שתף קטע נבחר

מסתמן: אשת היועמ"ש תואשם בהעסקת עובד זר

מבוכה לוינשטיין: ל-ynet נודע כי בכוונת רשות ההגירה להגיש כתב אישום נגד רעייתו אביבה על העסקת העובד בניגוד לחוק

רשות האוכלוסין וההגירה מתכוונת להגיש כתב אישום נגד רעייתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביבה וינשטיין, באשמה שהעסיקה עובד זר בניגוד לחוק. כך נודע הערב (יום ה') ל-ynet. במקרה של הרשעה צפויה וינשטיין לקנס כספי בגובה עשרות אלפי שקלים.

 

עובד זר בבית היועץ - כותרות אחרונות ב-ynet

 

נציגי הרשות העבירו סיכום ביניים לפרקליט המדינה לצורך קבלת הנחיות בנוגע להמשך ההליכים ובו נכתב כי מדובר במקרה רגיל, כמו שאר המקרים, בהם מוגש כתב אישום נגד מעסיק עובד זר ללא רישיון.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בדצמבר 2010 פורסם כי בני הזוג וינשטיין העסיקו עובד זר ממוצא הודי בביתם, לפני שהיועץ נכנס לתפקידו. לפי החוק חל איסור מוחלט על העסקת עובד זר במשק בית, והיתרים ניתנים בדרך כלל לצורכי העסקה בתחומי הבניין, החקלאות, התעשייה והסיעוד. מדובר במקרה השונה מזה של רעייתו של שר הביטחון, נילי פריאל, מאחר שהעובד בבית וינשטיין שהה בארץ באופן חוקי ורק עסק במקצוע שבו אסור לו לעסוק.

 

ברשות האוכלוסין וההגירה חקרו את העובד ההודי, אך בשלב מסוים הוא יצא מהארץ באופן חוקי ועד כה לא שב. לאחר שהתברר כי, לפי שעה, אין בכוונתו לחזור, הוחלט להמשיך בהליכים. בידי חוקרי הרשות עדותו של העובד וגם העדות שמסרה אביבה

וינשטיין.

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "מבלי להתייחס לתיק הספציפי הזה, אנו עדיין רוצים להעביר מסר ברור שהעסקת עובדים זרים ללא היתר כנדרש היא בניגוד לחוק. כך או כך בתחום משק הבית לא ניתן היתר".

 

בפרקליטות אמרו בתגובה כי "הטיפול בעניין נעשה כמקובל על-ידי רשות האוכלוסין וההגירה תוך עדכון ככל שנדרש של גורמי הפרקליטות. משלב זה אין בידנו למסור פרטים נוספים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהודה וינשטיין
צילום: יוני רייף
מומלצים