שתף קטע נבחר

אופוזיציה? יחימוביץ' נעלמה מהאי אמון בנתניהו

רק חבר כנסת אחד מסיעת העבודה נשאר להצביע בהצעת אי האמון שהגישה ח"כ שלי יחימוביץ'. חבר כנסת אמר: "מעולם לא היה מצב שסיעה לא נשארת להצביע על הצעת האי אמון שלה״. העבודה: "קדימה מוטרדת מבחירת יחימוביץ'"

"עלינו להיות ראש חץ ואופוזיציה מול ממשלת הליכוד", הצהירה בצהריים (יום ב') יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ'. אך כנראה דיבורים לחוד ומעשים לחוד. כמה שעות לאחר שתקפה את ראש הממשלה, נעדרה יו"ר העבודה יחד עם עוד כמה ח"כים מסיעתה מהצבעת אי האמון בממשלה שהגישה הסיעה. 

 

חוזרים לכנסת - כתבות אחרונות

נתניהו: "איראן גרעינית היא איום כבד לישראל"

לבני לרה"מ: תקשיב לראשי הביטחון על איראן

בליכוד מציעים: עקיפת היועמ"ש להכשרת מאחזים 

 

בתום הישיבה החגיגית של פתיחת מושב החורף של הכנסת, התקיים דיון בחמש הצעות אי אמון שהגישו כל סיעות האופוזיציה נגד הממשלה. בין ההצעות היתה גם זו של מפלגת העבודה המתחדשת, בראשות יחימוביץ' שאף נשאה דברים בשם הסיעה. יחימוביץ' הזכירה את המחאה החברתית, הדרישה לצדק חברתי ואף הזהירה מפני האיומים הצפויים מתקיפה אפשרית באיראן.

 

יכול להיות רגוע? נתניהו בכנסת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יכול להיות רגוע? נתניהו בכנסת(צילום: גיל יוחנן)

 

אלא שמלבד יחימוביץ', נאמו עוד שורה של חברי כנסת שגרמו לדיון להתארך, ככל הנראה מעל למשוער. בעת ההצבעה שהתקיימה קצת לאחר השעה 21:00, לא היו באולם רוב חברי סיעת העבודה. היו״ר יחימוביץ', שהגישה את ההצעה, לא נשארה להצביע עליה ומלבד ח״כ איתן כבל לא נותר ייצוג לסיעה, שהבטיחה כמה שעות קודם לכן להיות האופוזיציה הלוחמת של המושב הזה.

 

סיעת קדימה, שרוב חבריה נכחו במליאה, הבחינו ששותפיהם לאופוזיציה לא נמצאים והחליטו לסגור חשבון. מרבית חברי קדימה נמנעו במהלך ההצבעה על אי האמון מטעם סיעת העבודה. ״מעולם לא היה מצב שסיעה לא נשארת להצביע על הצעת האי אמון שלה״, אמר אחד מחברי הכנסת במליאה. ״קל וחומר כשמדובר היושבת ראש חדשה, שהבטיחה הרים וגבעות״.

 

מסיעת העבודה לא התייחסו להיעדרות מההצבעה, אלא רק תקפו את

 הביקורת מסיעת קדימה. ״אין ספק שקדימה מוטרדת ומבוהלת מבחירתה של יחימוביץ' לראשות העבודה, הגורמת להתרסקותה של קדימה", אמרו בעבודה. "בנאומה היום שמה שלי ללעג את התחפושת הסוציאל-דמוקרטית, שעטתה היום יו"ר קדימה על עצמה באורח מלאכותי. קדימה מוזמנת להמשיך ולעקוב אחר לוח הנוכחות של יחימוביץ' ושל סיעת העבודה כולה וללמוד כיצד פועלת אופוזיציה שיש לה גם ערכים״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ שלי יחימוביץ'. לא נוכחת
צילום: ירון ברנר
ח"כ איתן כבל. היחיד שנכח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים