שתף קטע נבחר

תחנת פ"ת לא ענתה לרוצח, אך מפקדהּ קודם

הוועדה שבודקת את התנהלות המשטרה בפרשת רצח הצעירה שנמצאה ועליה פרחים, טרם סיימה עבודתהּ, אך המפכ"ל מיהר להודיע על הענקת דרגת נצ"מ לקצין שבראשה. במשטרה מתחו ביקורת: "אם המסקנות ידועות מראש, מה הטעם בחקירה?"

מדינה שלמה שואלת את עצמה איך קורה שרוצח מתקשר למשטרה, מודיע על רצח חברתו - וזוכה להתעלמות. הנה עוד שאלה חשובה: מדוע לא חיכה המפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו, עד גמר הבדיקה ולא עיכב עד אז את קידומו של מפקד תחנת פתח תקווה, סגן-ניצב אלון עשור, לתפקיד בכיר במחוז מרכז.

 

רצח והשאיר פרחים - הכותרות האחרונות:

 • רצח מקנאה, השאיר פרחים ליד הגופה 5 ימים
 • מחדל: הרוצח התקשר, המשטרה באה רק למחר

   

  כוחות המשטרה בזירת הרצח. הגופה התגלתה למחרת השיחה (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
  כוחות המשטרה בזירת הרצח. הגופה התגלתה למחרת השיחה(צילום: עידו ארז )

   

  אתמול הותר לפרסום כי המשטרה פענחה את רצח הצעירה מפתח תקווה, אולגה סורינובה. בן זוגה, ויטלי מיכאלוב, הודה שביצע את הרצח בגלל התקף קנאה, ולמחרת קנה זר פרחים, חזר לדירה והניח אותם על גופתה, בצירוף מכתב אהבה שכתב לה. אלא שכבר בתחילת החקירה התברר כי מיכאלוב התקשר למשטרה חמישה ימים לאחר הרצח, והודיע כי הרג את חברתו. למרות זאת, אף אחד במשטרה לא באמת הבין מה אומר הרוצח והגופה התגלתה רק יום לאחר מכן.

   

  מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, שגם ביקר בזירת הרצח, החליט לא לעבור על המקרה לסדר היום, והודיע על הקמת צוות לבדיקת התנהלות התחנה, בראשה עומד סנ"צ עשור. אולם בטרם הוגש דו"ח הקצין הבודק, ולפני הופנתה אצבע מאשימה כלפי גורם כלשהו, החליט המפכ"ל דנינו בשיתוף סגל הפיקוד הבכיר, על מינויו של סנ"צ עשור לתפקיד קצין האג"מ של מחוז מרכז והעלאתו לדרגת נצ"מ.

   

  כותב המכתב, עו"ד פיני פישלר, שהצביע בעבר על מחדלים במשטרה, קרא למפכ"ל לשקול מחדש את הקידום, או לפחות לדחות אותו עד סיום ועדת הבדיקה. לביקורת הצטרפו גם קצינים בכירים במשטרה. "יכול מאוד להיות שבאמת אלון עשור בסדר, אבל איזה טעם יש לוועדה כזאת אם מראש המסקנות שלה ידועות?" הם מחו. "יש תחושה של אי נוחות, שכן בעוד הוועדה בודקת, המפכ"ל כבר קובע עובדות בשטח".
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מפקד התחנה, סנ"צ אלון עשור
  צילום: עידו ארז
  לא חיכה. המפכ"ל דנינו
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מינה ועדת בדיקה. ניצב בנצי סאו
  צילום: אוהד צויגנברג
  הנרצחת אולגה סורינובה
  מומלצים