שתף קטע נבחר

דוגרי, ביבי גולש ומועד

הרשת נשטפה במם "ביבי גאמפ", תמונות של ראש הממשלה נדחף לאירועים. נתניהו ראה והחליט להידחף גם לאירוע הזה. למה הוא שוב ושוב כושל בהתנהלות האינטרנטית שלו?

ראש הממשלה בנימין נתניהו פינה כמה דקות ביומו העמוס להתייחס לתמונות "ביבי גאמפ", מם אינטרנטי שבמסגרתו נשתלה תמונתו מיום שחרור גלעד שליט באינספור תמונות מאירועים אמיתיים, סרטים, סדרות וציורים.

 

בדף הפייסבוק הרשמי של נתניהו הועלתה תמונת ביבי גאמפ משלו, שבה הוא נראה מציץ על עצמו נואם באו"ם, ולידו בלון דיבור קומיקסי עם הכיתוב "דוגרי, הצחקתם אותי". "דוגרי" עצמה היתה למם מילולי במולטיספירה עוד לפני ביבי גאמפ, לאחר שנתניהו השתמש במילה "דוגרי" בנאום שלו בעצרת האו"ם.

 

 (מתוך הפייסבוק) (מתוך הפייסבוק)
(מתוך הפייסבוק)

 

עוד ב-ynet מחשבים

 

הדבר הראשון שצריך להגיד לראש הממשלה זה סחתיין, הומור עצמי הוא משאב נדיר ונחוץ בפוליטיקה הישראלית, וכיף לראות אותו מגיע מהראש. הדבר השני שצריך להגיד לראש הממשלה הוא שהיעדרותו מהרשת מורגשת.

 

הבלוגים שנעלמו

"ערוצי המדיה החברתית חיוניים היום יותר מתמיד למאמצי ההסברה של ישראל, לשקיפות שלטונית ולשיתוף האזרחים במידע עדכני", הסביר נתניהו כשפתח לפני שנה נוכחויות רשת ביוטיוב, פליקר, טוויטר ופייסבוק. פוליטיקאים שמגלים את האינטרנט עלולים לחשוב שהיא מקום טוב לעקוף דרכו את תקשורת הזרם המרכזי ולפנות ישירות לציבור. אבל האמת היא שהאינטרנט מעצימה את הציבור, שיכול להתעמת עם הפוליטיקאים ולדרוש תשובות לשאלות שהתקשורת התעייפה מלשאול. נתניהו, פוליטיקאי של עידן הטלוויזיה, שידע להשתמש בה לדבר אל הציבור מעל לראשי העיתונאים עם משפט המחץ "עם כל הכבוד, לא זו השאלה", מסתבך וכושל ומועד שוב ושוב כשהוא מגיע לרשת.

 

כמה דוגמאות: אתרו הועתק מאתר נשיא ארה"ב ברק אובמה, סרטון ברכת יום העצמאות שלו נשלח בספאם, ברכת הרמדאן שלו ביוטיוב נחסמה לתגובות, בלוג שפתח בתפוז ב-2008 ננטש עד מהרה והבלוג שפתח באתרו ב-2007 נעלם לחלוטין, מספר הטלפון הלווייני שלו נחשף בטעות בפליקר, והגולשים עדיין ממתינים שהוא יענה לשאלותיהם באופן קבוע ביוטיוב ובפייסבוק, כפי שהבטיחה לשכתו. התמונה שאומרת הכל צולמה על ידי אלכס ליבק ב-2007. נתניהו נראה בה כשהוא קורא חדשות ב-ynet כשהידיים שלו על השולחן, המקלדת מרוחקת מכדי שיוכל להקליד בה והעכבר בכלל מחוץ להישג יד.

  

בואו נצטרף

נתניהו נתקל בשתי תמונות ה"ביבי גאמפ" אתמול וסיפר עליהן לאנשי לשכתו, שעדכנו אותו שמדובר בתופעה נרחבת הרבה יותר. “בואו ניצור אנחנו תמונה כזו", אמר נתניהו, לפי דיווח בוואלה, ועובדיו יצרו את תמונת ביבי גאמפ באו"ם והעלו אותה לרשת. מלשכת ראש הממשלה מסרו כי "נתניהו ראה את העניין וזה שעשע אותו, החלטנו לזרום בהפוך על הפוך. עשינו את זה וזה קיבל חיים משלו". החיים הללו כוללים כרגע יותר מ-1900 לייקים, 250 תגובות וכמעט 500 שיתופים.

  

לו היה ראש הממשלה גולש באינטרנט, נוכחותו ברשת לא היתה גמלונית כמו פעם ראשונה על סקטים. לו היה נכנס לפייסבוק, אפילו באופן מזדמן ולסיבוב קצר, לא היה לוקח לו שבוע לשמוע על ביבי גאמפ, שהציף את הרשת החברתית מיום שחרור גלעד שליט וממשיך לטפטף עד עכשיו. לו היה חש את אומת האינטרנט הישראלית בקצות אצבעותיו, אולי היה מבין את הצורך שלה באינטראקציה ישירה איתו, נטולת הטיה תקשורתית מצד אחד וספינים מצד שני. לו היה אוחז בעכבר, לא היה מפקיר את הזירה הזאת לדוברים ויועצי תקשורת, שבאופן סמלי ציירו את בלון הדיבור יוצא מהטלפרומפטר שמולו, ולא מפיו. 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצחקתם אותו
מתוך הפייסבוק
מומלצים