שתף קטע נבחר

חשד: תלמיד כלא מורה ותקף בגז פלפל בשיעור

תקיפה חמורה בתוך בית הספר: תלמיד כיתה י"א מתל אביב נעל לפי החשד את המורה במחסן קטן, ואחרי שזה יצא והתלונן - ספג גז והתפתל מכאבים לעיני נערים אחרים. אז הגיע גם מרדף, השלכת חפצים ואיומים: "אשלח אליך אנשים"

נעילה במחסן, ריסוס ישיר של גז מדמיע לעיני שאר התלמידים וזריקת חפצים. זו הייתה מנת חלקו של מורה  בבית-ספר בתל-אביב, שהותקף לפי החשד על-ידי תלמיד כיתה י"א, שלא ריחם גם על השומר. הנער יובא הבוקר (יום ד') לדיון בהארכת מעצר.

 

אלימות בבית הספר - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

על פי החשד, במהלך יום הלימודים בתחילת השבוע נכנס המורה, בשנות ה-30 לחייו, למחסן קטן שנמצא סמוך לכיתה. מיד לאחר כניסתו, נעל הנער החשוד - יחד עם חבריו - את המורה במחסן במשך כרבע שעה.

 

בית הספר התל-אביבי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
בית הספר התל-אביבי(צילום: ירון ברנר)

 

עם יציאתו, מיהר המורה להתלונן על המעשה בפני הנהלת בית הספר, ובמקביל, התעמת מילולית עם התלמיד וחבריו. על פי העדויות שבידי החוקרים, עזב הנער החשוד את הכיתה, וחזר כעבור זמן קצר כשהוא מצויד במיכל גז פלפל. הוא נכנס לשיעור ולעיני כל התלמידים החל לרסס את פניו של המורה, שהתפתל מכאבים. המורה נמלט מהכיתה, אך החשוד רדף אחריו, המשיך לרססו וזרק עליו כסאות, תוך שהוא מאיים עליו כי יפגע בו "וישלח אליו אנשים".

 

באזור חדר המורים, לשם נמלט המורה המותקף, ניסה להתערב בנעשה גם שומר בית הספר, אך גם הוא הותקף, על

פי החשד, על ידי הנער, שזרק לעברו חפצים שונים.

 

חוקרי מחלק הנוער של מרחב יפתח, בראשותו של רב-פקד יעקב גוב, הגדירו כבר את האירוע כאחד החמורים בהם נתקלו בתוך כותלי מוסד חינוכי. אתמול בבוקר נעצר החשוד ולאורך היום נחקר במחלק הנוער. במקביל, ממשיכים החוקרים בפיקודו של ראש צוות החקירה, פקד אסף ברנס, לגבות עדויות מתלמידים מבית הספר, והודיעו על כוונתם לבקש מבית המשפט שהחשוד יישאר במעצר במשך שבעה ימים נוספים.

 

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), אמר בעקבות המקרה כי "מדובר בפריצתם של גבולות חדשים ומסוכנים המשתקים את יכולת ההוראה והניהול של מערכת החינוך ולכן יש למצות את הדין עם הנער התוקף". מילר קרא "לזרז את החקיקה המרחיבה סמכויות מאבטחים להתמודדות עם תופעות של אלימות ולא רק עם פעילות חבלנית". 

 

מעיריית תל אביב נמסר כי מדובר בבית ספר שאינו עירוני, אך בכל מקרה העירייה תערוך בירור מקיף בנושא מול מנהל בית הספר ותעקוב אחר הנושא.

 

בהכנת הידיעה השתתף תומר ולמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הספר. תקיפה לעיני התלמידים
צילום: ירון ברנר
מומלצים