שתף קטע נבחר

הבא בתור: ראובן עטר מגיע לקריית אליעזר

האוהדים הירוקים כבר סופרים את הימים לחזרתו לקבוצה. במכבי נתניה מוכנים לראות אותו במועדון עוד שנים רבות. והוא נחשב ל"מאמן של שחקנים" שמטפח צעירים ושואף לשלמות. ראובן עטר מגיע (20:50) עם נתניה לקריית אליעזר כשהוא נושף בעורפו של אלישע לוי. בקיץ הבא הוא ילבש ירוק?

יולי 2012. ראובן עטר, מאמנה החדש של מכבי חיפה, מדריך את השחקנים במחנה האימונים בהולנד כהכנה לעונת המשחקים 12/13. על הדשא נצפה עטר נוסף, פחות מתולתל. רועי בן ה-18, הבן של, הוא כוכב קבוצת הנוער שהוקפץ לבוגרים בעקבות עונה מצוינת במדי קבוצת הנוער של המועדון.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

עם שני נציגים למשפחת עטר, מכבי חיפה נראית מאוד מאיימת ובעיקר נלהבת. כל המנויים לעונה הקרובה נחטפים מיד לאחר שנשיא המועדון, יעקב שחר, מודיע כי עטר חתם במועדון על חוזה תלת שנתי. לאימון הבכורה בכפר גלים מגיעים 2,000 אוהדים כשחלק מהם אפילו שולף מהמחסנים פאות מתולתולת שנצבעות בירוק.

 

עטר מתקבל בחום על ידי נציגות אוהדי חיפה. יאמן את הירוקים? (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
עטר מתקבל בחום על ידי נציגות אוהדי חיפה. יאמן את הירוקים?(צילום: חגי אהרון)

 

התסריט הזה כלל לא נשמע דמיוני, אבל חזרה במנהרת הזמן מוליכה אותנו שמונה חודשים אחורה, להווה. הערב (ב')  יגיע עטר עם מכבי נתניה, קבוצתו הנוכחית

 

אלא שאותם האוהדים השרופים, שנוהגים להניף את תמונתו של עטר ביציע ג', ייאלצו לעשות זאת הערב בשערים 8-6 מכיוון שיציע ג' יהיה סגור בעקבות התפרעות האוהדים בדרבי מול הפועל חיפה. ההתפרעות שכללה זריקת חפצים על השחקנים ומוט שכמעט פגע בראשו של מאמן הקבוצה אלישע לוי, גרמה לכך שבמועדון הירוק רוצים שלוי יוכל להדריך את המשחק בשקט, אז הם סידרו לו שטח סטרילי מאחורי הספסל.

 

הבעיה עם אוהדי מכבי חיפה, הוא שהזיכרון של חלק מהם קצר. לוי הוביל את חיפה לשתי אליפויות בשלוש עונות, כאשר אליפות נוספת נגזלה ממנו עקב שיטת הקיזוז. מצד שני, אין ספק שהעונה לקבוצה לא הולך. היא משחקת גרוע, עפה מליגת האלופות, הודחה מהליגה האירופית ואפילו מגביע הטוטו. בליגה, הפער של האלופה מהפסגה כבר עומד על 13 נקודות, ככה שמי שידבר היום במכבי חיפה על אליפות ישמע הזוי, ובצדק.

 

אלישע לוי אחרי עוד הפסד. חלק מהאוהדים רוצים שיתפטר (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
אלישע לוי אחרי עוד הפסד. חלק מהאוהדים רוצים שיתפטר(צילום: גיל נחושתן)

 

בנתניה רוצים שישאר כמה שיותר

שחר כבר אמר בעבר כי הוא מעריך מאוד את מה שעטר עשה כשחקן (בעיקר במכבי חיפה) וכמאמן בכדורגל הישראלי, והוסיף כי יום אחד עטר אכן יתמנה כמאמן מכבי חיפה. השאלה היא מתי יגיע היום? אל תתפלאו אם זה יקרה כבר בקיץ הקרוב ואז הפתיח בראש הכתבה יהפוך לעובדה.

 

ים של תקצירים ב-ynet ספורט

 

גם ראשי מכבי נתניה, גיל לב וקובי בלדב, מודעים היטב לאפשרות שבסיום העונה הנוכחית, עטר, שמסיים חוזה במועדון יחתום בשורות הירוקים. הם

היו מעדיפים כמובן שהוא יישאר בנתניה, ומבחינתם כל זמן שעטר יהיה מעוניין בתפקיד הוא יהיה שלו. עובדה זו מעידה על החיבור הנהדר של עטר לנתניה, על הכוח הרב שצבר במרוצת השנים בקבוצה ועל ההערכה לה הוא זוכה בקרב ראשי המועדון.

 

עטר נמצא במכבי נתניה מעונת 2002. גם בתקופתו הקצרה כשחקן פעיל במועדון הוא הצליח להציל את הקבוצה מירידה. לאחר תקופה רעה במכבי הרצליה, הגיע עטר לאמן גם את בית"ר ירושלים, עימה אף זכה בגביע המדינה בשנת 2008. בין לבין הוא תמיד אימן בנתניה והצליח להוביל את המועדון לעונות מוצלחות לרוב.

 

מריים פיירברג ב"תחפושת עטר". אפילו ראש עיריית נתניה מאוהבת (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מריים פיירברג ב"תחפושת עטר". אפילו ראש עיריית נתניה מאוהבת(צילום: עידו ארז)

 

לקדנציה הנוכחית שלו בעיר היהלומים, הוזעק עטר אחרי שנתי עזריה, מחליפו של לותר מתיאוס, לא הצליח עם הקבוצה מבחינה מקצועית והקבוצה סבלה מבעיות משמעת. היום כבר לא שומעים כמעט על בעיות משמעת בנתניה. רוב השחקנים שמשחקים ושיחקו אצל עטר, מרעיפים עליו שבחים. ולמה? בעיקר בגלל העובדה שהוא מבין אותם היטב בעקבות היותו שחקן כדורגל מוביל.

 

"בועטת", כנסו לרכילות ספורט:

 

עטר מכבד את השחקנים, אבל באותה הנשימה מציב דרישות ברורות מבחינה מקצועית. אומרים עליו שהוא יודע לחבק, אבל מצד שני לתת סטירה כשצריך

ושהוא עושה זאת אפילו יותר טוב מלותאר מתיאוס שאימן בקופסה. מראובן עטר, כמעט ולא תשמעו ביקורת גלויה או לא גלויה על השחקנים שלו והוא גם ממעט להעניק ראיונות לתקשורת.

 

לעתים מעביר עטר אימון שלם על תרגיל שהוא מתכנן, עד שהשחקנים יידעו לבצע אותו בצורה מושלמת. לעתים עטר משתתף בעצמו באימונים ומראה לשחקנים איך הדברים צריכים להתבצע. הרבה פעמים הוא עוצר את מהלך האימון על מנת להסביר ולתקן. ולמי שכבש את שער הניצחון המדהים מול נבחרת צרפת בניצחון הענק בסטאד דה פרנס, ראוי להקשיב וצריך ללמוד ממנו.

 

ראובן עטר בתקופתו בטדי. זכה להצלחה גם בבית"ר ירושלים (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
ראובן עטר בתקופתו בטדי. זכה להצלחה גם בבית"ר ירושלים(צילום: דודי ועקנין)

 

בקדנציה הקודמת שלו הצעיד עטר את נתניה לאירופה, אך ספג ביקורות על משחק לא התקפי במיוחד. מכבי נתניה הנוכחית אותה הוא מאמן מורכבת מצעירים מוכשרים שהוא טיפח כגון עומרי בן הרוש, חן עזרא ופיראס מוגרבי. נתניה של העונה היא  קבוצה יותר התקפית שכל יריבה מתקשה מולה.

 

ניצחון על חיפה, יאיץ את הדרך לתפקיד המיוחל

נתניה של עטר וחיפה של לוי צמודות בטבלה. התקציב של חיפה הוא כ-50 מיליון שקל, זה של נתניה פחות מ-20. עטר ונתניה נמצאים במקום השמיני

בטבלה עם 23 נקודות. לוי וחיפה רק במקום התשיעי עם 22 נקודות בלבד. בסיבוב הקודם, במחזור פתיחת העונה שנערך בקופסה, וויאם עמאשה כבש רביעייה לנתניה, אבל הפעם נראה כי מדובר בסיפור שונה.

 

מכבי חיפה היא כבר קבוצה מאיימת ונתניה הציגה סיבוב ראשון לא רע בכלל. נתנון מעניין נוסף הוא שנתניה ההתקפית של עטר נעזרת הרבה בקשרים התקפיים. במשחקים של הקבוצה נופלים הרבה שערים (44), אבל הקבוצה גם סופגת לא מעט. אצל מכבי חיפה, הנתונים דומים כשבמשחקים של הירוקים נכבשו השנה כבר 48 שערים.

 

עטר חולם להביא לנתניה תואר, אבל ניצחון על מכבי חיפה עשוי להאיץ עבורו את הדרך לתפקיד המיוחל בכרמל, גם ללא תואר בעיר היהלומים. מבחינת עטר החתמתו למאמן מכבי חיפה, יכולה להיות סגירת מעגל נפלאה וגם פסגת הקריירה שלו כמאמן. כך או אחרת יהיה מעניין הערב בקריית אליעזר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראובן עטר
צילום: ראובן כהן
מומלצים