שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חד הורי/ת? בואו לקבל מלגת לימודים במכללה
  מלגה בגובה של עד 16,000 שקל בשנה לטובת לימודים ולמחיה, מוצעת לסטודנטים/ות שמגדלים ילדים לבדם: גרושים, אלמנים, רווקים ופרודים במטרה לאפשר השכלה גבוהה למי שחולם ללמוד, אך לא הצליח עד כה

  פרויקט שמטרתו ליצור נגישות להשכלה למי שלא יכול לאפשר לעצמו זאת, יוצא לדרך זו השנה השנייה. קרן רש"י - קציר  ו הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, חברו למכללת אשקלון ומכללות ציבוריות נוספות, ומסייעות ל-200 אימהות חד הוריות במימון שכר הלימוד ומתן סיכוי לעתיד, במקביל לסיוע במחיה, בציוד חשמלי, בביגוד ובריהוט. בימים אלו טרם פתיחת שנת הלימודים האקדמית, מציעות המכללה האקדמית אשקלון, המכללות האחרות והקרנות את סיוען להורים חד הוריים נוספים.

   

  הסיוע כולל מלגה בגובה של עד 16,000 שקל בשנה (לכל אחת משנות הלימוד לתואר) - לטובת לימודים ולמחיה, בשנה החולפת גייסה קרן רש"י - קציר בנוסף גם ריהוט, ציוד חשמלי וביגוד עבור ילדי אותן אימהות בפרויקט. המטרה היא לאפשר השכלה גבוהה למי שחולם ללמוד, אך לא הצליח עד כה.

   

  "זה היה בשבילי כמו לזכות בפיס"

  "אם לא הייתי מקבלת את עזרת הקרנות, לא הייתי מסיימת לימודים. הקרנות סייעו גם בסכום של 6,000 שקל בשנה בנוסף לשכר הלימוד וזה היה בשבילי כמו לזכות בפיס". מספרת מירי (השמות המלאים שמורים במערכת), בת 43, המתגוררת באזור ירושלים, ועובדת במערכת הביטחון למעלה מ- 20 שנה.

   

  "הגעתי למצב בו הייתה צריכה סיוע אפילו ב-20 שקל לקניית אנטיביוטיקה לילד. גורמי הרווחה אף הם סייעו לי בתלושי מזון בחגים ואספו עבורי מגבית בחשאי. עם הכסף שנכנס לי מהקרן קניתי בסופר. הסתבכתי עם הלוואות של בעלי ומצאתי עצמי בתוך פלונטר שלא ידעתי לצאת ממנו", מירי היא גרושה ואם לשלושה ילדים. הוריה נפטרו בסמיכות לפני מספר שנים. בעלה לא משלם מזונות והעדיף להיכלא במקום - אותו בעל ממנו ספגה גם אלימות במשפחה.

   

  "הסיוע של המכללה ושל הקרנות הציל אותי, וסייע לי להעלות את הכנסתי בזכות התואר ולקבל כסף בכבוד ולא מתוך חסדים". מירי סיימה לימודיה במכללה האקדמית אשקלון בשנה האחרונה ומצויה כעת בתכנית הבראה מטעם מערכת הביטחון. הלימודים העלו את שכרה בגובה של 6-20 אחוזים, בהתאם לתקן.

   

  "התחתנתי בגיל צעיר מאד, מיד אחרי התיכון, כך שחוץ מתעודת בגרות לא הייתה לי שום תעודה. הרצון ללמוד ליווה אותי בכל שנות נישואיי והתעצם לאחר כל לידה", מספרת יהודית (40), חרדית ואם ל-6 ילדים, גרושה. "נרשמתי ללימודים אקדמיים מספר פעמים, אך בכל פעם תכנית זו ירדה מהפרק בגלל העלות הגבוהה של שכר הלימוד - בעלי לשעבר לא פירגן והתנגד ללימודים".

   

  "לפני כשלוש שנים התגרשתי והייתי שקועה במאבקים משפטיים ובמלחמת הישרדות בניסיון להתחיל חיים חדשים", היא מספרת, "פניתי למכללה האקדמית אשקלון במטרה להירשם ללימודים ולא היה לי מושג מהיכן אשלם שכר לימוד, ובפרט שאני עובדת בחצי משרה והגרוש שלי לא משלם מזונות. מישהי סיפרה לי על קיומה של המלגה המשותפת למכללה האקדמית אשקלון, לקרן רש"י קציר ולקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון. לאחר בדיקה וחתימה על טפסים, זכיתי במלגה חלומית שממנה לי את שכר הלימוד בתוספת מלגת קיום".

   

  "קרן רש"י קציר סייעה לי בנוסף בריהוט וכלי בית וקיימה סדנאות העצמה לסטודנטיות גרושות", מעידה יהודית. "סיימתי שנה ראשונה בהצטיינות. המכללה והקרנות הגשימו לי חלום. תודה היא מילה קטנה מדי להביע הערכה עצומה", היא מסכמת.

   

  כעת, במהלך חודש אוקטובר ועד תחילת נובמבר (עד 6.11.11), לפני פתיחתה של שנת הלימודים האקדמית, מציעות המכללה האקדמית אשקלון יחד עם הקרנות סיוען לאימהות חד הוריות נוספות.

   

  מי יכול להגיש בקשה למלגה וכיצד:

  • מי זכאי/ת למלגה? סטודנטים/ות שמגדלים ילדים לבדם: גרושים/אלמנים/רווקים/פרודים עם אישור על פתיחת תהליכים.

   

   

  • מה כוללת המלגה? כל אם/אב חד הוריים מקבלים מלגת לימודים בסה"כ 10,000 שקל לשנה - המתחלקת בין קרן רש"י-קציר והקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון לבין המכללה. בנוסף, הם מקבלים 6,000 שקל דמי קיום מטעם קרן רש"י-קציר והקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון. סה"כ גובה המלגה יכול להגיע עד לסכום של 16,000 שקל בשנה. במהלך שנות הלימודים מקבלים החד הוריים מלגת שכר לימוד, מלגת קיום, סיוע לימודי וסדנאות להעצמה אישית לצד כלים לניהול עצמי ומוכנות ליציאה למעגל העבודה.

   

  •  עד מתי ניתן להגיש את הבקשה למלגה? עד לתאריך ה- 6.11.11.

  פורסם לראשונה 17/10/2011 13:14

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים