שתף קטע נבחר

מחדל הרצח: השוטרים דפקו על דלת הבית - והלכו

חמישה ימים אחרי שרצח את חברתו והניח פרחים ליד הגופה, התקשר ויטלי מיכאלוב למשטרה, אבל הגופה נמצאה רק למחרת. כעת מתברר גודל המחדל: השוטרים הגיעו לדירה הנכונה, אבל היא היתה נעולה. עורכת דינו: הוא אמר להם איפה המפתח

המחדל רק הולך וגדל: שוטרי משטרת פתח-תקווה, שגילו את גופת אולגה סורינובה, ליד פרחים ומכתב פרידה יממה לאחר שהרוצח התקשר אליהם ואמר כי הרג אותה, הגיעו לדירה גם באותו יום - אך בגלל שהיתה נעולה, עזבו את המקום. עורכת דינו טענה כי בחקירה אמר החשוד, ויטלי מיכאלוב, כי בשיחה אף מסר את הכתובת ציין שהמפתח נמצא בארון החשמל, אך למרות זאת הגופה נמצאה רק למחרת, שישה ימים אחרי הרצח.

 

שלשום נחשפו נסיבות הרצח של סורינובה, שגופתה נמצאה בשבוע שעבר בדירה בפתח-תקווה מכוסה בפרחים, ויחד איתן גם המחדל - הרוצח התקשר למשטרה, אמר "הרגתי את חברה שלי", אך השוטרים מצאו אותה רק ביום שלמחרת. מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, הורה לבדוק את העניין וכעת נודע ל-ynet עד כמה חמור המחדל - השוטרים מהתחנה בפתח-תקווה הגיעו לדירה מיד לאחר הדיווח ודפקו על דלת הבית, אך מאחר שלא הייתה תשובה, עזבו את המקום.

 

רצח מקנאה - כותרות נוספות ב-ynet

 

לפי החשד, סורינובה, בת 32, נרצחה על-ידי בן זוגה מיכאלוב, בן 46, בעקבות התקף קנאה. רק כעבור חמישה ימים התקשר למשטרה. הוא גם ציין את כתובת הדירה ברחוב רמב"ם בפתח-תקווה. אולם, הגופה נמצאה רק למחרת.

 

מבירור ראשוני שנעשה עולה כי במקביל לשיחת הטלפון ממיכאלוב, התקבלה במשטרה שיחה נוספת משכנים בבניין סמוך, שדיווחו על צעקות שבקעו מדירה שמספרה זהה לזה שמסר החשוד ברצח - אך כאמור מבניין אחר. במשטרה סברו שמדובר באותו אירוע ומיהרו לדירה, שעליה דיווחו השכנים. הם עצרו שם בעל בחשד שתקף את אשתו.

 

עוד בערוץ החדשות:

  

בבדיקה מקיפה יותר התברר כי המחדל אפילו יותר חמור. מיד לאחר הדיווח על הרצח, הגיעו השוטרים לדירה ודפקו על הדלת, אך בגלל שאף אחד לא פתח להם, הם עזבו את המקום. הם גם לא הריחו את ריח הגופה, שכבר הייתה שרויה במצב של ריקבון מתקדם. השוטרים הגיעו לדירה ביום שלמחרת ומצאו את הגופה, רק לאחר שמיכאלוב התקשר פעם נוספת כדי לדווח על הרצח.

 

מחוץ לבניין בו נמצאה גופתה של סורינובה (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
מחוץ לבניין בו נמצאה גופתה של סורינובה(צילום: עידו ארז )

 

"הוא מספר שהתקשר למשטרה ואמר להם שרצח אותה. הוא מסר את הכתובת של הדירה וגם אמר שיש מפתח לדירה בארון החשמל, אך המשטרה לא מצאה את גופתה", סיפרה עורכת הדין לירן פרידלנד, המייצגת את מיכאלוב מטעם הסנגוריה

הציבורית.

 

"בדיעבד התברר כי השוטרים לא הריחו ריח רע מהדירה בגלל שמדובר בדירה המחולקת לשלוש דירות והגופה הייתה באחת הדירות", הסביר גורם במשטרה, "הגופה הייתה עטופה וחלון הדירה היה פתוח. אולם עדיין מדובר במחדל גדול".

 

הקצין שמונה לבדוק את המחדל הגיש אתמול את ממצאיו למפקד המחוז, שהורה להמשיך בבדיקה ולערוך השלמות. לפי ההערכות, בימים הקרובים יוגש הדו"ח הסופי ועל-פי הממצאים יוחלט באילו צעדים לנקוט נגד האחראים למחדל.

 

עוד לפני פרסום הדו"ח, מיהר המפכ"ל להודיע כי מפקד התחנה דווקא יקודם. סגן-ניצב אלון עשור קיבל דרגות ניצב משנה וימונה לתפקיד בכיר במחוז מרכז, וגם קצינים בכירים במשטרה מתחו ביקורת על כך: "איזה טעם יש לוועדה כזאת, אם המפכ"ל כבר קובע עובדות בשטח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סורינובה. גופתה נמצאה במצב ריקבון מתקדם
מומלצים