שתף קטע נבחר

ראש חדש לעבודה: שלי יחימוביץ' זכתה בבחירות

לעבודה יש אשה בראשות המפלגה, לראשונה מאז גולדה מאיר. עמיר פרץ הכיר בהפסד ובירך את יחימוביץ' על נצחונה בסיבוב השני בפריימריז: "אעבוד איתה ביחד". בתחילה נראה כי המרוץ צמוד, אך בסופו של דבר הפער עמד על כעשרה אחוזים

התלמידה ניצחה את המורה: עמיר פרץ הכיר בהפסד, ושלי יחימוביץ' נבחרה הלילה (יום ה') ליושבת הראש החדשה של מפלגת העבודה. האשה הראשונה בראשות העבודה מאז גולדה מאיר גברה על פרץ בפער גדול של כעשרה אחוזים, למרות שבתחילת ספירת הקולות נראה מרוץ צמוד במיוחד. ynet מעביר שידור חי מחגיגות הניצחון של יחימוביץ'.

 

יחימוביץ' אמרה לפעילים, לאחר שהוכרזה כמנצחת: "אנו מתכוונים לחבר בין תנועת העבודה ההיסטורית לבין הרוחות החדשות שמנשבות ברחוב. זו תהיה מפלגת העבודה. אתכם אני יודעת שניתן יהיה לעשות שינוי משמעותי בחברה הישראלית".

 

אחרי ספירת קרוב ל-100 קלפיות, היה זה עדיין עמיר פרץ שהוביל בפער קטן. עם קבלת הבשורה שיחימוביץ' נטלה את ההובלה, במטה של יחימוביץ' בתל-אביב מחאו הפעילים כפיים וצהלו. הם חגגו שוב, לאחר הטלפון מפרץ, בו הכיר בהפסד. 

 

ממתינים לתוצאות במפלגת העבודה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ממתינים לתוצאות במפלגת העבודה(צילום: עידו ארז)

 

פרץ, יו"ר העבודה בעבר, בירך את המנהיגה החדשה של העבודה ואמר לה בשיחת הטלפון: "מאחל לך שתשאי באחריות ומייחל לכך שיווצר המחנה המשותף שיאפשר לנו להתמודד לנו מול כל הנושאים החשובים למדינת ישראל". גם ח"כים אחרים התקשרו ובירכו את יחימוביץ', כמו יצחק (בוז'י) הרצוג ובנימין (פואד) בן אליעזר.

 

רענן כהן, יו"ר ועדת הבחירות בעבודה, הודיע על ניצחונה, ועוד לפני כן החלו החגיגות במטה יחימוביץ' בדיזנגוף סנטר. העם בחר ב"צדק חברתי", צעקו הפעילים וכמה מהם אמרו: "זהו המשך ישיר של מהפכת הקיץ האחרון, שמתבטאת עכשיו גם בפוליטיקה הישראלית. היא תשנה את פניה של ישראל. זו רק ההתחלה".

 

בסך הכל מימשו 61% ממתפקדי מפלגת העבודה את זכות הבחירה שלהם בסיבוב השני. בעיצומו של יום הפריימריז בעבודה, הלכה המתיחות בין המחנות וגברה ואף הגיעה לשיא בקטטה אלימה שפרצה אחר-הצהריים בין פעילים בתל-אביב.

 

בחירות בעבודה - כותרות אחרונות ב-ynet

 

בשעות הערב המוקדמות הגיע פרץ לקיבוץ גליל ים שבאיזור המרכז מגובה במי שעד לא מזמן היה יריבו והפך להיות תומכו, עמרם מצנע. פרץ גם שלח מסר של פיוס לחברי התנועה הקיבוצית. "האווירה טובה", אמר, "הפעילים עושים מאמצים אחרונים עד סגירת הקלפיות. אני רוצה לנצל את ההזדמנות שאנחנו נמצאים בקיבוץ ולפנות לחבריי מהתנועה הקיבוצית, להגיד להם שלמרות שהיו מחלוקות ואולי גם לי היה חלק בהן, אין שאלה לגבי תרומתי לתנועה".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בהמשך התייחס פרץ ליום שאחרי הפריימריז ולאפשרות של שיתוף פעולה עם תלמידתו בעבר ויריבתו בהווה. "אתם חבר׳ה צעירים", אמר, "מי שזוכר את 'תקופת רבין-פרס' מבין שמה שקורה פה זה משחק ילדים, גן ילדים. שם באמת היה משהו סוחף ומלא אמוציות".

 

יחימוביץ' מודאגת, לפני הניצחון הגדול (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יחימוביץ' מודאגת, לפני הניצחון הגדול(צילום: ירון ברנר)
 

 

במקביל לביקור של פרץ בקיבוץ גליל ים, הכניסה יחימוביץ' עידוד אחרון בפעיליה. "אנחנו לא מרוצים מאחוזי ההצבעה", אמרה, "הם טובים, אבל לא מצוינים ונמוכים מהסיבוב הקודם. אני קוראת לכל מי שעדיין לא הצביע, להגיע לקלפיות בהקדם ולא להחמיץ את ההזדמנות להשפיע על עתיד מפלגת העבודה ומדינת

ישראל".

 

היא הדגישה: "סימפתיה ואהדה אינם מספיקים, אלא רק עוד קול ועוד קול וחייבים לצאת מהבית ולהשפיע. אני קוראת גם למי שלא מצביע עבורי לבוא ולממש את זכותו הדמוקרטית ביום חשוב זה". אבל גם אחוז ההצבעה הנמוך יחסית לא שינה דבר מבחינתה - יחימוביץ' היא המנהיגה החדשה של מפלגת העבודה.


פורסם לראשונה 21/09/2011 22:53

 

בהכנת הידיעה השתתפו בועז פיילר ונרי ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. המנצחת הגדולה
צילום: אבי מועלם
פרץ ומצנע. הכירו בהפסד
צילום: ירון ברנר
"אחוזי הצבעה טובים"
צילום: ירון ברנר
מומלצים