שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכרז של עיריית ת"א: אינטרנט אלחוטי בחינם
  עירית תל אביב רוצה לספק אינטרנט בחינם לתושבים ולמבקרים ברחובות מסחריים, בפארקים ובחופי הים. בשנה הבאה תוציא מכרז ותבחן את העלויות

  עירית תל אביב רוצה לרשת את הרחובות המרכזיים שלה, הפארקים והחופי הים באינטרנט אלחוטי חינמי. העיריה הודיעה אמש (ב') כי בתקציב לשנת 2012 יהיה מכרז, ויזמים יהיו מוזמנים להציע את עצמם לפרויקט שיוכל לצאת לדרך בשנים הקרובות. אלון סולר, חבר המועצה שיזם את הפרויקט לא מסר את העלויות הצפויות, אבל יתכן שיהיה מדובר בפרויקט שיעלה מליוני שקלים.

  מפת הכיסוי המוצעת ()
  מפת הכיסוי המוצעת

   

   

  עסקים פרטים רבים מספקים אינטרנט אלחוטי בערים גדולות בישראל, ובהם קניונים, מסעדות ובתי קפה. סולר אומר שהכוונה של העיריה היא גם לשרת את העסקים הללו, ולספק חיבור יציב ורציף כדי שגולשים לא יהיו תלויים בעסק זה או אחר. העיריה ערכה בשנה האחרונה ניסוי והקימה תשתית לאינטרנט אלחוטי באזור רחוב בן גוריון, מחוף גורדון ועד לרחוב אבן גבירול.

   

  סולר מסביר שבניסוי נבדקו אזורים שונים בעיר כדי לבדוק את התשתית שיהיה צריך להקים, ולדבריו הייתה הענות גבוהה של תושבים ומבקרים שעשו שימוש בחיבור האלחוטי שהעיר מציעה. תל אביב היא לא הראשונה שמנסה להציע אינטרנט עירוני. ניסויים כאלה נעשו בירושלים (שנקלעה לקשיים), באריאל ובמקומות נוספים בארץ. הצלחה של הקמת תשתית מספקת לעשרות עד מאות אלפי תושבים בתל אביב תלויה ביכולת לממן ולתחזק שירות כזה. אפשרות אחת היא לשים פרסומות וידאו או באנרים בזמן הגלישה, אך סולר מתנגד לכך ומציע שיהיו באנרים באתר העיריה בלבד.

   

  האם האינטרנט יהיה מוגבל ומצונזר? עניין זה גם נידון על ידי סולר וחבריו בעיריה וטרם התקבלה החלטה חד משמעית בעניין. סולר אמר שהוא לא חושב שתושבים צריכים להשתמש באינטרנט במרחב הציבורי בשביל לצפות בפורנו, וכי העיריה לא צריכה לספק גישה לתוכן שהורים חוסמים מילדיהם אך ציין גם כי העיריה תמשיך לדון בכך ותתייחס לנושא בזהירות.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אינטרנט ברחוב. אילוסטרציה
  צילום: James Cridland cc
  מומלצים