שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP

לבני: אובמה לימין ישראל, אך לא תמך במדיניות

בישראל מרוצים מנאומו של הנשיא האמריקני. "צריך לפתוח במו"מ עכשיו, נתניהו חייב לפעול", אמרה יו"ר האופוזיציה לבני. ברק: "שוב הוכח לכל המפקפקים, כי אובמה ידיד של ישראל"

בישראל עקבו אחר נאומו של הנשיא האמריקני אובמה, ובחנו כל מילה ומילה ובסופו הביעו שביעות רצון. "נשיא ארצות הברית עמד לימין ישראל", אמרה יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, בשיחה עם ynet וגם לא פספסה את ההזדמנות לעקוץ את נתניהו: "אבל בדבריו אובמה לחלוטין לא תמך במדיניות".

 

קרב הכרה באו"ם - כותרות אחרונות ב-ynet

 

לדברי יו"ר קדימה, "כאזרחית המדינה וכמי שניהלה משא ומתן, אני יודעת מה שצריך לעשות, נתניהו חייב לפעול. בחודש הבא יהיה מצבנו פחות טוב מהחודש הזה".

 

לבני הדגישה כי ההערכה שארצות הברית תיאלץ להשתמש בזכות הווטו שלה במועצת הביטחון היא "כמעט מביכה". "צריך לפתוח במשא ומתן, אפשר לעשות את זה עכשיו אני מקווה. המחיר שישראל משלמה בכניסה למשא ומתן גבוה משאי פעם נדרשנו לשלם", אמרה יו"ר האופוזיציה, "המצב מידרדר".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

היא הבהירה שמפלגתה תתמוך בממשלה למען השגת הסכם הפלסטינים. "אין לך סיכון פוליטי כשאתה עושה את הדבר הנכון לישראל. אעשה כל שנדרש ממני על מנת להגיע להסכם שהוא אפשרי עם הפלסטינים. ראש הממשלה בנה לעצמו את הקואליציה שמחשקת אותו. הוא עצמו עוד לא הניח שהוא רוצה".

 

לבני המשיכה בביקורת נגד מדיניותה והתנהלותה של הממשלה. "טורקיה מתלהמת, ישראלים בורחים באישון לילה מקהיר", אמרה, "המדיניות שלנו היא חלשה ושל מגננה. אם ישראל הייתה יוזמת משא ומתן, ההמונים בקהיר לא יוכלו להשתמש בתירוץ של הסכסוך הישראלי- פלסטיני כדי לתקוף את ישראל. אני מקווה שזה לא יגלוש לאלימות. כבר ראינו בהיסטוריה שמספיק שאירוע אחד הולך ומידרדר וגם בלי אלימות. אנחנו צריכים לפרוץ את המצור לא בעזה, אלא המצור שמולו ניצבת מדינת

ישראל".

 

גם שר הביטחון, אהוד ברק, שיבח את נאומו של הנשיא האמריקני. "שוב הוכח לכל המפקפקים, כי הנשיא אובמה הוא בן ברית וידיד של ישראל", אמר ברק, "ממשל אובמה נותן גיבוי לביטחון ישראל בצורה רחבה, מקיפה וחסרת תקדים. ישראל מעריכה זאת מאוד. יש לקוות כי נאומו של הנשיא אובמה וההתפתחויות באו"ם, אכן יובילו בהקדם לחידוש המשא ומתן ולא להחלטות חד צדדיות".

 

 לאחר נאומו של אובמה, אמר ל-ynet המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, כי "יכול להיות שלא הצלחנו להבהיר לעולם שבעצם הסרבן הוא הצד הפלסטיני, שעשינו מאמצים, אבל הצד השני לא בדיוק עשה כברת דרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "אובמה לא תמך במדיניות"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים