שתף קטע נבחר

בחירות במצרים: האחים המוסלמים בשליטה

הזרם האיסלאמי מפגין עליונות לאור התוצאות הסופיות של הסיבוב השני בבחירות לפרלמנט. 40 מתוך 59 מושבים אוישו על ידי התנועה, בעוד מפלגת א-נור הקיצונית זכתה ב-14 מושבים

התוצאות הסופיות של הסיבוב החוזר בשלב השני של הבחירות לפרלמנט במצרים מצביעות היום (שבת) על המשך העליונות הברורה של הזרם האיסלאמי, המיוצג על ידי מפלגת החירות והצדק של האחים המוסלמים, ומפלגת א-נור הסלפית.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

על פי התוצאות הסופיות, מפלגת החירות והצדק זכתה בחלק הארי של המושבים בסיבוב שנערך בתשעה מחוזות - 40 מתוך 59 מושבים שעמדו לבחירה, בעוד מפלגת א-נור זכתה ב-14 מושבים. הניצחון הגדול של מפלגת החירות והצדק הושג במחוז אל-ג'יזה, שבו השיגו מועמדי המפלגה שמונה מושבים.

 

עימותים אלימים בקהיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
עימותים אלימים בקהיר(צילום: רויטרס)

 

על פי תוצאות הרשימות בשלב זה, זכו האחים המוסלמים במספר הקולות הגדול ביותר - כ-40%, זאת לעומת 30% מהקולות, שהלכו למפלגת א-נור, הנחשבת לתנועה קיצונית של אנשי הזרם הסלפי. מפלגת א-ופד זכתה ב-20% מהקולות.

 

הבחירות במצרים מתנהלות על רקע עימותים אלימים רבים בין אזרחים לכוחות הביטחון במדינה. בין היתר, הפגינו במהלך השבוע אלפי נשים מצריות במחאה על הכאתה והפשטתה של רדה כמאל עבד אל-חאלק, פעילה פוליטית

שהשתתפה בהפגנה נגד הצבא. הנשים כינו את ראש המועצה הצבאית, הפילדמרשל מוחמד חוסיין טנטאווי, פחדן, והאשימו את המועצה בהגנה על המשטר הקודם ובאלימות קשה נגד מפגינות.

 

לפני מספר ימים, הבהיר דובר המפלגה הסלפית כי אין מניעה לדיאלוג עם ישראל ולניהול מגעים בתנאים מסוימים. עם זאת, זכו דבריו להבהרה מהירה מצד בכירי המפלגה: "לא מדובר בדעה סופית. צריך לכבד את הסכם השלום לאחר בחינתו מחדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימותים ובחירות בקהיר
צילום: AFP
מומלצים