שתף קטע נבחר

שריפות ומתח בין יהודים לערבים ברמלה

לטענת תושבי שכונת אגש שלשום הוצת בית כנסת ולפני כן הוצתה מכונית של אחד מהם. הם הפנו אצבע מאשימה כלפי הערבים, המהווים רוב בשכונה. המשטרה: קצר חשמלי

"תג מחיר" נוסח רמלה? תושבים בשכונת אגש בעיר המעורבת טוענים כי ערבים הציתו חלק מבית הכנסת אל-גריבה בשכונה. עם זאת, במשטרה מתייחסים למקרה כקצר חשמלי. אחד התושבים היהודים הזהיר: "מפקירים אותנו כאן, זה יסתיים בצורה רעה".

 

עוד בחדשות ynet:

 

רוב תושבי שכונת אגש שבעיר העתיקה ברמלה ערבים. בשכונה גרות גם מספר משפחות יהודיות, בהן משפחות השייכות לגרעין תורני. הן מפעילות במקום בית כנסת שמשמש במהלך השבוע ללימוד תורה. שלשום בשעות הלילה הוא הוצת, טוענים התושבים, ורומזים כי מאחורי המעשה עומדים השכנים הערבים.

 

הסלמה? הרכב שהוצת בתחילת השבוע (צילום: הגרעין התורני ברמלה) (צילום: הגרעין התורני ברמלה)
הסלמה? הרכב שהוצת בתחילת השבוע(צילום: הגרעין התורני ברמלה)
 

בעבר טענו תושבים כי ערבים מהאזור מעוניינים להוציא את היהודים מהשכונה ועל כן מתנכלים להם. בנוסף, הגישו תושבים תלונות על מכות, זריקת אבנים והצתות של מבנים.

 

לטענתם, ההצתה הזו היא חלק בשרשרת של התנכלויות, במסגרתן הוצתה בתחילת השבוע מכוניתו של ראש הגרעין התורני בעיר, המנהל גם את בית הספר התיכון הדתי.

 

"שאף אחד לא יגיד לי שלא מדובר פה בהתנכלות מכוונת", אמר הרב שלי, מנהל המתחם הרוחני, "בסוף זה ייגמר בצורה הרבה יותר חמורה עם פגיעות בנפש". לדבריו, "אין שום דרך בעולם שהמקום הזה יעלה באש בלי שמישהו יצית".

 

כאמור, במשטרה לא קונים את הפרשנות הזו, וטוענים כי השריפה נגרמה כתוצאה מקצר חשמלי. פרט לכך, טוענים במשטרה, גם התושבים היהודים מבצעים פרובוקציות ומנסים להפיל את האחריות על הערבים.

 

זכריה (שם בדוי), תושב אחר בשכונה, אמר כי למשטרה נוח לעצום עיניים. "מדובר פה באינסוף התנכלויות בגלל היותנו יהודים". עם זאת, הוא הדגיש, "אין לנו כל כוונה לזוז מפה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הכנסת בשכונה. הצתה?
צילום: הגרעין התורני ברמלה
מומלצים