שתף קטע נבחר

צחוק מעבודה: הסיעה נעדרה מהצבעות חברתיות

אופוזיציה לוחמת? חברי סיעת העבודה עשו חיים קלים לקואליציה כשנעדרו מהצבעות על הצעות של קדימה. רק ח"כ כבל נכח בכל ההצבעות: "כל עוד הם נמצאים בדברים הדחופים, זה בסדר"

היו"ר החדש של מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', הבטיחה שהנושא החברתי יעמוד בראש סדר העדיפויות של הסיעה, אבל מסתבר שדיבורים לחוד ומציאות לחוד. אתמול (יום ד') נעדרו כמעט כל חברי הסיעה מהצבעות על הצעות חוק חברתיות מטעם האופוזיציה.

 

אופוזיציה? יחימוביץ' נעלמה מהאי אמון בנתניהו

 

מדובר בשורת הצעות של חברי כנסת מקדימה, שהועלו להצבעה על רקע גל החקיקה הימני שעורר סערה בתקופה האחרונה ונועדו להקל על הורים עובדים, על חיילים ועל משפחות ממעמד הביניים.

 

מליאת הכנסת. חיים קלים לקואליציה (צילום: AP) (צילום: AP)
מליאת הכנסת. חיים קלים לקואליציה(צילום: AP)

 

רוב חברי הכנסת מהאופוזיציה הקפידו להגיע להצבעות, אבל מבין חברי הכנסת של העבודה, רק יו"ר הסיעה ח"כ איתן כבל טרח להגיע למליאה. ח"כ יחימוביץ' הצטרפה אליו בהצבעה אחת. חבריהם לסיעה נראו במסדרונות הכנסת, אך כנראה היו עסוקים בעניינים אחרים.

 

עוד בערוץ החדשות:

ארגוני שמאל על הגבלת העתירות: 'סופו של בג"ץ'

מעט פחות עניים: 837 אלף ילדים מתחת לקו העוני

 

רוב הצעות החוק כנראה לא היו מאושרות ממילא, אבל אחרי ההבטחות לאופוזיציה לוחמת במושב החורף של הכנסת, נראה שהקואליציה יכולה להיות רגועה. ההצעה החברתית הראשונה שעלתה אתמול הייתה של ח"כ שלמה מולה (קדימה), שביקש לקבוע שבמקומות עבודה בהם מועסקים למעלה מ-100 איש, יוקמו מעונות יום לילדים. בהצבעה נכחו 24 חברי אופוזיציה, מתוכם 17 אנשי קדימה שהצביעו בעד.

 

הצעת החוק הבאה, שהוגשה על-ידי ח"כ רונית תירוש (קדימה), ביקשה לפטור

את הציבור מתשלום מס על שירותי מים וביוב. עוד הצעה של קדימה נגעה לנקודות זיכוי מס להורים אשר עובדים במשרה מלאה. הפעם, גם ח"כ יחימוביץ' הצטרפה לח"כ כבל במליאה. בהמשך עלו גם הצבעות בנוגע לשירות מילואים בתקופת העבודה המועדפת שאחרי השחרור מצה"ל ופטור מארנונה לחיילים, שוטרים ונפגעי מלחמה.

 

"חברי סיעת העבודה מודעים לכך שבהצבעות החשובות והמשמעותיות, כמו חוק הנוגע לבית המשפט העליון ואחרים, אין ויתורים", אמר ח"כ כבל. "בסך הכול, הם כולם אנשים בוגרים וכל עוד בדברים המוגדרים על ידי כדחופים הם נמצאים, זה בסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ איתן כבל. צדיק בסדום
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
אז איפה את? ח"כ שלי יחימוביץ'
צילום: דודי ועקנין
מומלצים