שתף קטע נבחר

יפן: מחוקק התערב עם כתבים ושתה מים מהכּורים

יסוהירו סונודה רצה להוכיח שהמים מהמתחם הגרעיני שניזוק ברעש בטוחים לשתייה. אז למה הוא נראה עצבני כשלגם מהכוס?

מה לא עושים בשביל להרגיע ציבור בפניקה? חבר בית נבחרים יפני שתה כוס מים שמקורם במתחם הגרעיני פוקושימה שניזוק קשות ברעידת האדמה במדינה בחודש מרס. הסיבה: הוא רצה להוכיח לעיתונאים שהתערבו איתו שהמים בטוחים לשתייה. כך דיווחה היום (יום ג') רשות השידור הציבורית הבריטית BBC.

 

יפן מתאוששת מהרעש - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

יסוהירו סונודה נראה עצבני ביותר בעת שגמא את כוס המים ממקום שבו עד לא מזמן דלפה קרינה גרעינית ברמות גבוהות ביותר. המים ששתה סונודה נלקחו משלולית מים שנמצאת מתחת לשני מבנים במתחם הגרעיני בפוקושימה.

 

המים מהכורים עוברים חיטוי ומשתמשים בהם להשקיית צמחים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המים מהכורים עוברים חיטוי ומשתמשים בהם להשקיית צמחים(צילום: רויטרס)

 

בדרך כלל, המים בשלוליות במים בפוקושימה עוברים תהליך של חיטוי בטרם משתמשים בהם להשקיית צמחים באזור.

 

העיתונאים היפנים הטילו שוב ושוב ספק במידת הבטיחות של תהליך זה. בתגובה, אמר להם סונודה, שמשמש בתפקיד דובר הממשלה בפרלמנט כי "שתיית המים (המחוטאים) אין משמעותה שבטיחותם קיבלה אישור. הצגת מידע לציבור היא הדרך הטובה ביותר".

 

בצעד נוסף שמראה את ביטחונה של הממשלה היפנית בבטיחות בפוקושימה, גורמי ממשל אמרו שיאפשרו לעיתונאים לבקר באתר ב-12 בנובמבר. זו תהיה הפעם הראשונה שאנשי תקשורת מסיירים באזור מאז רעידת האדמה והצונאמי שפקדו אותו ב-11 במרס וגרמו לנזקים גדולים במתחם הגרעיני, בהם התכתם החלקית של שלושה כורים גרעיניים במקום.

 

תמונות שצולמו במהלך החודשים האחרונים מראות את התקדמות מאמצי הניקיון במדינה מוכת הרעש והצונאמי. אולם על אף התוצאות המרשימות, האתגר המרכזי עדיין ניצב לפני יפן - ניקוי סביבת הכור הגרעיני בפוקושימה מקרינה רדיואקטיבית, מהלך שעלול לעלות מיליארדי דולרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רצה להוכיח שהמים בטוחים לשתייה. סונודה
הרס עצום בצפון-מזרח המדינה. מחוז מיאגי
צילום: AP
אין סכנה לקרינה רדיואקטיבית?
צילום: AP
מומלצים