שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אוסטרליה: מציעים עבודה למתמחים המתפטרים

  מחסור ברופאים באוסטרליה הביא גורם בכיר בבית חולים במקום להזמין את המתמחים להמשיך את התמחותם ביבשת. משרד ההגירה באוסטרליה ל-ynet: "אכן קיים מחסור ברופאים, הרופאים הישראלים מוזמנים להירשם לוויזה"

  הרופאים המתמחים המתפטרים לא ימצאו את עצמם בהכרח מחוסרי עבודה: ל-ynet נודע כי בית חולים באוסטרליה הביע נכונות לקבל את הרופאים המתמחים המתפטרים ולאפשר את המשך עבודתם באוסטרליה, בהתמחות שלהם או בכל התמחות אחרת שיבקשו, זאת לנוכח המחסור העצום ברופאים באוסטרליה.

   

  כתבות אחרונות על התפטרות המתמחים:

  הצעת העבודה הראשונה הגיעה ביום שני השבוע, כאשר רופא מתמחה בבית החולים "מאיר" בכפר סבא קיבל שיחת טלפון מסגן מנהל בית חולים באוסטרליה, אדם יהודי. "הופתעתי מאוד מהשיחה", מספר המתמחה ל-ynet, "הוא אמר לי שהסיפור שלנו נגע ללבו ושהוא מוכן באופן מיידי לקלוט את כל אלף הרופאים המתמחים". 

   

  עוד מספר המתמחה כי הרופא תיאר את מצב הרפואה באוסטרליה, המצוי בחוסר משמעותי ברופאים. "הוא סיפר שהם נאלצים להביא רופאים מסין וממדינות לא מתקדמות רפואית", מספר המתמחה. "הם יודעים על רמת הרפואה הגבוהה בארץ והם ישמחו לקבל אותנו להתמחות ועבודה באופן מיידי, לאחר הגשת הבקשות והאשרות".

   

  "ברור שאני לא רוצה לעזוב את ישראל", אומר המתמחה. "אני בעצמי עליתי לארץ לפני מספר שנים ונאבקתי הרבה כדי להישאר כאן ולשרוד, אבל אם לא תהיה ברירה משפחתי ואני נעבור לאוסטרליה ונמשיך משם. זה כואב מאוד, כיצד ראש הממשלה שהוא שר הבריאות לא רואה לנכון כבר חמישה חודשים להתערב. משרד הבריאות בעצמו נאבק בנו, העובדים שלו, וגם ההסתדרות הרפואית כלל אינה מייצגת אותנו. בפירוש לא נסכים להסכם המביש הזה שמביא להרעת תנאים משמעותית, ואין כרגע שום סיבה להמשיך ולהישאר כאן כרופאים".

   

  משרד ההגירה והאזרחות באוסטרליה אישר את הפרטים ומסרו בתגובה: "אוסטרליה אכן סובלת ממחסור ברופאים ואנו מברכים רופאים המעוניינים להגיע אלינו ולעבוד כרופאים. אלה מוזמנים מאוד להגיש בקשה לקבלת ויזה".

   

  ממשרד הבריאות האוסטרלי נמסר ל-ynet בתגובה: "אנו מאשרים כי אוסטרליה סובלת ממחסור מתמשך ברופאים".

   

  משרד הבריאות וההסתדרות הרפואית טרם השיבו לפניית ynet בנושא.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרופא תיאר את מצב הרפואה באוסטרליה, המצוי בחוסר משמעותי ברופאים
  צילום: liquidlibrary
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים