שתף קטע נבחר

כלבה נשכה בת 8 בצפון: "פני הילדה הושחתו"

הילדה, שחזרה עם אביה מבית הכנסת לביתה בחצור הגלילית, ליטפה את כלבת השכנים וזו נשכה אותה. מצבה מוגדר בינוני. פרמדיק: "הכלבה השחיתה לה את האף והמצח"

ילדה בת 8 מחצור הגלילית ננשכה היום (שבת) בפניה על-ידי כלבה מסוג רועה גרמני, שהוחזקה בחצר של השכנים. הילדה הועברה לבית החולים זיו בצפת עם פציעות בפנים ובקרקפת. היא הועברה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם לקבלת טיפול במחלקה הפלסטית, ואחר כך אושפזה במחלקה לכירורגיית ילדים. מבית החולים נמסר כי היא תזדקק לניתוחים פלסטייים נוספים בהמשך. הכלבה הנושכת תוכנס לתקופת הסגר לצורך בדיקת כלבת.

 

הבוקר חזרה הילדה עם אביה מבית הכנסת. כהרגלה, פנתה לכלבה של השכנים אותה היא מכירה כשנה, על מנת לשחק איתה. רק שהפעם קפצה הכלבה על הילדה מסיבה שאינה ידועה ונשכה אותה באפה ובמצחה. אביה של הילדה התעשת במהרה, חילץ את הילדה מפי הכלבה והביא אותה לתחנת מד"א בחצור הגלילית. אל השניים התלווה גם הבעלים של הכלבה.

 

 

גולן קדוש, חובש במד"א ירדן, טיפל בילדה, אמר: "המצב של הילדה יציב מבחינת לחץ דם. היא אמנם לא בסכנת חיים, אבל הפציעה שלה בהחלט לא סימפטית. היא ננשכה קשה בפנים, הכלבה השחיתה לה את האף והמצח".

 

מחצור הגלילית פונתה הילדה על-ידי צוות מד"א לבית החולים זיו בצפת. בצפת היא קיבלה טיפול ראשוני, אך כשהתברר שהפגיעה מורכבת ויש צורך בטיפול פלסטי פונתה הילדה לבית החולים רמב"ם.

 

ד"ר עמאר חוסיין, מנהל חדר המיון בצפת אמרי כי "הילדה הגיעה עם חתכים באזור הפנים. היא לא נמצאת בסכנת חיים, אבל הפנים שלה היו חבולות באורח קשה. היא הייתה מפוחדת ובחרדה גדולה. ייצבנו את המצב שלה והעברנו אותה לפלסטיקאי ברמב"ם. אנחנו מקווים שלא יישארו לה צלקות".

   

מפקד תחנת ירדן במשטרה, סגן-ניצב רן לוי, אמר: "הכלבה הייתה קשורה בחצר. הילדה ליטפה אותה כפי שהיא נוהגת לעשות. הבעלים של הכלבה הוזמן למשטרה,

על מנת לברר אם הוא החזיק את הכלבה בהתאם לחוק".

 

ד"ר חיים דר, רופא נפת צפת וכנרת, הסביר מה ההשלכות של הנשיכה ומה קובע החוק לגבי החזקת כלבים בחצר. "כלב שנמצא בתוך חצר חייב שיהיה לו מחסום לפה.

 

 במקרי של כלבים משוטטים, החשש שהם נגועים בכלבת הוא יחסית גבוה, אבל גם במקרה של כלב ביתי ישנו חשש שמא הכלב חולה. אם הוא נמצא בחצר בית, אבל הוא ננשך על ידי נמייה, כלב חולה, או תן, הוא עלול להידבק ולהעביר את המחלה", אמר ד"ר דר.

 

לכן, לשלילת האפשרות שהכלבה נגועה בכלבת, הוא תועבר להסגר וטרינרי במשך 10 ימים. אם במהלך עשרת הימים תמות הכלבה בהסגר זהו סימן כי היא נגועה במחלה. 

 

מבית החולים רמב"ם נמסר כי מדובר במקרה שני מסוגו במהלך החודש האחרון, וכי לפני שלושה שבועות אושפז בבית החולים ילד מטמרה שאוזנו נתלשה עקב נשיכת כלב. מצבו הוגדר אז בינוני עד קשה. 

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פונתה לזיו ולאחר מכן לרמב"ם. ארכיון
צילום: קרן ורון
מומלצים