שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שמרי נפשך: 5 טיפוסים שמומלץ להתרחק מהם

  אם הוא מסוגל להתכחש לכל היכרות שהייתה ביניכם, מקלל כמו מל גיבסון או עלול לצאת וודי אלן ולהתאהב בבתכם המאומצת – סימן שזה פשוט לא נועד לקרות. עד כמה שבא לך לקשט את החיים שלך בדרמות, יש טיפוסים שמוטב להתרחק מהם כמו מאש. הינה חמישה מהם

  לכולנו יצא, לפחות פעם אחת, לחוות מקרוב קשר בעל אופי הרסני. הדרמה הצבעונית הזו, עלולה להיראות כמו כיף חיים וריגוש עצום עד הגיל שבו אדם מתחיל להתעייף גם מזה, ולחפש אבטיפוס של קשר אחר. כי לא משנה עד כמה עניין הקשר הזה מצליח לספק, קשרים הרסניים לעד ירגישו כמו ריצת מרתון בלתי נגמרת. מתישהו אתה פשוט רוצה לשתות כוס מים, לפרוש הצידה, לאכול איזה בלינצ'ס טוב ולישון יומיים.

   

  עוד בנושא ארכיטיפים גבריים בערוץ יחסים:

  מקסיקני בדולר במקום גבר חלומות

  ילד של אמא: גברים שקשורים לאמהות שלהם

  אל תיכנסי לסרט: האם הגבר שלך מכור לפורנו?

   

  כמעט כולנו עברנו את השלב הזה - קשר שכולל מריבות אינסופיות על כלום, ומתבסס על נוסחת ה"בכי-פרידה-בכי-חזרה", וחוזר חלילה. קשר הרסני הוא קשר בו מצאנו עצמנו מקללים את האדם השני בפניו, וגם שלא בתכיפות מדאיגה. אבל, כמה נורא שלא יהיה הנסיון האישי שלנו, תמיד טוב לדעת שיש אנשים שפיתחו מומחיות פתולוגית להיותם בני זוג גרועים.

   

   

  זוכרים את המשפט הפולני 'יש ילדים רעבים באפריקה'? במקרה הזה, 'יש זוגות מחרידים בצפון אמריקה', עובד כמו קסם, פותח את העיניים ועלול לזרות לנו מעט פרופורציה על אונת הרחמים העצמיים במוח. מצד שני, סריקה מהירה של כמה נסיונות קשר אומללים במיוחד, עשויה לשמש לנו מעין מוסר השכל מרתיע. להלן חמישה טיפוסים (ובמקרה גם מפורסמים), שיגרמו לכם להתייחס בסלחנות לכל קשר בו הייתם מעורבים, נורא ככל שלא נראה בזמנו, ואולי גם ללמוד קצת לקח לעתיד.

   

  1. כריס האמפריז

  למרות שמו שנשמע כמו טעם של גלידת בן אנד ג'ריס חדשה, מדובר בבחור שהיה נשוי עד לאחרונה לאחת, קים קרדשיאן, כשרון עולה בעולם הריאליטי, מה שזה לא אומר. הזוג היה נשוי ומאוהב במשך 70 יום, שמשולים בחיי כוכב הוליוודי ל-18 שנה ו-30 שערות שיבה.

   

  אחרי תקופה כל כך ארוכה מובן שלא נותר מאהבתם ההתחלתית יותר מדי, ולאחרונה הוגשה בקשת גירושים מצד גברת האמפריז. התגובה של כריס לא איחרה לבוא ובימים אלו הוא מגיש את אם כל הנקמות: בקשה לביטול הנישואים. קשה להמחיש את גודל החנית שנתקעת בלב כשאדם אומר לך: 'מבחינתי לא אתה ולא הקשר הזה הייתם קיימים'. מצד שני, גם כריס האמפריז לא מתקרב לקרסוליו של מספר שתיים ברשימה.

   

  2. מל גיבסון

  מל הוא המועמד המושלם לבן זוג אם את מחפשת כוכב עבר אלכוהוליסט עם שגעון גדלות. מעבר להיותו האדם המקלל ביותר מאז אריק קארטמן מ'סאות פארק' בפרק בו הוא מתנהג כאדם חולה טורט, מדובר באדם שעל פי הדיווחים וההקלטות הנסתרות מצטייר כחולה מין, אלים וצרחן לא קטן.

   

  אגב, יתכן ושני הסעיפים הראשונים היו יכולים להיות מוגדרים כסקסיים בסיטואציות מסויימות, אלמלא היה שובר שיניים תוך כדי. או לפחות כך דיווחה אם בתו, דוגמנית הלבשה תחתונה לשעבר, שניה לפני שהוציאה נגדו צו הרחקה.

   

   

  לא הבן זוג האידיאלי. גיבסון ()
  לא הבן זוג האידיאלי. גיבסון
   

   

  3. טייגר וודס

  סיפור שמתחיל בבגידה, נמשך בבגידה, ונגמר בתקיפה עם מחבט גולף, אבל הפעם מצד האישה דווקא. ככה זה כשאת מגלה שבעלך בוגד בך ובתגובה הוא מודה שהוא מכור למין. מחישוב אחד ועוד אחד ועוד הרבה ספרות דו ואולי אפילו תלת ספרתיות, את עלולה לאבד את הצפון.

   

  אשתו של טייגר וודס, במקרה זה, דילגה על כמה שלבים חיוניים כמו הכחשה או דיכאון, וקפצה ישר לשלב הכעס. טייגר נמלט בעור שיניו ברכב וכמובן, התנגש בעץ. מעניין אם הם נשארו ידידים.

   

  4. אדי מרפי

  מתישהו בין 'השוטר מבוורלי הילס' לקאמבק של התקופה האחרונה, היה אדי מרפי מעורב בקשר עם מלאני בראון, לשעבר הספייסית השוקולדית והבוטה מהספייס גירלס. הזוגיות המוזרה הזו נמשכה פרק זמן הוליוודי טיפוסי של חודשים ספורים. אבל מלאני התגלתה כבחורה פורייה מהממוצע, ונכנסה להריון חיש מהר.

   

  כשמרפי ראה את גרדום ה'קשורים בקשר דם לנצח' מתנוסס מולו, הוא קיבל רגליים קרות ונפרד מבת זוגתו. זו נעלבה וגררה אותו לבית משפט, לא לפני שהספיקה ללדת ולקרוא לבת בשם שמעלה אסוציאציה של ילדים מצביעים וצוחקים מחד, ושל סדרת טלוויזיה נושנה מאידך: אנג'ל-אייריס-מרפי-בראון.

   

  שם התחיל, כצפוי, הויכוח הקלאסי של 'הוא שלך', 'לא, הוא לא שלי'. מלאני בראון ניצחה בתביעה בזכות כישורי הספייס גירל העקשניים ורודפי הצדק שלה, ואולי גם בזכות אי אלו בדיקות די-אן-איי. ולמרות שמסתמנת מפסידה די גדולה ועם שם בעל יותר מדי מילים בסיפור הזה, אפשר להגיד שהצדק החוקי נעשה.

   

  סיפור אכזבה. מרפי ובראון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  סיפור אכזבה. מרפי ובראון(צילום: רויטרס)

   

  5. וודי אלן

  על פניו נראה וודי אלן כאבטיפוס של בדיחת הרשל'ה: יהודי גרום, מגושם ולא מזיק, שלא לומר, משעשע לפרקים. אבל הסיפור הפרטי שלו מעלה את סף הביזאר של הוליווד בכמה אלפי דרגות טובות. בשנות ה-80 המאוחרות נישא אלן למיה פארו, סוג של אנג'לינה ג'ולי של אז: אישה יפה עם טריליון ילדים מאומצים ממדינות אקזוטיות.

   

  הקשר שלהם הספיק לשרוד שנים ספורות לפני שבתחילת שנות ה-90, כשהוא בן 57, התוודה וודי אלן על רומן שהוא מנהל עם סון בת ה-22, בתו המאומצת. בתגובה התבטאה מיה פארו בעיתון על כך שאלן הוא פדופיל והטריד מינית את ילדתם המאומצת בת השבע. ואם זה לא מספיק מורכב ומטריד, בהמשך הקשר ביניהם אימצו וודי וסון שתי ילדות קטנות. בהתחשב בעברו של אלן, הימור לא קטן שלא למר מאוד מאוד אמיץ מצד סון.

   

   

  לסיכום, רשימה של בחורים שגורמים לקשר הכי נורא להיראות כמפל לבבות ורדרד יכולה להימשך עוד עשרות עמודים. מחוץ להוליווד שמענו גם על בני זוג עם סיפורים מזעזעים בהרבה שהפכו לסרטים בהמשך, דוגמת זה של טד בנדי, רוצח סידרתי שהיה נחשב חתיך וכריזמטי במיוחד שבכיף מקבל ציון גבוה בסולם 'בן זוג שלא הייתן רוצות', ובל נשכח את גואל רצון, אחד משלנו ואדם שנהג ללהטט בין חמישה תריסר נשים עד לא מזמן, כשבית המשפט החליט לבחון את הנושא לעומק.

   

  חשוב לזכור שגם אם בגדו בנו, אמרו לנו שאנחנו מכוערות או אפילו נפרדו מאיתנו ביום ההולדת, יצר ההרס העצמי שלנו עוד לא הגיע לתחתית התחתיות. ואם וכשיגיע, לפחות קיימים אי שם חמישה בחורים (למרות שאחד, למרבה הפלא, עדיין תפוס), שיספקו לנו את כל הדרמה שאנחנו רק צריכות, ועוד ישאירו לנו רזרבות שיספיקו למינימום שישה סרטים תיעודיים וכאב ראש אחד ענק.

   

  יש לכם ארכיטיפים נוספים לרשימה? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פדופיל או יהודי מגושם? וודי אלן
  צילום: Getty Images imagebank
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים