שתף קטע נבחר

מהכורדים עד הארמנים. ליברמן נגד טורקיה

"ידיעות אחרונות" מדווח כי בעקבות הסנקציות של ארדואן, הכינו במשרד החוץ מתקפת נגד שכוללת: אזהרת מסע, שיתוף פעולה עם הארמנים וחיזוק המחתרת הכורדית

העונש של אביגדור ליברמן: לאחר גירוש הדיפלומטים הישראלים מטורקיה והכרזותיו של ראש הממשלה, רג'פ טאיפ ארדואן, על ניתוק קשרי הסחר הצבאיים עם ישראל ועל כוונתו להגן על המשט הבא לעזה, מתכנן שר החוץ, אביגדור ליברמן, להשיב אש. כך מדווח הבוקר (יום ו') "ידיעות אחרונות".

 

משבר עם טורקיה - הכתבות האחרונות:

 

אתמול התכנסו בכירי משרד החוץ לקראת דיון נוסף שייערך בשבת בנוכחותו של ליברמן שיעסוק בתגובה הישראלית למהלכיו של ארדואן. שר החוץ מעדיף לרכז את המאמצים בניסיונות להעניש את הטורקים. במשרד החוץ הוחלט לבנות "ארגז כלים" מדיני וביטחוני נגד אנקרה. בשלב הראשון מתוכננת לצאת לאלתר אזהרת מסע לטורקיה, הנוגעת לכל הישראלים ששירתו בצבא, בייחוד אלו שלחמו במבצע "עופרת יצוקה" או שהשתתפו בפעילות מבצעית נגד ארגוני הטרור.

  

שר החוץ ליברמן. הכין "ארגז כלים" (צילום:  EPA) (צילום:  EPA)
שר החוץ ליברמן. הכין "ארגז כלים"(צילום: EPA)

 

עוד בערוץ החדשות:

 

מהלך נוסף שצפוי ליברמן לנקוט הוא שיתוף פעולה עם הארמנים, יריביהם ההיסטוריים. עד היום מסרבים הטורקים להכיר באחריותם לרצח העם הארמני שבוצע בין השנים 1918-1915, והסוגיה מהווה מוקד מתיחות בין שתי המדינות. חזית שלישית שצפויה ירושלים לפתוח מול אנקרה נוגעת למיעוט הכורדי היושב במזרח המדינה ושאף לעצמאות בכורדיסטן. ליברמן מתכנן לקבוע פגישות גלויות עם ראשי המחתרת הכורדית באירופה.

 

הפרטים המלאים על תוכנית ליברמן מתפרסמים הבוקר ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. משיב אש
צילום: רויטרס
מומלצים