שתף קטע נבחר

אפליה מתקנת: יוצא רק עם נשים ממוצא מזרחי

לאלון סולר נמאס מנשים אשכנזיות. הוא מעוניין בחום ואהבה ומאמין שאישה ממוצא מזרחי תעניק לו את שני הצרכים הללו בלב שלם ובמינימום חיכוכים. על הדרך הוא מתרעם על אידיאל היופי, ולא מבין מדוע נשים אשכנזיות נחשבות ליפות יותר. אדוארד סעיד מתהפך בקברו

זהו. החלטתי. אמנם לקחו לי 10 שנים להגיע למסקנה הזאת, אבל עכשיו היא סופית. אני לא יוצא יותר עם בחורות אשכנזיות. זה אולי יישמע מעט מוזר, אולי אפילו לא טבעי, אך האם חוקי הטבע והדייטינג לא קובעים שגבר נמשך לנשים שדומות לו, נשים המזכירות לו את עצמו ולמעשה משמשות עבורו כמראה יפה וחטובה? ייתכן. אולי זה באמת כך ואולי אני חריג. אבל מי אמר שחריגות היא תכונה שלילית? אז החלטתי לצאת עם נשים ממוצא מזרחי בלבד, ולא משנה לאיזו עדה (מזרחית) הן משתייכות.

 

עוד סיפורי עדות בערוץ יחסים:

אישה שכזאת: פעם פולנייה, פעם תימנייה

כשאדון אור ואהבה פגש את גברת פולנייה סכין

מעולם לא קראתי "כפרה" לאף בן זוג שלי  

אני תימני. לא זמר. אין לי כמעט סיכוי עם בחורות

 

אני רציתי סקורסזה, היא ביקשה את אלמודובר

סיפור שהיה כך היה. הלכנו לסרט. אני רציתי את המותחן החדש של סקורסזה, היא רצתה את הדרמה של אלמודובר. אמרה שהסרטים של הספרדי תמיד גורמים לה לבכות, בכי יפה כזה, של תקווה. מאחר והתקשיתי להבין איך בכי מתקשר לתקווה ואהבה, שאלתי אותה אם היא לא מעדיפה ללכת לחדש של סקורסזה, שקיבל ציונים גבוהים יותר בכל ביקורת אפשרית.

 

 

לבסוף היא השיבה לחיוב. אמרה שלא אכפת לה, והסרט באמת היה טוב. "ספרות זולה" הוא לא, אבל בהחלט אחלה סרט. הבעיות התחילו אחרי. בנסיעה הביתה הרגשתי שהיא קצת קרה אלי, לא ממש מסתכלת לכיווני, ובאופן כללי מעט ממורמרת ולא מתקשרת. אימצתי את כל שרירי המוח בניסיון להבין מדוע היא מתנהגת בצורה הזאת. שרפתי כמות נכבדת מתאי המוח האפורים שעוד נותרו לי, ופשוט לא הצלחתי להבין – מה לעזאזל קרה לה?!

 

כמובן, כפי שהן תמיד עושות, בתנועת הינף יד כאילו זבוב מעצבן במיוחד עלה לה על האף, היא השיבה בשקט: "שום דבר. לא קרה כלום". אחרי שהתעקשתי לדעת מה יושב על ליבה, מיד החלה לבכות ואמרה בקול רועד: "אנחנו תמיד עושים מה שאתה רוצה! אתה תמיד בוחר את הסרט שאנחנו הולכים אליו, את החופשה שאנחנו נופשים בה, ואת המסעדה שאנחנו אוכלים בה".

 

מיד אחרי זה קפצנו ל"מוזס" כי ממש התחשק לה המבורגר. מיותר לציין שהגברת הייתה פולניה, ובהתחלה באמת חשבתי שאנחנו מתאימים ככפפה חמימה ליד קפואה. עכשיו אני מבין אחרת. אם חשקה נפשי ביקיצת בוקר עם אישה המזכירה את ערבות צפון-מזרח אסיה המושלגים, במקום לצאת עם אישה פולניה מוטב שאאמץ כלבה מגזע האסקי-סיבירי ואתן לה רשות לישון על מיטתי.

 

אומנם הקשר לא יהיה אותו קשר, איך אין לי ספק. היא תעניק לי הרבה יותר חום, הכלבה. כן, אז החלטתי – מעכשיו אני יוצא רק עם נשים מזרחיות, שתוכלנה לספק לי חימום גם כשהרדיאטור מקולקל, וכשהמזגן משמיע קולות של הפצצת סקדים עיראקית. חבריי שאלו "מדוע?", חשבו שהשתגעתי. "דווקא אתה"? אמרו ספק בתמיהה ספק הזדהות. "אתה שמאז שאכלת ג'חנון בגיל 13 הטפת לשוויוניות עדתית? דווקא אתה, שצבע עורך מזכיר קנבס ציור לפני שחש את ליטופו של המכחול, אתה החלטת לצאת רק עם נשים מזרחיות?"

 

"כן", עניתי. "דווקא אני. ואני עומד מאחורי ההחלטה הזאת. החלטתי לצאת עם נשים מזרחיות בלבד". דווקא מאחר ונולדתי למוצא מזרח אירופאי, אני נוטה להבין את רוח הקרירות הפולנית הנושבת מאחורי פניה היפות של האשכנזייה האיכותית. שהרי אנו חברה ישראלית, חברת מהגרים המורכבת מבני עדות שונות, כאשר הסטיגמות העדתיות מלוות אותנו משחר ינקותנו. הלא מאז שהייתי תינוק, לצד האינקובאטור הונח על פתחי ספרו החדש של ז'ול וורן, שיצא במהדורת 100 שנים לזכר העותק המקורי. אבל זה היה מזמן.

 

עושה את זה, מרוקו סטייל. מורן אטיאס (צילום: שוקה כהן) (צילום: שוקה כהן)
עושה את זה, מרוקו סטייל. מורן אטיאס(צילום: שוקה כהן)

 

אוריינטליזם 2011

היום אני אדם זקן בן 25 (ביוון הקלאסית תוחלת החיים הממוצעת הייתה 18 שנים – ומדובר בחברה החכמה ביותר מאז המפץ הגדול), ואני מודע לכך שמדובר בהבל-הבלים. דילמת הבחירה בין ההתנשאות התרבותית והקרירות הרגשית מקפיאת העורקים של הבחורה הפולנייה הממוצעת, לעומת החום, האהבה והחיות של האישה המזרחית, היא כלל אינה דילמה בעיניי. הלוא אני כבר החלטתי. אני הולך על החום, אני הולך על האהבה. אני הולך על המזרחית.

 

לא על המוסיקה המזרחית, למרות שאיתה אין לי שום בעיה כל עוד אינה עוסקת בחיבת הזמר לטלפונים סלולאריים וזמינות הבחורות בהן, אלא על נשים מזרחיות. שהרי האישה המזרחית היא כצמח בר בשדה קוצים עוקצני. אדם יפה עם יכולת נשיכה. האישה המזרחית התחנכה על ערכי החום, האהבה והאמפתיה. ניהול שיחה עם בת זוג מזרחית איכותית ומשכילה היא אחד הדברים המרנינים ביותר שישנם כיום. שילוב מושלם בין איכות לעומק, חום ועוצמה שקיימים רק במדורות ל"ג בעומר לצד שכל חריף וחד שקיים רק במוח שבאמת מסוגל לחשוב לעומק.

 

נשבר לי מנשים שגורמות לגבר להרגיש כשובר קרח, פריזר שיש לכוונו על עוצמה נמוכה במיוחד. חסל סדר נשים שנראות כאילו יצאו ממגזין האופנה החדש של מוסקבה.

אחת הצרות הנובעות מכך שאנו חיים בחברה מערבית, היא התרבות המערבית עצמה. תרבות המערב, על כל יתרונותיה והקדמה שהביאה לעולם, כוללת הרבה מאפיינים שליליים, ביניהם אידיאל היופי המערבי, שמושרש בכל מדינה בעלת אורח חיים דמוקרטי.

 

הייצוג הפולני. הילה נחשון (צילום: קרן נתנזון) (צילום: קרן נתנזון)
הייצוג הפולני. הילה נחשון(צילום: קרן נתנזון)

 

לא רק בלונדיניות

אידיאל היופי הנשי הוא זה המערבי. אישה בלונדינית, עיניים כחולות, בעלת גוף עם נתונים של 90-60-90. זה המצב גם אצלנו. הרי אם תשאלו את הגבר הישראלי הממוצע: "מה טעמך בנשים?", יענה החבוב בתשובה הפופולארית שהוא מעדיף וודאי נשים בהירות עור ושיער. האין עובדה זו עצובה? הרי נשים ממוצא מזרחי אינן פחות יפות מהאשכנזיות, ולעיתים אף עולות עליהן ביופיין. אישה מזרחית המטפחת את עצמה ובורכה בנתונים טבעיים מחמיאים, אינה פחות יפה מכל אשת ירח 'קלאסיציסטית' – ואפילו יותר מכך!

 

 

 

ליופי האישה המזרחית קסם ייחודי, מראה 'שוקולדי' המזמין מחמאה מלטפת. וכן, האישה המזרחית לא תבכה על סרט שלא היא בחרה, אלא תיזום בחירת סרט איכותי בעצמה, ותצליח לשכנע את הגבר שבאמת מדובר בסרט טוב. אז כן, לכולנו יש חסרונות, והמאמר לא מעוניין לבצע כל הכללה. אבל, וזה אבל גדול – לי אישית נמאס מהחיים בערבות סיביר התיכונה. אני רוצה להרגיש קצת חום. גם לי מגיע חום ואהבה. אני בוחר באישה המזרחית.

 

 

- הכותב אינו אלון סולר מעיריית תל אביב -

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
תתאים לאלון? מרגול
צילום: אלי אלגרט
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים