שתף קטע נבחר

השבט הלבן אמר את דברו ב"עבודה"

שלי יחימוביץ' הוכיחה את עצמה. גם עמיר פרץ מנוסה ובעל זכויות רבות. מה שהכריע את הכף היה העדתיות

את בחירתה של שלי יחימוביץ' כיו"ר העבודה אפשר להגדיר כמאמר התוכנית "הישרדות": "השבט אמר את דברו". איזה שבט? השבט הלבן, שגבר על השבט הכהה.

 

זה לא ששלי יחימוביץ' אינה ראויה. נהפוך הוא, שלי הוכיחה משך 6 שנים את יכולתה הבלתי נלאית להיות ראש למאבקים חברתיים. היא באה משם, ומיקסמה את יכולת המאבק בנושאים הללו עד תום. שלי היא גם משב רוח רענן, ולכן צעירים רבים הלכו איתה. אבל גם לעמיר פרץ זכויות רבות מאוד, בדיוק באותו התחום. הוא גם מאד מנוסה וגם הוכיח את עצמו כלוחם חברתי ללא חת.

 

עוד בערוץ הדעות:  

 

הבחירות במפלגת העבודה הן מהיותר עדתיות שהיו במדינתו. ובל נטעה - אין זו עדתיות רק של האשכנזים נגד המזרחיים, זו גם עדתיות הפוכה של המזרחיים נגד האשכנזים. מה שנקרא: עדתיות דו-צדדית. לכן, אין להאשים רק את "השבט הלבן" בגזענות, כי באותה מידה אפשר וצריך להאשים גם את השבט השני, המזרחי.

 

אני כבר שומע את קולות המצקצקים בשפתותיהם אחרי קריאת הרשימה הזו "איך הוא מדבר?", "בישראל של 2011 אין דברים כאלה!". ואני אומר: חברים, טלו קורה מבין עיניכם. לפחות בפריימריז של מפלגת העבודה השבטיות שיחקה תפקיד מרכזי.

 

הוכחות? בבקשה. לפני מספר ימים, ערב הפריימריז, התראיינתי בערוץ הכנסת על הפריימריז בעבודה. לקראת סוף הראיון ביקשה ממני המראיינת אורית נשיאל להמר על תוצאות הבחירות. פרשנים לרוב אינם אוהבים לנקוט עמדה ברורה, שמא יכשלו. אני לא היססתי ואמרתי: "שלי". למה הייתי כל כך בטוח? ניתחתי את תוצאות הפריימריז בסיבוב הראשון, וראיתי שאמנם עמיר ושלי קיבלו בערך את אותו מספר קולות, אבל אם נצרף לשלי את מרבית הקולות של יצחק (בוז'י) הרצוג היא מנצחת במרווח נאה.

 

הקיבוצים מול תושבי הדרום

בוז'י, שהוא פוליטיקאי מהזן המאוד חיובי בפני עצמו, אמנם הודיע שהוא אינו תומך באף אחד משני המועמדים, כדי שיוכל להיות הגורם המאחד, אבל בפועל - מעשהו היווה תמיכה בשלי. למה? כי ה-DNA של מצביעי הרצוג דומה ביותר לזה של שלי. גם הוא בן השבט הלבן. גם הוא מקבל תמיכה בערים הגדולות, בקיבוצים וכדומה. ואכן, מרבית תומכיו הצביעו לשלי - ובכך הביאו לנצחונה. הרצוג לא היה צריך לומר לתומכיו למי להצביע. הם כבר ידעו את התשובה לבד.

לכופרים בתיאוריה שלי, להלן מספר נתונים חותכים:

 

שאלה לקוראים האינטליגנטים: מי לדעתכם, ובאיזה הפרש, ניצח בתל-אביב? תשובה: שלי יחימוביץ 76% - לשלי, 23% לעמיר. שאלה נוספת: מי ניצח במחוז הדרום? איך ידעתם - עמיר זכה ב-80%; קיבוצים: שלי - 85%; חיפה - 74% לשלי; מושבים - 87% לעמיר. עוד דוגמאות? בבקשה: מחוז השרון: 70:30 לשלי. המחוז הערבי - 80 לעמיר.

 

בשיעורי הגיאומטריה בבית הספר הייתי תלמיד חלש למדי. אבל דבר אחד אני זוכר היטב. בסוף התרגיל כתבנו: "מ.ש.ל" - "מה שצריך להוכיח". זהו חברים, אני את שלי הוכחתי. בפריימריז בעבודה ניצח השבט הלבן. ולכל מי שנע באי נוחות בכיסאות - צר לי. זו האמת, גם אם היא אינה נוחה, והיא אינה נוחה. 

 

רוני רימון הוא יועץ אסטרטגי, שותף במשרד "רימון-כהן-שינקמן"

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השבטיות שיחקה תפקיד. שלי יחימוביץ'
צילום: ירון ברנר
האמת לא נוחה. עמיר פרץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים