שתף קטע נבחר

"מתח בין אסירי חמאס בגלל הגירוש"

אתר פלסטיני דיווח על מתיחות בין אסירי חמאס בכלא אשקלון, לאחר שהתברר שרוב המגורשים על-פי ההסכם משתייכים לתומכי הארגון בגדה המערבית. בניגוד להצהרת התנועה, לא הובא מתווה העסקה לאישור הכלואים, והזעם גדול

מחריפה המחלוקת הפנימית בחמאס בעקבות עסקת גלעד שליט : חילוקי הדעות שהתגלעו בתוך התנועה גולשים גם לתוך בתי הכלא בישראל. מדיווח באתר אינטרנט המקורב לפתח עולה כי בכלא אשקלון שורר מתח כבד בין אסירי חמאס שהגיעו מהגדה המערבית לבין אלו ששייכים לזרוע הארגון בעזה, בעיקר בשל אופי העסקה.

 

עוד בנושא האסירים הפלסטינים ב-ynet:

 

הפגנות בבית לחם. המחלוקת הפנימית בחמאס מעמיקה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפגנות בבית לחם. המחלוקת הפנימית בחמאס מעמיקה(צילום: EPA)

 

בעסקה הגדולה יגורשו יותר מ-200 אסירים, כאשר חלקם יעברו לטורקיה. המתח בין פלגי חמאס בבתי הכלא עלה לאחר שהתברר שמרבית אלו שלא יחזרו לבתיהם שייכים לזרוע של הארגון בגדה המערבית, בעוד מספרם של אלה מרצועת עזה קטן בהרבה. עוד נטען, כי בניגוד להצהרות חמאס על כך שתנאי העסקה הובאו לאישורם של האסירים בתוך בתי הכלא, לא נערכה כלל הצבעה בנושא. על פי הדיווח, כל הגורמים הביאו למתח כבד בין האסירים.

 

 

מי שניסה להרגיע את העניינים הוא בכיר חמאס, איסמעיל רדואן, שטען כי האסירים הפלסטינים שיגורשו לחו"ל ישובו לעזה מאוחר יותר. רדואן אמר את הדברים בתגובה לביקורת שהטיח בחמאס שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מלכי, ואמר כי "זהו ההישג ההיסטורי הגדול ביותר של ההתנגדות בשחרור אסירים.

 מספר האסירים שיגורשו לא עולה על חמישה אחוזים מכלל המשוחררים, ותהיה להם אופציה לחזור לעזה אחר כך. היו להם שתי אפשרויות: או להישאר בכלא עד יום מותם, או להשתחרר ושחלקם יגורשו".

 

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, עזב היום את קהיר אחרי שנפגש עם ראש המודיעין המצרי, מוראד מואפי, בנוגע לעדכונים אחרונים לפני תחילת ביצוע עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחמאס. משעל הודה למצרים על תפקידה בתיווך בין הצדדים, ובהצלחתה להביא להשלמת העסקה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחרור אסירים פלסטינים. מי הביתה ומי לגירוש
צילום: רויטרס
צילום: דני סלומון
כלא אשקלון. המתח מורגש
צילום: דני סלומון
מומלצים