שתף קטע נבחר

פרץ: אם יחימוביץ' תמשיך כמו ברק, יהיה פיצוץ

הסתיימה בלא תוצאות עוד פגישה בין יו"ר העבודה ליריבה בפריימריז. הוא ביקש בחירות לראשות הסתדרות ונעמ"ת כדי להתמודד מול עיני - היא סירבה, והשטח שוב מתחמם

הקרב על ראשות מפלגת העבודה הוכרע לטובת שלי יחימוביץ' , אבל הזירה מול היו"ר לשעבר עמיר פרץ  שוב מתלהטת. השניים קיימו אמש (יום א') פגישה בארבע עיניים בפעם השנייה תוך חודש, בניסיון לקבוע דרכי שיתוף פעולה לעתיד. יחימוביץ' סירבה להיענות לדרישתו של פרץ לקיים בחירות בקרב חברי המפלגה החברים בהסתדרות, על מנת לקבוע מי יהיו מועמדי העבודה בבחירות לראשות ההסתדרות ונעמ"ת שצפויות להיערך בחודש מאי, ונראה שהשניים בדרך להתנגשות.

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות:

 

יחימוביץ' ופרץ מחייכים, רק לפני חודש (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
יחימוביץ' ופרץ מחייכים, רק לפני חודש(צילום: עופר עמרם)

 

כמו כן דרש פרץ מיחימוביץ' שלא לאפשר לעופר עיני (החבר בעבודה אולם עומד בראש סיעה נפרדת בהסתדרות) להתמודד ללא בחירות לראשות ההסתדרות. פרץ, המסוכסך עם עיני זה זמן רב, מעוניין להריץ לתפקיד את מקורבו, ח"כ איתן כבל. יחימוביץ', מנגד, אמרה כי היא מעוניינת לשמור על הקיים בשיטת "צילום מצב". פרץ הביע התנגדות חריפה לעמדה זו, ומחר צפויים אנשיו להגיש למזכ"ל המפלגה דרישה, עליה יחתמו כ-50 חברי עבודה החברים גם בהסתדרות, לקיים דיון בעניין במוסדות המפלגה.

 

מקורבי פרץ ציינו כי "החודשיים הקרובים צפויים להיות מעניינים וחמים בנושא הזה. אנחנו לא נוותר וניאבק על בחירות. לא נאפשר את המצב הקיים. יש למפלגת העבודה חוקה, ועל פי החוקה צריך לקיים בחירות. עופר עיני עומד בראש סיעה שאינה סיעת העבודה בהסתדרות, ואם הוא רוצה להיות המועמד של המפלגה - יתכבד ויתמודד".

 

פרץ עצמו הביע בשיחות סגורות עם מקורבים אכזבה מהתנהלותה של יחימוביץ', ואמר כי "אם היא מתכוונת להמשיך בדרכו של אהוד ברק, אם היא מתכוונת להמשיך בדרך הלא דמוקרטית - זה רק עניין של זמן עד שיהיה פיצוץ במפלגה. הבחירות לראשות ההסתדרות הן המבחן הדמוקרטי הראשון של יחימוביץ', והיא תוכל להוכיח האם היא מתכוונת או לא לפעול בדרך אחרת מזו של ברק".

 

כזכור, מיד לאחר הבחירות לראשות העבודה, עוד לפני שפורסמו התוצאות הסופיות, טילפן פרץ ליחימוביץ' כדי לברך אותה, והבטיח כי יפעל יחד עימה כדי לחזק את המפלגה. פרץ ציפה אז שיחימוביץ' "תחבק" אותו, והוא ככל הנראה התבדה.

 

מאז שנבחרה, למעט כמה אירועים פומביים, השניים לא שוחחו ויחימוביץ' לא שיתפה את פרץ במהלכיה, ביניהם מינוי דירקטורים לדירקטוריון בית ברל. כמו כן, עד הערב, לא דנו השניים בדרך עבודתה של סיעת העבודה במושב החורף של הכנסת שייפתח היום.

 

מקורביו של פרץ הביעו אכזבה מההתנהלות של יו"ר העבודה הטרייה, וציינו כי "אפשר מאוד בקלות לקלקל את המצב רוח במפלגה. אם היא לא רוצה לשתף פעולה, יהיה מאוד קל לשנות את האווירה הקיימת. שלי צריכה להבין שהיא חייבת לשתף פעולה עם האנשים, לדבר איתם, ולא להמשיך בדרך של אהוד ברק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ' אחרי הפגישה. מסרבת
צילום: מוטי קמחי
פרץ, אמש. מקורביו: "שעיני יתכבד ויתמודד"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים