שתף קטע נבחר

נדחתה בקשתו של יגאל עמיר להתפלל במניין

בית המשפט לא איפשר לרוצח ראש הממשלה להתפלל בחברת יותר מאסיר אחד, אך ביקש משב"ס: "עשו מאמץ לאתר מקום שיאפשר לו להתפלל עם אחרים בכפוף למגבלות הביטחון"

אפשר להתפלל - לא במניין: בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה אחר-הצהריים (יום ה') את עתירתו של יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, שביקש לאפשר לו להתפלל בחברת יותר מאסיר אחד. השופט אברהם טל קבע כי שירות בתי הסוהר רשאי למנוע זאת ממנו, אך קרא לשב"ס לעשות מאמץ נוסף לאתר מקום שיאפשר לעמיר להתפלל עם אסירים נוספים, בכפוף למגבלות הביטחון.

 

יגאל עמיר במאבק על תנאי מאסרו - כתבות נוספות:

 

עד כה אפשרה המדינה לעמיר להיפגש שלוש פעמים בשבוע, למשך שעה ובכל פעם עם אסיר אחר, לשם לימוד בחברותא, כשמדובר בכאלה שאינם אסירי הפרדה. בעתירתו ביקש עמיר להיפגש עם שלושה אסירים יחדיו וגם לאפשר לו להתפלל במניין.

 

עו"ד עודד קלר, המייצג את המדינה מטעם פרקליטות מחוז מרכז, התנגד לבקשה בין היתר משום שעמיר הוא אסיר בהפרדה,

ולכן מדובר בהליך מורכב, וכן מאחר ששירותי הביטחון מתנגדים לאפשר לו להתפלל בקבוצה.

 

השופט אברהם טל שמע את טיעוני המדינה, קיבל הבהרות מסגן מפקד כלא רימונים, והחליט לדחות את בקשתו של עמיר. השופט טל הורה להמשיך לאפשר לעמיר שלושה מפגשים בני שעה כל אחד, בכל פעם עם אסיר אחר. לדבריו: "החלטת שב"ס לאי שילובם של אסירים נוספים היא החלטה לא בלתי סבירה".

 

בנוסף, השופט טל אפשר לעמיר להכניס למפגשיו ספרים כפי שייקבע על ידי רב הכלא.

 

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את עמיר, אמר: "לא נשלים עם פגיעה כזו, המנוגדת להחלטת השופטת נאור. בכוונתנו לעתור לשינוייה בבית המשפט העליון".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יגאל עמיר. לפחות יקבל ספרים
צילום: זום אאוט הפקות
עו"ד עודד קלר. שירותי הביטחון מתנגדים
צילום: עופר עמרם
מומלצים