שתף קטע נבחר

"מצאנו שקים טובים". הקלטות הקצין שסחר בסם

לידי ynet הגיעו ההקלטות שמפלילות לכאורה את הרס"ן מאוגדת עזה הנאשם בסחר בסמים, ואת שותפו אבי שלום. "זה הרבה מאוד גראס וחשיש", מודיע אחד החיילים לקצין, שמעדכן את חברו: "יש כיוון חיובי". איך מכניסים "שלוש שקים" לאוטו?

קצין צה"ל המואשם בסחר בסמים שנתפסו בגבול הדרומי, תועד משוחח בטלפון עם הסוחר שקנה ממנו את הסמים, שבכלל היו אמורים להגיע לידי המשטרה. לידי ynet הגיעו השיחות המפלילות שהובילו להגשת כתבי אישום נגד השניים. האזינו. 

רב-סרן ע"ק, קצין אגף המבצעים של החטיבה הדרומית באוגדת עזה, הואשם בחודש שעבר בכך שגרף לכיסו מאות אלפי שקלים מעסקאות הסמים. לפי כתב האישום, הוא מכר 25 ק"ג הרואין ו-150 ק"ג חשיש, שנתפסו בסיכול הברחות בגבול.

 

שותפו של הקצין לעבירות היה, לפי כתב האישום, אבי שלום - ששירת כרס"פ בפלוגה שלו בעבר ושמר איתו על קשר מאז שהשתחרר מהצבא. הקצין דאג שהסמים יגיעו לרשותו, וכאשר היו בידיו עדכן את שלום - והשניים תיאמו יחד כיצד יוציאו לפועל את העסקה. המשטרה ומצ"ח הצליחו לתפוס אותם, לאחר שביימו הברחת סמים לישראל ועקבו אחריהם. 

בהקלטות נשמעים הקצין ושלום משוחחים ומתכננים את מימוש העסקה, כאשר המתח ניכר בקולם. "יש כיוון חיובי", אומר הקצין לשלום. באחת השיחות הוא עדכן אותו: "תוך ארבע שעות זה אצלי".

 

רב-סרן ע"ק נשמע גם משוחח עם אחד מפקודיו, שמעדכן אותו בנוגע לסמים שנמצאו. "מצאנו את זה", אומר החייל. "מה זה?", שואל הקצין. החייל: "זה הרבה מאוד גראס וחשיש". הקצין: "אוקיי". החייל: "יש פה איזה כמה שקים טובים". הקצין: "כן. הוא מביא לך את זה? מה הוא עושה עם זה?". החייל: "עכשיו אני לוקח את זה לגדוד". הקצין: "אני אדאג שיחבור אליך רכב, שאף ידיים לא ייגעו בזה אבל". החייל: "אני לוקח". הקצין: "אתה באופן אישי בסדר, אין לי בעיה".

 

"אם אני חוזר מסונף - חבל על הזמן" 

לאחר מכן, הקצין מעדכן את שלום: "תוך שעתיים אנחנו עם מספר יוצא". שלום: "בטוח או לא?". הקצין: "שום דבר לא בטוח אבל יש כיוון חיובי. כרגע 70 אחוז אצלי. תוך שעתיים תשובה סופית אחי. אני גם פה מפקד על העסק הזה מהשטח". שלום: "יאללה כפרה עליך, בבקשה, בבקשה". הקצין: "תוך שעתיים אעדכן אותך, כן או לא, נראה לאן זה יילך".

 

בשיחה נוספת, אחד מחייליו של הקצין מעדכן אותו שהוא מתקשה לדחוס לרכב את השקים

שמכילים את הסמים. "שים במושב האחורי, זה לא ייכנס?", שואל הקצין. החייל: "כן. אבל תשמע, זה הולך לעשות לך ממש הרבה בלגן עם...". הקצין: "אז תשים ואחרי זה ניקח אותו לשטיפה בשדרות". החייל: "אין בעיה".

 

לאחר מכן החייל מעדכן את הקצין: "שלוש שקים לא ייכנסו לאוטו, לא משנה מה... גם בבגאז' לא נכנס אחד אפילו. אז מאחורה אני שם שניים ואת שני האחרים אני לא יודע". הקצין מורה לו לקשור את השקים לגג, אבל החייל מודיע שאין צורך: "הצלחתי לדחוף הכל באוטו, אבל אם אני חוזר מוסנף - חבל על הזמן". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקצין בבית המשפט
צילום: אליעד לוי
הסמים שנתפסו. "יש פה כמה שקים טובים"
צילום: באדיבות משטרת ישראל
מומלצים