שתף קטע נבחר

משוחחים על מידע מסווג ברכבת? יש מי שמאזין

חיילי ביטחון המידע יאזינו לשיחות בין חיילים ברכבת. מי שיפטפט יותר מדי על נושאים מסווגים יקבל דו"ח משוטר צבאי וגם המפקד שלו יקבל דיווח

מספר לחבר במהלך נסיעה ברכבת על המבצע ללכידת מבוקשים בחברון או על האמל"ח החדש שקיבלה היחידה? אתה יכול לסיים את הנסיעה לבסיס או הביתה עם תלונה משוטר צבאי.

 

עוד חדשות בצבא וביטחון

נתוני הגיוס לצה"ל: תל-אביב וירושלים בתחתית

קיצוצים בצה"ל: יותר מ-1,000 אנשי קבע יפוטרו

צה"ל נערך לשיא: 1,500 מתגייסות דתיות בשנה

 

במערך ביטחון המידע בצה"ל מנסים למנוע בכל דרך דליפת מידע, במיוחד אחרי ההדלפה של ענת קם. בחודשים הקרובים יערכו חיילי המשטרה הצבאית מבצעי "פשיטה" על רכבות, במטרה לאתר חיילים שמדברים במהלך הנסיעה על נושאים מסווגים.

 

ביקורות ביטחון המידע נועדו להבטיח שהמידע המסווג יישאר כזה, בעקבות ריבוי תופעות של שיחות "רכבת", בהם חיילים מדברים על פעולות מבצעיות, תרגילים רגישים ועוד. "מדי יום אלפי חיילים וקצינים משתמשים ברכבת, והם מדברים מטבע הדברים על נושאים שיכולים להכיל מידע סודי", אמר גורם בכיר במערך ביטחון המידע, "האויב מנסה לאסוף עלינו מודיעין בדרכים רבות ומגוונות".

 

את זיהוי המידע המסווג "שידובר" בקרונות יזהו חיילים ממערך ביטחון

 המידע, שיהיו סמויים, כשלצידם ימתינו השוטרים הצבאיים. הם יעברו בין הקרונות ובמרכזי תחבורה ציבורית וינסו למצוא מפטפטים כבדים. אלו שייתפסו יזכו לדוח שיפוט מהשוטרים.

 

במקביל, יועבר על כך דיווח מפקדי החיילים המפטפטים, ובמידת הצורך הם ייענשו ביחידתם. התופעה לא מוגרה גם לאחר שבצה"ל יצאו בשנים האחרונות בקמפיין נרחב בנושא, שכלל פרסומי אזהרה ברדיו, ואף כיתובי מנע על כרטיסי הנסיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאזינים לכם ברכבת. ארכיון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים