שתף קטע נבחר

לבני במאהל: "טרכטנברג לא יצר שינוי אמיתי"

יו"ר האופוזיציה הצטרפה לרשימת מאוכזבי דו"ח טרכטנברג בביקורה במאהל המחאה בקרית שמונה. "חייבים להביא תקציב חדש לכנסת שישקף שינוי מהותי בסדר העדיפויות הלאומי"

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ביקרה היום (יום ג') במאהל המחאה בקריית שמונה ומתחה ביקורת על מסקנות ועדת טרכטנברג, שדנה בדרישות המוחים. היא כינתה את טרכטנברג "אדם שוחר טוב", אבל הדגישה כי הדו"ח שניסח מציע תיקון חלקי בלבד. "טרכטנברג התייחס לכמה נקודות חשובות אבל הוא נגע בשוליים", אמרה לבני, "הוא לא יצר שינוי אמיתי בחינוך ובדיור ואלה הם בפירוש הנושאים החשובים ביותר שחייבים לשנות כאן".

 

אחרי הדו"ח - עדכונים שוטפים ב-ynet:

דפני ליף: ועדת טרכטנברג הסתלבטה עלינו

עיני: דו"ח טרכטנברג מאכזב, עלול לפגוע בעובדים

אכזבה חוצת מחאות: "מנסים להשתיק אותנו"

 

לבני בקרית שמונה. "טרכטנברג שוחר טוב, אך נגע רק בשוליים (צילום: איציק אדרי) (צילום: איציק אדרי)
לבני בקרית שמונה. "טרכטנברג שוחר טוב, אך נגע רק בשוליים(צילום: איציק אדרי)

 

לבני שבה על דרישתה לגבש תקציב חדש ל-2012 וביקרה גם את ממשלת בנימין נתניהו. "חייבים להביא תקציב חדש לכנסת שישקף שינוי מהותי בסדר העדיפויות הלאומי. התקציב הדו-שנתי שהוכן לפני שנתיים לא מתייחס למחאה ולא נותן מענה לבעיות. הקואליציה הזו והאידיאולוגיה של נתניהו לא יכולות לשנות את סדרי העדיפויות".

 

בתל אביב הפגינו היום כמה עשרות מפעילי פעילי המחאה החברתית מול בית העירייה הישן בו בכיכר ביאליק, בזמן שבמקום נערכה הרמת כוסית של עובדי העירייה. הפעילים החזיקו שלטים שעליהם נכתב "טרכטבלוף", "שנת צדק חברתי", "בינוי ולא פינוי". יואב פקטה, נציג מאהל רוטשילד אמר ל-ynet: "פעילי המאבק קוראים לראשי הערים לשנות את החלטתם ולא לפנות את מחוסרי הדיור לרחוב בחגים, אלא למצוא להם פתרון דווקא בעת הזו".

 

יו"ר מפלגת קדימה לא הייתה הפוליטיקאית היחידה שביקרה היום במאהלים. יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, המתעתד לשוב לפוליטיקה, התקבל הבוקר בחום במאהל בשכונת ילדותו, ג'סי כהן, בחולון. גם הוא תקף את המלצות טרכטנברג. "הן לא נגעו בנושא הדיור הציבורי וזה לא בסדר", אמר דרעי.

 

"אני קורא לחבריי בש"ס, שר השיכון אריאל אטיאס ואלי ישי שייקחו את ההזדמנותהזו ויעזרו לפתרון בעיית הדיור הציבורי. אסור לתת לדבר הזה להיעלם, חייבים לבנות אלפי יחידות דיור שיהיו מיועדות לדיור ציבורי", הצהיר יו"ר ש"ס לשעבר.

 

ואילו ראש הממשלה נתניהו, שאישר בשבוע שעבר קיצוץ של שלושה מיליארד שקלים בתקציב הביטחון, שנועד לממן את מסקנות דו"ח טרכטנברג, נפגש היום עם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ במשרדו בקריה. ראש הממשלה איחל לרמטכ"ל ולצה"ל שנה טובה, מלאה בעשייה וביטחון לכלל החיילים ומסר תודה לבני משפחותיהם על תמיכתם. כמו כן ביקש נתניהו מגנץ לוודא שלכל חייל וחיילת יש היכן לעשות את החג.

 

בהכנת הידיעה השתתפו מורן אזולאי, אטילה שומפלבי ובועז פיילר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני במאהל בקרית שמונה
צילום: איציק אדרי
דרעי במאהל בחולון
צילום: עופר עמרם
נתניהו וגנץ מרימים כוסית לשנה החדשה
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים