראש הממשלה לחדר אחר ומבחין כי אצבעה של המטפלת פגועה. הוא מקבל הנחיות לוודא מול עובדי משק הבית מתן טיפול רפואי למטפלת טרא. בעזרת עובדת המשק הוא מפנה את טרא ומעביר את המשך הטיפול לעובדי הבית". את הודעת הלשכה, חותמים באמירה ש"מדובר במטפלת רשלנית, נתונה בפרצי זעם, ושלא מילאה את תפקידה בטיפול במר בן ארצי. כך קרה גם במקרה האמור".

 

בהודעה נוספת שפרסמה לשכת נתניהו בחלוף כמה דקות, הובאה טענה עדכנית: לדברי לשכת ראש הממשלה, הבוקר יצאה המטפלת מבית ראש הממשלה כשהיא "מותירה את מר שמואל בן ארצי מופקר לבדו בחדרו. באותה שעה התראיינה ככל הנראה העובדת הזרה לאחת מרשתות הטלוויזיה הישראליות, מחוץ למעון הרשמי". לטענת לשכת נתניהו, "שעה קלה אחר כך, כשביקש הקשיש בן ארצי, בן ה-96, לנוע ממקום למקום בחדר, לא נמצא לו סיוע. הוא איבד את שיווי משקלו ונחבט בכסא שעמד בחדר. הוא סבל מכאבים בגבו, וצוות הבית הזעיק סיוע רפואי".

 

רופא המשפחה, ד"ר צבי הרמן ברקוביץ, מצוטט בהודעה כאומר: "הוזעקתי בדחיפות, לאחר שהיה חשש שכאבי הגב מהם סובל מר בן ארצי, הם פועל יוצא של סדק בגבו. הבנתי מהמטופל שהוא נתקל בכסא וסובל מכאב עז, לאחר שנתקל בכסא. אבחנתי בגבו מכה יבשה. נתתי לו תרופות הרגעה והוריתי לו לשכב. מדובר בהתרשלות של המטפלת שהותירה את המטופל הסיעודי לבד בחדרו, כשהוא נזקק לעזרה בתנועה ממקום למקום".

 

שרה ובנימין נתניהו. העובדת התרשלה? (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
שרה ובנימין נתניהו. העובדת התרשלה?(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

יצוין כי כבר אמש הגיבה לשכת ראש הממשלה על הטענות, בגיבוי מסמכים. היום בצהריים נשלחו מלשכת ראש הממשלה שתי הודעות בנושא בתוך 19 דקות. ההודעות עצמן היו ארוכות בהרבה מהרגיל - בדרך מסתפקת לשכת ראש הממשלה בהודעות קצרות ותכליתיות.

 

העובדת טוענת: עבדתי מבוקר עד לילה, אכלתי באופן לא מסודר

ממוקד הסיוע לעובדים זרים נמסר כי העובדת הנפאלית ומקורבים לה התלוננו בפני נציגי הארגון ונציגי ארגון "רופאים לזכויות אדם" כי בבית נתניהו מנעו ממנה לצאת מהבית ולא שילמו לה את פיצויי הפיטורים, כדי לוודא את יציאתה מהארץ. "אם אכן יתברר כי כך הם פני הדברים, הרי שמדובר בשלילת חירותה של עובדת והפעלת לחץ עליה תוך ניצול חולשתה", טענו בארגונים, "אין זה מתפקידו של מעסיק זה או אחר, יהא מעמדו רם ככל אשר יהא, לדאוג ליציאתה של עובדת מהארץ". בארגונים הביעו תקווה שתיערך בדיקה ללא משוא פנים.

 

במוקד הסיוע לעובדים זרים סיפרו כי העובדת הזרה טענה שבמהלך עבודתה אצל משפחת נתניהו לא היה לה חדר משלה, והיא נאלצה לישון יחד עם בן-ארצי בחדרו. לדבריה, היא עבדה מבוקר עד לילה, קמה כמה פעמים בכל לילה לטפל בבן-

ארצי, ישנה שעות מעטות מדי לילה, עבדה במשך כל ימות השבוע, ולא קיבלה חופשה (אך כנראה קיבלה תשלום עבור השעות הנוספות).

 

במוקד סיפרו עוד כי לדברי טרא לא היה לה זמן לבשל לעצמה אוכל, ולכן היא נאלצה לאכול באופן לא מסודר מזון שהיה במטבח, דבר ששרה נתניהו לא ראתה בעין יפה. לדבריה, נתניהו צעקה עליה ודיברה אליה בגסות, וכשביקשה לקבל חופשה בת שבועיים כדי להסדיר את עניינה ולהיפרד מחבריה אחרי שקיבלה את הבשורה על סיום עבודתה, נתקלה בסירוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרא מאלה. גרסה מול גרסה
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
פרצי זעם למטפלת. שרה נתניהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים