שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחלקים דיוידנדים: אוסלו חי, וגם מת
  סטלן סקושגורד מככב בקומדיית פשע צינית שובת לב מנורבגיה, וג'יימס פרנקו נדחק הצידה בפריקוול של "כוכב הקופים". מה עוד מומלץ במחלקת ה-DVD שלנו? שתי דרמות אינדי עם ניחוח עתידני, ואחת שחוזרת אלינו מן העבר. מחלקים דיוידנדים

  פושע אדיב

  "ג'נטלמן בנשמה" – קומדיה שחורה של הנס פטר מולאנד ("אל הארץ היפה"). אולריק ישב 12 שנה בכלא על רצח ועכשיו הוא יוצא לחופשי. העניין הוא שעברו שנים מאז שראה את החוץ והוא כבר לא הגבר שהיה. חבריו העבריינים משכבר הימים מבקשים להחזיר אותו לעניינים בהקדם האפשרי אבל אולריק, שכבר מזמן לא תירגל את חיי הפשע, הוא בכלל נופת צופים של טוב לב וכוונות טובות.

   

   

  צפו בטריילר של "ג'נטלמן בנשמה"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הוא גם עובר לגור אצל אחותו הביזארית של חבר, שמפיגה את בדידותה ואת יצריה המיניים בנוכחותו הגברית החדשה, ומתחיל לעבוד במוסך שמכוניות ממעטות להיכנס אליו. בין היתר הוא מנסה ליצור קשר מחודש עם בנו, שנותק כשהיה בכלא. השחקן השבדי המשובח, סטלן סקושגורד ("סיפורו של וויל האנטינג") מגלם בגמלוניות ובחן רב את אולריק האבוד.

   

  • בשנים האחרונות, כשמחפשים בקולנוע האמריקאי שחקן שיגלם דמות אירופאית, סקושגורד הוא בחירה כמעט מתבקשת. כמה טוב שהוא לוקח חלק בסרט שקרוב לו לבית ובותמהיל של פתטיות ורכות עם תוספת של סקס אפיל לא ברור.

   

  "ג'נטלמן בנשמה" ("A Somewhat Gentleman"): קומדיה שחורה. נורווגיה, 2010. תרגום לעברית ולאנגלית. DVD/בלו ריי. הוצאה מקומית ויבוא.

   

  קוף בגריל

  "כוכב הקופים: המרד" – גרסת ה"איך זה בעצם קרה" לסדרת כוכב הקופים המעולה, שהצליחה להיות פופולארית מאוד ובמקביל לדון בכל מיני סוגיות מוסר כבדות משקל. בפריקוול של רופרט וויאט, ד"ר וויל רודמן (ג'יימס פרנקו) הוא מדען צעיר שמנסה למצוא תרופה לאלצהיימר כדי להציל מאבדון את אביו החולה. את תרופת הניסיון שלו הוא בודק על שיפנזה חביב בשם סיזר (אנדי סירקיס ב-CGI) וכתוצר לוואי יוצר זן חדש של קוף בעל אינטליגנציה מוגברת מאוד.

   

   

  צפו בטריילר של "כוכב הקופים: המרד"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חומר הנפץ הקופי-אנושי הזה יוצא מכלל שליטה כשסיזר מבין שהוא יכול לחלוק את התרופה שלו עם קופים אחרים, בעיקר לאחר שהוא טועם את נחת זרועו של פוטנציאל הרוע האנושי.

   

  • זה מדהים איך שסירקיס (גולום וקינג קונג), על אף שהוא אינו מופיע בסרט בצורתו האנושית, מצליח, שוב, לגנוב את ההצגה כקוף אינטיליגנטי ורגיש. בכלל, כל הרגעים בסרט שמתמקדים באנושיותם המתפתחת של הקופים הם מצוינים.

   

  "כוכב הקופים: המרד" ("Rise of the Planet of the Apes"): מדע בדיוני, ארה"ב 2011. תרגום לעברית ולאנגלית. DVD/בלו ריי. הוצאה מקומית ויבוא.

   

  מגלים עתידות

  "The Future" – דרמת אינדי עם נגיעה פנטסטית של מירנדה ג'ולי ("אני, אתה וכל השאר") שגם משחקת. ג'ייסון - איש תמיכה טלפוני של מחשבים, וסופי – מורה לא מאוד מוצלחת לריקוד לילדים, הם זוג תימהוני מעט שנאלץ להמתין חודש ימים לבואו של חתול פצוע, עד שזה יחלים מפציעתו טרם האימוץ. משום מה, הם מחליטים שמרגע שהחתול יגיע הביתה, חייהם כפי שהם מכירים אותם, יגיעו לסופם (כי מסתבר שככה זה מחויבות לחתול).

   

  צפו בטריילר של "The Future"

   

  לכן הם מחליטים למצות את החודש הזה עד תום, מתפטרים מעבודותיהם ומחפשים את דרכם למימוש עצמי. אך אבוי - זה הולך לשנות את הדברים מעבר לכל היכר. הסרט מסופר משלוש נקודות מבט, שלו, שלה ושל החתול, ובין היתר יש שיבוש מעניין של הזמן (הוא נעצר וממשיך בו זמנית ועוד כל מיני). מה שמאתגר אותנו לנסות ולפענח מה קורה לפני מה, או למי בדיוק, ועל פי זמנו של מי אנחנו מתנהלים בכלל.

   

  • סרט קטן, עדין, ומעורר מחשבה על שני נחנחים, שמתקשים לקבל החלטות ונוטים לנוע לכיוונים שאליה נושבת הרוח, או לכיוונם של אנשים מזדמנים אחרים.

  .

  "The Future ": דרמת אינדי. ארה"ב/גרמניה, 2011. תרגום לאנגלית. DVD. יבוא

   

  אין לי ארץ אחרת?

  "Another Earth" - דרמת מדע בדיוני מפעימה של מייק קייהיל ("מלך קליפורניה"). רודה בת ה-17 מתעתדת להתחיל את לימודיה ב-MIT כשכוכב חדש ומסתורי מתגלה בשמיים. כשהיא מנסה להביט בכוכב הזה, כבדרך אגב ותוך כדי נהיגה, היא נכנסת חזיתית ברכב אחר, בתאונה שתוצאותיה מחרידות. ארבע שנים לאחר מכן היא יוצאת ממאסר, אכולה רגשות אשם כואבים, מרותקת בסקרנות לכוכב ההוא, שעכשיו נראה ככדור ארץ נוסף, זהה לחלוטין לשלנו.

   

  צפו בטריילר של "Another Earth"

   

  באחד הימים היא נתקלת במי ששרד את התאונה ההיא, ואז מנסה, בזהירות ובפחד, לכפר על חטאיה. רודה מגולמת על ידי פנים חדשות יחסית (ומוצלחות מאוד יש לומר) העונות לשם בריט מרלינג, שגם כתבה, דרך אגב, את התסריט.

   

  • משחק מאופק ואמיתי של השחקנים הראשיים וסיפור שנכתב ברגישות ובפשטות יחסית לסרט מדע בדיוני, הם אינם דברים מובנים מאליהם. הסרט הזה מצליח לשמור על נגישות. אולי משום שישנה תחושה שכל אחד מאיתנו יכול היה להיות שם. יפה ומומלץ מאוד.

   

  "Another Earth ": דרמת מדע בדיוני, ארה"ב 2011. כולל כתוביות באנגלית. /DVDבלו ריי. יבוא

   

  קלאסיקה בשחור-לבן וצבע

  "מטרופוליס" - הגרסא הצבועה ליצירת המופת הנצחית של פריץ לאנג. בעיר שנשלטת על ידי אליטה דיקטטורית, בה העשירים חיים בפאר והפועלים נתונים בקושי תמידי, בן האצילים פרדר מתאהב בבת הפועלים מריה. כשפרדר מצטרף למרד הפועלים, מדען מטורף בונה למריה כפילה רעה בדמותה של רובוטית יפיפייה (שהיא בכלל אחת המוזות הגדולות של המדע הבדיוני באשר הוא). הרובוטית מסיתה את הפועלים למרד ומורה להטיל חורבן, כזה שעלול להציף את עיר הפועלים התת-קרקעית.

   

  מתוך הגרסה המקורית של "מטרופוליס" ()
  מתוך הגרסה המקורית של "מטרופוליס"

   

  • מצחיק לראות סרטים כל חייך ואז לראות את "מטרופוליס" ולגלות, שעל אף
   מגמת השינוי הריאליסטית יותר של השנים האחרונות, לאנג כבר גיבש את הלקסיקון הוויזואלי של המדע הבדיוני אי שם ב-1927. לכן עותק צבוע של היופי הגלום הזה הוא שמחה גדולה. אם טרם ראיתם, רוצו לראות, ואם זו לא הפעם הראשונה – אין טעם להיות מופתעים כשתגלו שזה עדיין עובד.

   

  "מטרופוליס": מדע בדיוני קלאסי אילם. גרמניה, 1927. כולל כתוביות לאנגלית. DVD/בלו ריי. יבוא

   

  ועל מה אתם ממליצים?

  ומה אתכם? רוצים להכניס את הקוראים לסלון ביתכם ולחלוק את חוויות הצפייה שלכם? אתם מוזמנים לשלוח לנו המלצה קצרה לאימייל dvd.ynet@yahoo.com. אנחנו נפרסם במדור את ההמלצות המשכנעות והיצירתיות ביותר.

   

  הכותב הוא איש תוכן בספריית ה-DVD האוזן השלישית

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים