שתף קטע נבחר

רה"מ: גורל רון ארד עמד לעיני באישור עסקת שליט

ראש הממשלה קיבל עדכונים מהשליח המיוחד, ששב מקהיר. הוא גם שוחח עם אחיו של רון ארד, והזכיר את גלעד שליט. במקביל, הרמטכ"ל הציג את התוכנית להעברת גלעד שליט לישראל ביום שלישי

בישראל מתכוננים לביצוע העסקה, במהלכה ישוחרר החייל החטוף, גלעד שליט. לקראת ביצוע העסקה התקיימה אחר-הצהריים (יום א') במשרד הביטחון ישיבה, בה אמר השר אהוד ברק: "חזרתו תעשה בקבלת פנים צנועה תוך הדגשת כל הנדרש לחייל ולמשפחתו".

 

גלעד שליט בדרך הביתה - כל הכתבות והפרשנויות בעמוד מיוחד

 

בישיבה הוצגו התוכנית להעברת גלעד שליט ביום שלישי לשטח ישראל, על ידי הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, ראש אגף מבצעים האלוף יעקב אייש, ראש אכ"א האלוף אורנה ברביבאי וגורמים נוספים. ברק אישר את הצעדים שהוצגו, כדי להבטיח העברה מתואמת של האסירים לידי הפלסטינים במקומות הפיזור השונים ואת העברת החייל גלעד שליט לידי ישראל.

 

עסקת שליט יוצאת לפועל:

 

נתניהו, המזכיר הצבאי והשליח מידן (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
נתניהו, המזכיר הצבאי והשליח מידן(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

כמו כן נידונו התפתחויות אפשרויות והיערכות לקראתן וכן סידורי אבטחה להתארגנות. שר הביטחון אמר בישיבה: "גלעד שליט ישוב לארצו ולמשפחתו לאחר שהוחזק למעלה מחמש שנים בידי החמאס. חזרתו תעשה בקבלת פנים צנועה תוך הדגשת כל הנדרש לחייל ולמשפחתו".

 

מוקדם יותר עדכן דוד מידן, השליח המיוחד למשא ומתן להחזרת גלעד שליט, את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהסכמות שהושגו בשיחות שקיים בקהיר בסוף השבוע, בכל האמור לחזרתו של שליט בימים הקרובים.

 

בפגישה בין מידן ונתניהו השתתף גם האלוף יוחנן לוקר, מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, שהיה חבר בצוות המשא ומתן. נתניהו אמר למידן: "המשימה תושלם כאשר גלעד שליט יחזור למשפחתו, חי, בריא ושלם".

 

ראש הממשלה שוחח עם דודו ארד, אחיו של הנווט השבוי רון ארד, שהיום מלאו 25 שנה לנפילתו בשבי.

 

במהלך השיחה שיתף נתניהו את ארד בשיחות שהיו לו עם אמו המנוחה, בתיה ארד, בהן דיברה על הכמיהה לראות את בנה. נתניהו אמר לדודו: "גורלו של רון ארד עמד לנגד עיניי כשאישרתי את ההסכם להחזרתו של גלעד שליט".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון ארד. נפל בשבי לפני 25 שנה
גנץ. עדכן על התוכנית
צילום: חגי אהרון
מומלצים