שתף קטע נבחר

שני משפטים במקביל לגנב שדקר את השוטר

בית המשפט העליון אמור לדון בערעור על עונשו של ראתב אבו עצא, ובמקביל ידון המחוזי במשפט הרצח נגדו, לאחר שהשוטר שלומי אסולין מת אחרי שנים בהן היה שרוי בתרדמת. בינתיים, הוא מחכה לשופט העליון דנציגר. מבולבלים?

קביעה משפטית שהותירה את הצדדים מבולבלים: בית המשפט העליון קבע הבוקר (יום א') כי ימשיך לדון בערעור של ראתב אבו-עצא, גנב הרכב שגרם למותו של השוטר שלומי אסולין לפני כחמש שנים. במקביל, קבע בית המשפט כי ימשיך להתנהל נגדו משפט אחר בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, שבו הוא מואשם ברצח. נראה שכל המעורבים לא מוצאים את ידיהם ורגליהם בתסבוכת המשפטית.

 

התקיפה, ההרשעה והערעור בפרשה:

הגנב שהורשע בתקיפת השוטר מואשם גם ברצח

השוטר שלומי אסולין מת, והאישום הפך לרצח

 

עוד בערוץ החדשות:

"בנה של הנרצחת בכה על ראשה: 'אמא, תקומי'"

שולה זקן העידה בבכי: "אחי ריסק לי את החיים"

 

לפני כשלוש שנים הורשע אבו-עצא בתקיפה בנסיבות מחמירות ונידון ל-20 שנות מאסר, העונש המרבי על עבירה זו. הוא דקר את אסולין בחפץ חד, בעת שניסה למנוע ממנו לגנוב רכב באזור התעשייה של ראשון לציון בינואר 2007.

 

שני משפטים במקביל. אבו-עצא וסנגורו, עו"ד משה מרוז (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
שני משפטים במקביל. אבו-עצא וסנגורו, עו"ד משה מרוז(צילום: אלי אלגרט)
 

סנגורו, עו"ד משה מרוז, החליט לערער לבית המשפט העליון על הכרעת הדין, אלא שאז אסולין עוד היה בחיים. באוגוסט האחרון מת אסולין לאחר שהיה שרוי יותר מארבע שנים וחצי בתרדמת. בעקבות זאת הגישה, באופן תקדימי, עו"ד אורלי בן ארי מפרקליטות מחוז מרכז כתב אישום בגין רצח נגד אבו-עצא.

 

שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, אברהם טל, ביקש להבין היכן עומד הערעור בבית המשפט העליון. שופטת העליון מרים נאור קבעה כי הערעור ימשיך להישמע אצל השופט יורם דנציגר, שדן בתיק בתחילת השנה.

 

קביעה זו העלתה בעיה נוספת, שכן השופט דנציגר יצא לחופשה בעקבות מעורבותו בחקירת המשטרה נגד שלומי לחיאני, ראש העיר בת ים. לא ברור עדיין מתי יחזור לכס השיפוט - והפרשה הסבוכה ממילא רק הופכת סבוכה עוד יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלומי אסולין ז"ל
רפרודוקציה: צפריר אביוב
עו"ד בן ארי ואביו של שלומי, דוד
צילום: אלי אלגרט
מומלצים