שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עימות בחולון: 3 עוכבו לחקירה בפינוי במאהל ג'סי כהן

  לאחר פינוי המאהלים בתל-אביב, הגיע תורה של עיריית חולון. כוחות גדולים של משטרה תחמו את המאהל. פקחים הרסו את הצריפים בפטישים

  עיריית תל-אביב פינתה את רוב האוהלים ועכשיו הגיע גם תורה של עיריית חולון לפנות חלק ממאהל ג'סי כהן. הבוקר (יום ד') פשטו כוחות גדולים של פקחים והרסו בפטישים כ-10 צריפי עץ שהוקמו במאהל המחאה. עשרות שוטרי יס"מ סגרו את האזור לתנועה ואיבטחו את פעולות הפקחים. שלושה תושבים עוכבו לחקירה בשעה שחלק מיושבי המאהל עמדו מהצד ובכו. רגעי הדרמה הועברו בשידור חי.

    

  מחאת האוהלים - הכותרות האחרונות:

   

  הפעילים מחו: "פינו אותנו בצורה מגעילה"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בזמן שפקחי העירייה פינו את ההריסות, התפרצה לעברם אורטל, אם לשני ילדים ושלישי בדרך, שהתגוררה באחד הצריפים. "איך אתם לא מתביישים להרוס את הבית שלנו ולזרוק ככה את הצעצועים של הילדים שלי? לאן אני אלך עכשיו?" היא הטיחה בהם בזעם. "הצריף הזה היה הבית שלי. למה הממשלה לא דואגת לנו, המסכנים האמיתיים? כבר הערב נחזור לפה עם עצים ונבנה מחדש את הצריפים שלנו".

   

  הפקחים במאהל ג'סי כהן, היום (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
  הפקחים במאהל ג'סי כהן, היום(צילום: בן קלמר)

   

  יהודה כהן, תושב העיר, סיפר ל-ynet כי גם הצריף של אמו המבוגרת נהרס, לאחר שהתגוררה בו כחודשיים. "אין לה לאן ללכת ואנחנו חוששים היא תיזרק לרחוב. אנחנו, בג'סי כהן, הצבענו לראש הממשלה והרמנו אותו לשלטון, ואנחנו נדע גם להפיל אותו מהשלטון. לא נוותר ונחזור לבנות פה, כי לאנשים לא נותר איפה לגור".

   

  בעירייה הבהירו כי צווי הפירוק הוצאו לצריפי העץ בלבד ולא לאוהלים שבמקום. ראש העיר חולון, מוטי ששון, הזהיר בעבר כי יוציא צווי פינוי לאלתר למאהל, וביום ראשון לפנות בוקר הגיעו למקום פקחי בנייה שהדביקו צווי פינוי על הצריפים. "הבנייה בוצעה ללא אישורים וללא היתרים והצווים אושרו על-ידי המשטרה", הבהירו בעירייה, שדרשה מהתושבים, בהם משפחות עם ילדים, להרוס את המבנים עד השעה 4:00 בבוקר למחרת.

   

  דפני ליף ביקרה במאהל טרם הפינוי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הפעילים סירבו להיענות לצווים במועד הנקוב, אולם העירייה דחתה את עבודות

  ההריסה עד היום. "הצו לא חוקי, כי אחרי 30 יום נדרש צו שיפוטי ולא מנהלי", אמר אז ל-ynet יו"ר ועד השכונה, ניסן זכריה. "המאבק שלנו יימשך, לא נתקפל".

   

  באותו היום הגיעה למאהל בג'סי כהן יוזמת המחאה, דפני ליף, בכוונה לחזק את ידיהם של הפעילים. היא התקבלה בתחילה בצעקות ובקללות מצד חלק מהתושבים, אולם אחרים בירכו אותה וישבו עמה לשיחה. "מבני העץ הללו הם הבית של האנשים, יש פה משפחות שלמות ואנשים עם בטן מלאה שאין להם מה להפסיד", אמרה ליף ל-ynet. "יש פה בג'סי כהן אנשים שחיים על הקשקש, ולא מלפני חודשיים, מפני שזו שכונה שחיים בה כבר קרוב ל-40 שנה". 

   

  את השידור החי ממאהל ג'סי כהן העבירו הצלם אסי כהן והמפיקה גליה שיזף.


  פורסם לראשונה 07/09/2011 10:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צו פינוי למאהל
  צילום: עופר עמרם
  הפקחים התעמתו עם הפעילים
  צילום: בן קלמר
  מומלצים