שתף קטע נבחר

הילדה שננשכה נזקקה ל-20 תפרים: "כלב חוצפן"

לאחר שכלבת השכנים נשכה אותה אתמול, שרה מלכה, בת 8, סיפרה ממיטתה בביה"ח רמב"ם שתעדיף לגדל בעתיד ארנב. לדברי האם כלל לא בטוח שהטיפול הפלסטי יעלים את הצלקות

הוריה של הילדה שרה מלכה שפניה הושחתו לאחר שננשכה על ידי כלבה בחצור הגלילית הסבירו היום (א') כי לא בטוח שהטיפול הפלסטי יוכל להעלים את צלקות הפציעה שגרמה כלבת השכנים, אך הם מודים לאלוהים על הנס. ומה הילדה חושבת על הכל? היא תסתפק בלגדל ארנב. "הכלב הזה חוצפן", אמר שרה בת ה-8 והוסיפה כי למרות שנהגה ללטף אותה, הכלבה נשכה אותה.

 

שרה ואמה ורד בבית החולים. "מחזה מחריד" (צילום: מאור בוכניק) (צילום: מאור בוכניק)
שרה ואמה ורד בבית החולים. "מחזה מחריד"(צילום: מאור בוכניק)
 

"כל האירוע נמשך דקות ספורות", שחזרה ורד, אמה של הילדה את האירוע הכואב. "הילדה ניגשה ללטף את הכלבים ואחד מהם קפץ עליה והתחיל לשסע לה את הפנים. כל הילדים ראו את המחזה המחריד הזה".

 

שרה מלכה לפני שננשכה. תשוחרר לביתה  (צילום: מיכאל מלכה) (צילום: מיכאל מלכה)
שרה מלכה לפני שננשכה. תשוחרר לביתה (צילום: מיכאל מלכה)

 

האב מיכאל הציג את הצד שלו: "כשראיתי שהכלבה קופצת על שרה התעשתתי במהירות וזרקתי את הכלבה מעליה". לדברי האם, גם השכן ובנו סייעו להציל את הילדה.

 

כשהיא צמודה למיטתה של בתה בבית החולים רמב"ם הוסיפה האם כי בתה נוהגת ללטף את כלבי השכנים לעיתים קרובות. "היא אוהבת כלבים ובדרך כלל היא מלטפת את שני הכלבים שנמצאים שם כדי שאף אחד מהם לא יקנא. הפעם היא ליטפה אחד מהם וייתכן שהשני החל לקנא ולכן קפץ על שרה ונשך אותה".

 

לא בטוח שכל הצלקות יעברו (צילום: מאור בוכניק) (צילום: מאור בוכניק)
לא בטוח שכל הצלקות יעברו(צילום: מאור בוכניק)
 

המקרה אירע אתמול בבוקר בעת שבני המשפחה חזרו מבית הכנסת לביתם. "עברנו יחד עם כל הילדים בשביל בדרך הביתה, ועצרנו אצל השכנים שיש להם שני כלבים. כל הילדים ליטפו את הכלבים שהיו משוחררים בגינה",

סיפרה האם, "אני מודה לבורא עולם שעם כל מה שקרה, הילדה יצאה בנס".

 

האב מיכאל קרא להורים לילדים להרחיק אותם מכלבים. "צריך שהורה לא יוותר לילד ולא ייתן לו להתקרב לכלב שאין לו מחסום בפה, גם אם זה כלב מאולף". 

 

ד״ר גל נוימן, רופא ילדים בבית החולים "מאייר" לילדים ברמב״ם, אמר כי "שרה הגיעה עם פצעים קרועים במצח, בקרקפת ובשפה. היא עברה כ-20 תפרים בפנים, וכשהתעוררה מההרדמה היא הייתה בחרדה. מבחינת צלקות, בדרך כלל בפצעים טראומטיים כאלה, ברור שישארו צלקות, אך לא ידוע כמה משמעותיות הן תהיינה". לדבריו, מחר היא תשוחרר לביתה.

 

ורד האם אמרה כי אין להם כעס על השכנים. "אנחנו בעצם שכנים טובים, הכלבים בדרך כלל משוחררים בתוך הבית, אבל הם אף פעם לא משוחררים ברחוב". האב מיכאל הוסיף כי אין בכוונתם לתבוע את השכנים, אך "אם יהיו עלויות כספיות ניאלץ לשקול צעדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק רצתה לשחק. שרה מלכה
צילום: מאור בוכניק
רועה גרמני, המכונה כלב זאב
צילום: visual photos
מומלצים