שתף קטע נבחר

צה"ל מקים 'פלוגת אויב' שתירה טילים כמו בעזה

בחודשים הקרובים תוקם במרכז האימונים בצאלים פלוגת לוחמים ש"תילחם" בכוחות המתאמנים בשטח בנוי. לוחמיה יאמצו שיטות לחימה של ארגוני טרור, במטרה להקשות על המתאמנים

פלוגה ראשונה מסוגה בצבא הירוק: במרכז האימונים של צה"ל בצאלים יקימו בחודשים הקרובים פלוגה שלמה שתשמש ככוח אויב במהלך התרגילים שנערכים בשטחי הבסיס. הפלוגה החדשה שתשרת בצאלים "תילחם" נגד הכוחות שיגיעו להתאמן בשטח בנוי.

 

עוד בחדשות ynet:

 

עד כה נאלצו גדודים וחטיבות להקצות מתוך כוח האדם שלהם חיילים שידמו אויב בזמן התרגילים, מה שגרם לכך שלא כל החיילים התאמנו, וגם האויב המדומה לא היה מספיק "מקצועי ובעל מוטיבציה".

 

פלוגת האויב בצאלים תקשה על הלוחמים המתאמנים בשטח בנוי (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
פלוגת האויב בצאלים תקשה על הלוחמים המתאמנים בשטח בנוי(צילום: אליעד לוי)
 

הפלוגה החדשה תשרת בצאלים, לוחמיה יתמקצעו בהתאם לשיטות הלחימה של ארגוני הטרור, ותפקידם יהיה להקשות מאוד על הכוחות שיהיו אמורים לכבוש יעדים אורבניים בכפר הענק "אל-באלדיה" שבצאלים.

 

הכפר המדומה מכיל למעלה מ-4,000 חדרים ב-470 מבנים, מסגדים, מרכזים מסחריים ומרחבים כפריים.

 

פלוגת האויב החדשה תפעל במסגרת המערכת לתחקור ובקרת תרגילים (מתב"ת), וחייליה ישתמשו בכלי נשק, מרובי 16-M ועד טילי קורנט, טילים נגד טנקים הנפוצים בעזה. הלוחמים יירו לעבר הכוחות המתאמנים, בהם כוחות חי"ר, שריון ותותחנים, דרך קרני לייזר שברובים ובקורנטים.

 

הלוחמים של פלוגת האויב יהיו לוחמים רגילים שעזבו את מסלולי הלחימה הרגילים. הם יפעלו בדומה למתכונת של "הטייסת האדומה" של חיל האוויר,

שבה משובצים טייסים שתפקידם לדמות את האויב ולאמן את טייסי החיל בקרבות אוויר על מנת לשפר את רמתם.

 

כיום, באימונים לכיבוש שטח מיושב בצאלים, משתתפים שחקנים שמדמים מפגינים, עיתונאים ואזרחים בלתי מעורבים כדי לקרב ככל שאפשר את החיילים לאווירה של לחימה בשטח אזרחי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחקנים שמדמים מפגינים
צילום: אליעד לוי
מומלצים