שתף קטע נבחר

הסקר הגדול: באיזה חדר לידה הכי כדאי ללדת?

בהריון ומתלבטת איפה ללדת? בתי היולדות השונים מציעים מגוון של שירותים נוספים - כדי להקל עליך את הלידה. איפה יש חדר לידה טבעית, מה המדיניות לגבי ביות, עם כמה יולדות תשהי באשפוז ומה המחיר של המלונית? עינת שגיא אלפסה בדקה עבורכן את התנאים בכל בתי היולדות בארץ - וחזרה עם התוצאות

סוד גלוי הוא כי עבור בתי החולים יולדות הן הכנסה כלכלית ראויה. בעוד שבמחלקות אחרות המטופלים הם חולים, שדורשים טיפול אינטנסיבי ותרופות יקרות, במחלקת יולדות ובתינוקייה מטופלים בני אדם בריאים (לרוב) שרק צריכים השגחה, מעקב ומנוחה טובה.

 

כבר ביקרת בערוץ הריון ולידה שלנו?

 

כתבות נוספות על הריון ולידה :

 

לא פלא, אם כן, שחלק מהכסף מושקע בשדרוג אגף המיילדות ובניסיון לפתות את היולדת להגיע דווקא לבית החולים שלך. ואכן, בתי החולים מציעים שלל שדרוגים במטרה למשוך את היולדות: לצד המלוניות שצצו בשנים האחרונות ניתן למצוא גם מועדוני צרכנות ומידע, חדרים פרטיים, מיילדות אישיות, טיפולי רפואה משלימה, קורסים ייחודיים ותפריט מגוון לשוהות במחלקה.

 

רגע לפני שאתן מחליטות היכן ללדת בדקנו וסיכמנו עבורכן (ועבורכם, כמובן) את כל המידע הנחוץ כדי לבחור בתבונה. חשוב לציין שהמידע ניתן לנו על ידי בתי החולים עצמם. ועוד טיפ קטן: לפעמים השיקול העיקרי צריך להיות גיאוגרפי, כדי שיהיה נוח לשאר המשפחה להגיע. והכי חשוב לזכור שלמרות חשיבות חוויית הלידה, יותר חשוב שהיא תעבור בשלום ובסופה יהיה לכם תינוק בריא בבית.

 

ליס, תל אביב

קורס הכנה ללידה: הקורס מועבר על ידי מיילדות מוסמכות וכולל חמישה מפגשים בני שעתיים וחצי. בנוסף יש מרתון הכנה ללידה הכולל שני מפגשים ארוכים. קורסים ייחודיים: קורס הכנה ללידת תאומים, קורס הכנה לאמהות חד הוריות וקורס הכנה למגזר הדתי.

 

מועדון יולדות: קיים. עלות של 50 שקלים לשנתיים.

 

חדר לידה טבעית: במרכז ללידה טבעית ישנו חדר אחד, המעוצב באווירה ביתית ומאובזר באמבטיה רחבה, כדור פיזיו לטלטולי אגן, כריות לשינויי תנוחה בזמן הצירים והלידה, טיפול בשמנים, כיסא פרסה ללדת עליו, חבל המשתלשל מהתקרה ומיטה מתכווננת. עלות התוכנית (הכוללת סיור קבוצתי, פגישה אישית ולידה במרכז) היא 4,200 שקלים.

 

תנועה בזמן צירים ותנוחות לידה: יש אפשרות לתנועתיות בזמן הצירים. גמישות בבחירת תנוחת לידה.

 

מספר מלווים: בלידה רגילה אין הגבלה למספר מלווים – לפי רצון היולדת. בקיסרי מלווה אחד.

 

דולה/מיילדת פרטית: אין מיילדת פרטית. ניתן להביא כל מלווה מבחוץ כל עוד הם אינם מתערבים או מפריעים לצוות בית החולים.

 

ייעוץ הנקה: ישנן הדרכות מרוכזות על ידי אחיות המחלקה שעברו הכשרה מתאימה, ויועצת הנקה.

 

ביות מלא/חלקי: יש ביות מלא, חלקי או גמיש.

 

מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: יש חדרים עם מיטה אחת, שתיים שלוש או ארבע. ההחלטה באיזה חדר תהיה היולדת תלויה בשיקול מקצועי של הצוות וניתנת לשינוי. יש מקלחת בכל חדר.

 

מלונית: "בייבי ליס", החל מ-1345 שקלים ללילה ליולדת ולתינוק. החדר כולל: מיטה מתכווננת של הולנדיה, חדר רחצה, מטבחון, מקרר, מים מינרלים ללא הגבלה, LCD, פינת טיפול בתינוק, כורסת הנקה, כרית הנקה, פינת אירוח. חדר האוכל מציע תפריט חלבי-דגים, המותאם במיוחד לנשים לאחר לידה. במלון לובי מפואר, קפיטריה לאירוח ותינוקיה המאויישת 24 שעות ביממה על ידי צוות רפואי של ביה"ח "ליס". הדרכה מקצועית ניתנת על ידי צוות אחיות ויועצות מוסמכות של בית החולים "ליס" במגוון נושאים.

 

טל. 03-6925633, לאתר

 

 

וולפסון, חולון

 

 (צילום: ברק נונא) (צילום: ברק נונא)
(צילום: ברק נונא)

 

 • קורס הכנה ללידה: קיימים קורסים בשתי מתכונות, קורס קצר שכולל שני מפגשים בני שלוש שעות כל אחד, בעלות 300 שקלים, או קורס שלם, הכולל חמישה מפגשים בני שעתיים כל אחד, בעלות של 450 שקלים. ביה"ח פותח שני קורסים חדשים בכל חודש, ומשתתפים בהם עד 8 זוגות. את הקורסים מדריכות מיילדות. בקורס המלא ישנה גם הרצאה של רופא.

 

מועדון יולדות: מועדון היולדות של וולפסון נמצא בשלבי התהוות.

 

 • חדר לידה טבעית: קיימת אפשרות ללידה טבעית, לבקשת היולדת. הלידה מתקיימת ללא רופא בחדר רגיל, עם תאורה מיוחדת, נרות, מוזיקה מרגיעה ועוד. החדר אינו בתשלום, אך יש לשוחח על כך מראש ולחתום על טפסים מתאימים.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת לידה: יש אפשרות לרדת מהמיטה לזמן קצר. לגבי תנוחת הלידה ניתן ללדת בשכיבה מלאה, וניתן ללדת על המיטה בתנוחה ישיבה כשהמשענת לגב מעט מורמת.

 

 • מספר מלווים: בלידה רגילה שני מלווים. בניתוח קיסרי מומלץ מלווה אחד.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: קיימת אפשרות לדולה. אין מיילדות פרטיות.

 

 • ייעוץ הנקה: כל המיילדות בוולפסון הן גם מדריכות הנקה.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות חלקי, עד שעות הערב.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: יש  שישה חדרים פרטיים ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי. שאר החדרים מכילים שלוש מיטות, עם מקלחת לכל שני חדרים.

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: בופה ליולדות עם אוכל בריא, מגוון ומזין במיוחד. כמו כן, קיים חדר הנקה נעים ורגוע, המכיל ספות הנקה נוחות, תאורה מרגיעה, ציורי קיר בצבעי ים, בובות רכות ועוד.

 

טל. 03-5028524/5,  לאתר  

 

 

שיבא, רמת גן

 

 (צילום: יחידת הצילום בית החולים שיבא) (צילום: יחידת הצילום בית החולים שיבא)
(צילום: יחידת הצילום בית החולים שיבא)

 

 • קורס הכנה ללידה: קיימים כמה מסלולים החל מ-490 שקלים. קורס רגיל, קורס הכנה ללידה טבעית, קורס הכנה ללידת תאומים ומפגש רענון לקראת לידה נוספת. בנוסף יש אופציה לנשים החל מהשבוע ה-30-32 להריון למפגש אישי עם מיילדת לצורך בניית תוכנית לידה. השירות מחייב הרשמה מראש, אך אינו כרוך בתשלום.

 

 • מועדון יולדות: במועדון יולדות שיבא בייבי מלווים את היולדת ובן זוגה מתחילת ההריון ובצעדים הראשונים כהורים. מעבר לידע מקצועי ויחס אישי, המועדון מעניק הנחות, הטבות ומבצעים בבתי עסק שונים. הצטרפות חינם במידה וביצעת במהלך השנה האחרונה בשיבא" בדיקות גנטיות, מי שפיר, סקירת מערכות, קורס הכנה ללידה או נעזרת בשירות דולה, מיילדת אישית או במלון יולדות שיבא בייבי. אחרות יכולות להצטרף למועדון בתשלום של 80 שקלים לשנה.

 

 • חדר לידה טבעית: במרכז הלידה שתי יחידות הכוללות ג'קוזי, מקלחת ושירותים, פינת ישיבה, מטבחון ומרפסת. יש אביזרי עזר כגון שרפרפי לידה, מזרני רצפה, כדורי פיזיו וחבל המשתלשל מהתקרה. המיילדות של מרכז לידה טבעית מנוסות בלידות טבעיות ובטיפול בתינוק מרגע יציאתו לאוויר העולם. לאחר בדיקת התאמה והרשמה למרכז לידה טבעית מתקיימות שלוש פגישות: שתי פגישות אישיות עם מיילדת מצוות מרכז לידה טבעית ומפגש קבוצתי בין זוגות שצפויים ללדת בשבועות הקרובים ובין כל המיילדות מהמרכז ללידה טבעית, כדי ליצור היכרות אישית מוקדמת. המיילדת מלווה את האישה בתהליך הלידה מתחילתה ועד סופה. הלידה במרכז כרוכה בתשלום בסך 5,200 ובחתימה על חוזה.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: אפשר, בהתאם למצב היולדת והעובר. בכל חדר ניתן לנהל לידה טבעית במידה והמצב הרפואי של היולדת והעובר מאפשר זאת.

 

 • מספר מלווים: שני מלווים בלידה רגילה ומלווה אחד בקיסרי אלקטיבי

 

 • דולה/מיילדת פרטית: אין אפשרות לדולה מבחוץ אלא רק לדולה או מיילדת אישית מטעם שיבא. צוות המיילדות האישיות נבחרו בקפידה ועברו הכשרה כדי ללוות את היולדות ולסייע להן במהלך הלידה. שירות מיילדת אישית עולה 3,300 שקלים.

 

 • ייעוץ הנקה: יש יועצת הנקה אחת עבור שתי מחלקות היולדות, שתי יועצות הנקה במחלקת ילודים, ויועצת הנקה בפגיה,  כולן במשרות חלקיות. כמו כן, ישנן במחלקות אחיות שהוכשרו בקורס על בסיסי ליועצות הנקה.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות. בשיבא ממליצים על ביות גמיש. בין השעות 09:00 עד 14:00 מקבלות כל הנשים את התינוקות. בשעות הערב התינוקות נמצאים עם האם או בתינוקיה, לפי בחירת היולדת. בשעות הלילה ממליצים בשיבא להחזיר את התינוק לתינוקיה.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: מרבית החדרים מיועדים לשתי יולדות ויש להם מקלחת ושירותים צמודים. ישנם מספר חדרים המיועדים ליולדת אחת. במחלקת יולדות א' ישנם גם חדרים עם 3-4 מיטות ובהם אין מקלחת צמודה בכל חדר.

 

 • מלונית: במלון בייבי שיבא ממליצים להזמין מקום כשלושה חודשים לפני הלידה המשוערת. חדרי המלון כוללים חדר אמבטיה, מטבחון, מקרר, טלוויזיה, פינת טיפול בתינוק, כורסת הנקה ופינת אירוח. יש גם מיני סוויטות וסוויטות הכוללות ספה הנפתחת למיטה כפולה. במלון ישנה תינוקיה עם צוות מנוסה של אחיות ורופא ילדים המגיע מדי יום. היולדת בוחרת מתי היא רוצה את התינוק איתה ומתי בתינוקיה. בן הזוג מוזמן להצטרף לאירוח על בסיס לינה וארוחת בוקר.

 

 • שירותים נוספים: לאחר הלידה מאפשרים בשיבא לילוד להישאר בחדר עם הוריו למשך כשעה. במהלך זמן זה מעודדים ומדריכים את האם להניקו. ישנה אפשרות לתרום דם טבורי למאגר תאי גזע ציבורי (רק בימים א'-ה' בשעות הבוקר ולא בחדר ניתוח).

 

טל. 03-5305200, לאתר

 

 

מעייני הישועה, בני ברק

 

 (צילום: ישראל ברדוגו ) (צילום: ישראל ברדוגו )
(צילום: ישראל ברדוגו )

 

 • קורס הכנה ללידה: קורסי הכנה ללידה מתקיימים בבני ברק, מודיעין עילית ואלעד. הקורסים מועברים על ידי מיילדות מקצועיות בעלות ניסיון רב, עד 15 נשים בקבוצה. במעיני הישועה ניתן החזר כספי למשתתפות בקורס הכנה ללידה שילדו במרכז הרפואי מעיני הישועה.הקורס כולל : 5 מפגשים ליולדת ו 2 שיעורים לבעל ושיעור מיוחד לאמהות / למלוות.

     

 • מועדון יולדות: אין

 

 • חדר לידה טבעית: כל חדרי הלידה מוגדרים כחדרי לידה טבעיים. אין צורך ברישום מוקדם ללידה. החדר כולל שירותים ומקלחת בתוך החדר וכדור פיזיו.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: ניטור מבוצע לסירוגין אחת ל-20 דקות. כל עוד המצב הבריאותי של האם והילוד תקינים מתאפשרת ניידות ללא הגבלה. תנוחת לידה מתאפשרת על פי התאמת תוכנית לידה.

 

 • מספר מלווים: בלידה רגילה היולדת זכאית לשני מלווים. בניתוח קיסרי מלווה אחד בתיאום מראש ועל פי התנאים הכלליים ביום הניתוח.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: אפשרי להביא דולה. עלות מיילדת פרטית 2900 שקלים מתוך רשימה קיימת אצל מזכירות חדרי הלידה: 03-5771170

 

 • ייעוץ הנקה: בבוקר קיים ייעוץ קבוצתי וייעוץ אישי על פי בחירת היולדת. אחר הצהריים ובשעות הלילה במתכונת מצומצמת.

 

 • ביות מלא/חלקי: אפשרי בתיאום מראש במיון היולדות.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: שלוש מיטות בכל חדר, כשלכל חדר יש שירותים ומקלחת. יש אפשרות לחדר פרטי בעלות 80 דולר ללילה, בתיאום מראש בזמן הגעה למיון יולדות.

 

 • מלונית: קיימת מחלקה בתנאי מלונית ללא עלות. בין שמונה ל-12 שעות לאחר הלידה במידה ובריאות היולדת והיילוד תקינים, היולדת והיילוד מועלים למחלקה ראשונה ברמה מלונאית.

 

 • שירותים נוספים: ניתנים שלושה ימי שהייה לאחר לידה רגילה, ולא שניים כמקובל בשאר בתי החולים, וחמישה ימים לאחר ניתוח קיסרי. מדי יום שלישי ב-20:00 מתקיימים סיורים לפני לידה לנשים בלבד, אין צורך בתיאום מראש. שעות הביקור מוקפדות לטובת מנוחת היולדת. קיימת קפיטריה מרווחת המאפשרת כניסה בכל שעות היום. ניתן לשכור מכשיר טנס להקלת צירי לידה. 

 

טל. 03-5771149, 054-4570394, לאתר

 

 

אסף הרופא, צריפין

 

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

 

 • קורס הכנה ללידה: קיימים שני קורסי הכנה ללידה, קורס שישה מפגשים וקורס מרתון חד יומי של שש שעות בימי שישי. עלות הקורס הארוך 550 שקלים לזוג ועלות הקורס הקצר 375 שקלים לזוג. קיימים הסדרים שונים עם קופות חולים. בעתיד יפתח קורס הכנה ללידה ייחודי לאמהות חד הוריות וקורס הכשרה לסבתות העתידיות. 

 

 • מועדון יולדות: קיים מועדון יולדות במסגרתו נערכים סיורים, קורסי הכנה ללידה, מוצעים שירותי תומכת לידה, מיילדת פרטית, רפואה משלימה בלידה, צילום לידה, עריכת כנסים ועוד. המועדון מפיק מידי שנה יומן הריון ולידה בו מופיעה כל האינפורמציה הדרושה משלב הקדם הריון ועד שלושה חודשים לאחר הלידה. היומן מופץ ללא תשלום בכל רחבי אגף המיילדות.

 

 • חדר לידה טבעית: בכל החדרים ניתן לקיים לידה טבעית. קיים חדר הכולל ג'קוזי ,אין צורך להזמינו מראש, כל החדרים ללא תשלום. החדרים כוללים: מקלחת ושירותים צמודים, מסך פלזמה רב ערוצי, כורסה מתכווננת, כדור פיזיולוגי,יש אפשרות לעמעם אורות והבאת מוזיקה מרגיעה.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: כל עוד מצב האם והיילוד תקינים, ניתן להתנועע להקלת הצירים. כמו כן, ניתן ללדת בכל תנוחה באם אין הגבלות רפואיות ומוניטור מספק. בנוסף מיילדת מותאמת ליולדת לפי האוריינטציה הרצויה ללידה.

 

 • מספר מלווים: בחדר מיון מיילדותי מלווה אחד מתחלף ובחדר הלידה שני מלווים שיכולים להתחלף לפי בחירת היולדת. בניתוח קיסרי אלקטיבי, כאשר נערך בבוקר בהרדמה אפידוראלית ניתנת הדרכה למלווה ומתאפשר ליווי.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: שרותי הדולות ניתנת במסגרת מועדון יולדות בלבד, לבחירה מתוך מאגר הדולות שעובדות עם בית החולים. עלות השירות 2300 שקלים. במסגרת מועדון יולדות קיים שירות לידה בליווי אישי, לידה עם מיילדת מתוך מאגר המיילדות של חדר לידה בהזמנה מראש. המיילדת מלווה את היולדת מרקע כניסתה לשלב אקטיבי של הלידה ועד שעתיים אחרי הלידה. עלות השירות 3300 שקלים.

 

 • ייעוץ הנקה: במחלקת יולדות קיימות כמה יועצות הנקה, כשחלק מאחיות האגף עברו קורס על בסיסי של משרד הבריאות והוכשרו כיועצות הנקה, וכן חלק נכבד עברו קורס הנקה והן מדריכות הנקה. במחלקת היולדות ניתן מענה להנקה לכל אישה שרוצה וזקוקה לעזרה. בנוסף ישנו חדר הנקה שבו 20 כורסאות הנקה.

    לרווחת היולדות כל בוקר מתקיימת הדרכה להנקה בחדר האוכל.

 

 • ביות מלא/חלקי: ניתן לקיים ביות מלא/חלקי לפי בקשת היולדת. כמו כן ,יולדת יכולה בכל רגע נתון להחזיר את הילד לתינוקיה במידה ורוצה לנוח, לשהות עם אורחים וכדומה.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: בכל חדר יש בין מיטה אחת לשלוש מיטות, בכל חדר יש מקלחת ושירותים.

 

 • מלונית: לאחרונה נפתח מלון יולדות לרווחת היולדת ובן זוגה. חדרי האירוח ב"בייבי אסף "מצוידים במיטה זוגית מתכווננת, פינת אירוח, כורסת הנקה ופינת החתלה. החדרים מאובזרים במסך LCD, כספת וחיבור לכבלים, לטלפון ולאינטרנט אלחוטי. בנוסף, לחדרים צמוד מטבחון המאובזר במקרר,מיקרוגל, ערכת קפה ומים מינרלים .כמו כן, החדר מצויד במקלחת פרטית מפנקת. התינוקייה ב"בייבי אסף " פועלת 24 שעות ביממה, ומאוישת על ידי צוות אחיות ורופאים מטעם המרכז "אסף הרופא". ישנה אפשרות לבחור בכל רגע נתון האם להשאיר את התינוק עמכם בחדר האירוח ,או להחזירו לתינוקייה. בחדר האוכל בר פתוח , המציע לשוהים במלון שתייה קלה , קפה ופירות ללא הגבלה.

 

 • שירותים נוספים: ניתן במסגרת מועדון יולדות להזמין צילום לידה המופק לסרטון ומספר את סיפור לידת התינוק. ניתן להזמין רפואה משלימה לרווחת היולדת ולהקלה בכאב במהלך הלידה. להנעמת שהיית היולדת והמבקרים קיימת מערכת שמע . המוזיקה מותאמת בהתאם לסדר היום במחלקה כדוגמת שעות מבקרים, מוזיקה של שירי ילדים, שעות הצהרים - מוזיקת ספא רגועה ועוד. כל יולדת מקבלת שי מהודר ובו מוצרים ושוברי הנחה המיועדים לצרכי היולדת והילוד.

 

טל. 08-9779016, לאתר

 

 

בילינסון, פתח תקוה

 

 (צילום: דוברות בילינסון) (צילום: דוברות בילינסון)
(צילום: דוברות בילינסון)

 

 • קורס הכנה ללידה: יש שני סוגי קורסי הכנה ללידה, קורס מקיף וקורס מרוכז. בנוסף יש פגישות אישיות עם מיילדות בתחומים שונים כגון: תוכנית לידה אישית, מפגש הכנה ללידת תאומים וייעוץ הנקה לפני לידה. מחיר קורסי הכנה המפורטים לעיל החל מ-200 שקלים (על פי ביטוחים שונים) ועד 480 שקלים לציבור הרחב. פגישות ייעוץ פרטניות בעלות 190 שקלים לשעת הדרכה לכלל הלקוחות.

 

 • מועדון יולדות: קיים טרקלין יולדות שנועד למנוחה לאמהות ששוחררו מאשפוז במחלקת יולדות ותינוקן עדיין באשפוז. בטרלקין כורסאות נוחות, פינת שאיבת חלב, מטבחון מאובזר בכלים להכנת שתיה חמה, מקרר, שתי עמדות אינטרנט, טלויזיה LCD ולוקרים אישיים.

 

 • חדר לידה טבעית: יש סוויטה ללידה טבעית שעוצבה על פי עקרונות ה"פנג שוואי". בחדר קיים מתקן לידה ייחודי Multitrac שמדמה את מצב הלידה בטבע ומאפשר תנוחות שונות בזמן הצירים והלידה. במהלך הלידה האישה מתחברת לניטור עוברי פעם במספר שעות ופרט לכך חופשיה לחלוטין. במקום מקלחת הכוללת עיסוי באמצעות זרמי מים. החדר מיועד לשימוש על בסיס מקום פנוי ולא כרוך בתשלום.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: ניתן לנוע בזמן צירים ולבחור תנוחת לידה.

 

 • מספר מלווים: עד שני מלווים בלידה, ומלווה אחד בניתוח קיסרי.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: המלווה יכולה להיות דולה שמסייעת ליולדת אך לא מתערבת בטיפול הרפואי. אין אופציה למיילדת פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: ישנה אפשרות ליועצת הנקה מוסמכת והדרכות קבוצתיות לטיפול ביילוד ובכלל זה גם הנקה.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות מלא או חלקי.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: במחלקה חדרי אשפוז ליולדת אחת וחדרי אשפוז לשתיים עד שלוש יולדות, ובכל חדר מקלחת אחת.

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: קרטיבים במהלך הלידה. ליולדות מוגש תפריט לבחירה בארוחת בוקר וערב, בנוסף לתפריט הצהריים המגוון הנהוג במחלקת יולדות.

 

טל. 03-9377490/1/2, לאתר

  

 

מאיר, כפר סבא

 

 (צילום: מרכז רפואי מאיר) (צילום: מרכז רפואי מאיר)
(צילום: מרכז רפואי מאיר)

 

 • קורס הכנה ללידה: יש מגוון קורסי הכנה ללידה: קבוצתי, מרתון, לתאומים, קורס אישי לנשים בשמירת הריון בבית החולים, קורס פרטי עם מיילדת בבית הלקוחה וקורס אישי לאמהות חד הוריות. המחירים נעים בין 200 ל-830 שקלים.

 

 • מועדון יולדות: קיים מועדון יולדות הנקרא Baby&M שכולל מתחם פיזי לקהל הרחב, ההצטרפות לא כרוכה בתשלום. במועדון תוכלו לקבל מידע ולהירשם לקורסי הכנה ללידה, סיורים, תוכניות לידה, שרות חבילת לידה עם מיילדת אישית, מלונית בבית ועוד שירותים נוספים והטבות.

 

 • חדר לידה טבעית: יש שני חדרי לידה טבעיים שכוללים ג'קוזי, כדור פיזיו, כסא לידה, כורסא נפתחת למלווה, מקרר, מסך טלויזיה, מיטה מתכווננת ומרחב נעים ומרווח. אין צורך להזמין מראש, השימוש בחדר אינו כרוך בתשלום.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: ניתן לנוע בזמן צירים ולבחור תנוחת לידה.

 

 • מספר מלווים: בלידה רגילה מאפשרים שני מלווים, בניתוח קיסרי אלקטיבי מאפשרים מלווה אחד.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: במסגרת שני מלווים ניתן להגיע עם דולה. יש שרות של מיילדת אישית במסגרת חבילת לידה מושלמת שכוללת: קורס הכנה ללידה, סיור, תוכנית לידה וליווי על ידי מיילדת לאורך כל הלידה. מחיר החבילה 2,650 שקלים.

 

 • ייעוץ הנקה: יש שבע יועצות הנקה במחלקה, בנוסף כל האחיות במחלקת יולדות ותינוקות מוסמכות במתן הדרכת הנקה ליולדת. במהלך השהות במחלקה מתבצעות הדרכות אישיות לכל יולדת ובנוסף מתקיימות הדרכות קבוצתיות.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות חלקי ומלא ובנוסף לקונספט ייחודי של ביות גמיש, בו היולדת יכולה בכל רגע נתון לשנות את בחירתה.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: ישנם חדרים עם שתי מיטות וחדרים עם שלוש מיטות. לכל חדר יש מקלחת ושירותים צמודים

 

 • מלונית: למאיר יש שרות ייחודי של "מלונית בבית", שירות שכולל ליווי של אחות מוסמכת המתלווה אל הזוג בבית לאחר השחרור ומסייעת לו בארגון סביבת היילוד, הדרכה לטיפול בתינוק: רחצה, הלבשה, בטיחות והדרכת הנקה. בנוסף אחות המגיעה להשגחת יום או לילה – (סך הכול 16 שעות של אחות ליומיים שלושה) וארוחות קייטרינג זוגיות.

 

 • שירותים נוספים: למאיר יש שירות ייחודי " Baby & M עד הבית" – מגוון שירותים המגיעים עד לבית הלקוחה: קורסי אישי להכנה ללידה בבית, הדרכה ראשונית לטיפול בתינוק בבית, ליווי הורים לפגים בימים הראשונים בבית, ייעוץ הנקה בבית, השגחת אחיות ביום או בלילה ועוד הרבה הפתעות.

 

טל. 09-7472235, לאתר

 

 

לניאדו, נתניה

 

 (צילום: רותי גלבר ) (צילום: רותי גלבר )
(צילום: רותי גלבר )

 

 • קורס הכנה ללידה: יש מגוון קורסי הכנה ללידה, קורס מקיף, קורס בגישה טבעית, קורס מרוכז וקורס לנשים בלבד. מחירי הקורסים נעים בין 200-620 שקלים.

 

 • מועדון יולדות: מועדון היולדות בבית החולים מארגן את הסיורים באגף האמהות, את קורסי ההכנה ללידה, הכנסים, השירותים הפרטיים ותוכנית מעקב הריון.

 

 • חדר לידה טבעית: חדרי לידה טבעית מרווחים ומאובזרים, בכל חדר אמבטיה ושירותים. עלות השירות 1050 והוא כולל מיילדת צמודה. ההרשמה מראש ותלויה באישור ראש המחלקה.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: בלידה רגילה יש אפשרות להתנועע בזמן הצירים, באמצעות חיבור למוניטור לסירוגין. התנוחה נבחרת לפי רצון האישה ובהתייעצות עם הצוות הרפואי. חדרי הלידה מצוידים במיטות חדישות המאפשרות כוונון לכל תנוחה.

 

 • מספר מלווים: בלידה רגילה יש אפשרות למספר מלווים על פי בחירת היולדת, בניתוח קיסרי אלקטיבי מתאפשר ליווי של בן הזוג בלבד.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: יש אפשרות לדולה מחוץ לבית החולים. קיים שירות של מיילדות פרטיות מטעם בית החולים.

 

 • ייעוץ הנקה: יש ארבע יועצות הנקה, בנוסף האחיות במחלקת היולדות עברו הדרכה להנקה, כל יולדת המעוניינת בייעוץ זוכה לו.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות חלקי או מלא לבחירת היולדת.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: בכל חדר במחלקות היולדות שתיים שלוש מיטות, לכל חדר מקלחת ושירותים צמודים.

 

 • מלונית: אין. ניתן לשכור חדר פרטי על פי התפוסה במחלקה, בעלות 450 שקלים ללילה.

 

 • שירותים נוספים: לאחר ניתוח קיסרי מועברת היולדת להתאוששות והנקה בחדר לידה רגיל. יחידה לטיפול נמרץ בפג וביילוד עם צוות מומחים מהמובילים והמנוסים בארץ, מכבדים תוכנית לידה, קיימת אפשרות למפגש אישי עם מיילדת, אפשרות שהייה של בן הזוג לאחר הלידה מ-8:00 ועד 22:00.

 

טלפון 09-8609500, לאתר

 

  

ביקור חולים, ירושלים

 

 (צילום: ביקור חולים) (צילום: ביקור חולים)
(צילום: ביקור חולים)

 

 • קורס הכנה ללידה: בבית החולים מתקיימים קורסי הכנה ללידה באמצעות הארגון "יד לאם" בשפות עברית ואנגלית. עלות הקורס 500 שקלים. לחברות בקופת חולים מאוחדת ולאומית יש החזר של 50%.

 

 • מועדון יולדות: בבית החולים קיים מועדון יולדות, שמציע את השירותים הבאים: סדנאות עיסוי והתעמלות תינוקות, ייעוץ הנקה וליווי צמוד ליולדת בכל מהלך ההיריון ואחריו.

 

 • חדר לידה טבעית: חדרי הלידה ערוכים מראש לשימוש בחדר ללידה טבעית. החדר כולל כדור פיזיו, אמבטיה או מקלחת לשיכוך כאבים במים, אפשרות לעמעום האור, כריות ומזרנים על הרצפה לעמידת שש במהלך הצירים, מראה גדולה שבה אפשר להתבונן בשלב הלחיצות כדי לשפר ולקדם את הלידה וכמובן גישה טיפולית שמתלווה אליהם. חשוב לציין, כי החדר מתאפשר על בסיס מקום פנוי וללא תשלום.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: יש אפשרות לבצע מוניטור לסירוגין ואז להתנועע, להיכנס למקלחת או להשתמש בכדור פיזיו. קיימת גמישות בבחירת תנוחות הלידה. יש אפשרות ללידת עכוז וגינלית ולידה טבעית לאחר ניתוח קיסרי.

 

 • מספר מלווים: אפשר להכניס שני מלווים לחדר הלידה, ומלווה אחד לניתוח קיסרי אלקטיבי.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: מאפשרים לדולות ללוות את היולדת ולהשתתף עימה בחוויית הלידה באופן פעיל במהלך הלידה. אין כעת אפשרות לקחת מיילדת באופן פרטי מטעם בית החולים. יש אפשרות לקחת רופא מיילד או ומרדים פרטי.

 

 • ייעוץ הנקה: כעת יש לנו יועצת הנקה אחת, המקיימת הדרכות אישיות וקבוצתיות.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות חלקי ובחודשים האחרונים נפתחה מחלקת ביות מלא, 24 שעות ביממה עם 12 מיטות ושישה חדרים פרטיים בליווי הדרכה צמודה בהנקה וטיפול בתינוק על ידי צוות מנוסה ומקצועי.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: ישנם חדרים מפוארים עם אפשרות לשהייה של שתיים-שלוש יולדות בחדר וכמובן שבכל חדר יש שירותים ומקלחת.

 

 • מלונית: היולדת מקבלת לילה מתנה בטלזסטון, בית החלמה מפואר ואיכותי על חשבון בית החולים. 

 

 • שירותים נוספים: מתן אפשרות לשימור דם טבורי למטרת ריפוי והצלת חיים. בשתי המחלקות של יולדות יש חדר הנקה לשימוש היולדות 24 שעות. יש משאבות חלב חשמליות במקום.

 

טל. 02-6464111, לאתר

 

 

הדסה הר הצופים, ירושלים

 

 (צילום: אבי חיון) (צילום: אבי חיון)
(צילום: אבי חיון)

 

 • קורס הכנה ללידה: שבעה מפגשים פעם בשבוע בשעות הערב. כל מפגש אורך שעתיים והמחיר 415 שקלים. המפגשים כוללים פגישה עם רופא ילדים ויועצת הנקה. משתתפות בקורס הקבוצתי שיולדות בהדסה זכאיות לקבל החזר כספי מלא.

 

 • מועדון יולדות: החברות במועדון היא ללא תשלום. המועדון מציע מגוון פעילויות, הטבות ומידע בנושאים שונים. חברות במועדון מקנה הטבות רבות בשירות בית החולים, חברות חינם במועדון "אמא" שמציע הנחות בבתי עסק רבים, הנחה משמעותית במלון היולדות "הדסה בייבי", קורסים וכנסים הנותנים מענה לשאלות רבות המלוות את ההיריון והשנה הראשונה בחיי התינוק.

 

 • חדר לידה טבעית: בתחילת החודש נפתח חדר ללידה טבעית. החדר מעוצב באווירה ביתית, מאובזר בשירותים, במקלחת בעלת זרמים מיוחדים ובמסך פלסמה. יולדת שבוחרת ללדת במרכז ללידה טבעית מלווה במהלך כל לידתה על ידי מיילדת המרכז. מיילדות המרכז הן בעלות ניסיון רב ועברו הכשרה מיוחדת לליווי לידות טבעיות. איוש החדר הינו על בסיס מקום פנוי, והשימוש בו ללא תשלום בינתיים. הדסה הר-הצופים נמצא בשלב התכנון להקמת אגף מיילדות חדש. במבנה החדש יוקצו שניים עד ארבעה חדרים ללידה טבעית.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: אנו מעודדות תנועתיות בלידה. היולדת והמיילדת פועלות כצוות עבודה, וביחד הן בוחרות תנוחה מתאימה. אנחנו מאפשרים ליולדת לבחור בכל תנוחה וללדת עם או ללא אפידורל, בליווי תוספת חומרים מכווצי רחם או ללא תוספת החומרים, ובלבד שמובטחת בטיחות האם והיילוד. תנוחת כיסא הלידה נפוצה אצלנו יותר ממקומות אחרים, ומקנה ליולדת תחושה טבעית ועוטפת.

 

 • מספר מלווים: ניתן להיכנס בליווי שני אנשים בלידה רגילה ומלווה אחד בניתוח קיסרי.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: כל יולדת בוחרת את מלוויה. אין מיילדות פרטיות. במרכז הלידה ישנה מיילדת אישית לכל יולדת.

 

 • ייעוץ הנקה: כל האחיות במחלקת יולדות עברו הכשרה מקיפה להדרכת הנקה. היולדות יכולות לקבל ייעוץ וסיוע בהנקה 24 שעות ביממה. במחלקת היולדות ישנן שתי יועצות הנקה מוסמכות ויועצת הנקה נוספת נמצאת בתינוקייה.

 

 • ביות מלא/חלקי: ביות גמיש, הגישה הינה טיפול כוללני באם ובתינוק. אנו מאפשרות לתינוק לשהות רוב שעות היום ליד מיטת האם, ורק בשעות הלילה התינוק נמצא בהשגחת צוות מיומן בתינוקיה על מנת לאפשר לאם לישון.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: בכל חדר ישנן שתיים עד שלוש מיטות, שירותים ומקלחת צמודים.

 

 • מלונית: המעוניינות מופנות למלונית "הדסה בייבי" בהדסה עין-כרם.

 

 • שירותים נוספים: בכל חדר ריהוט בסגנון ביתי, כורסה למלווה וטלוויזיה.

 

טל. 02-6778844, לאתר

 

 

הדסה עין כרם, ירושלים

 

 (צילום: אבי חיון) (צילום: אבי חיון)
(צילום: אבי חיון)

 

 • קורס הכנה ללידה: קורס קבוצתי בן שבעה מפגשים פעם בשבוע בשעות הערב. כל מפגש אורך שעתיים והמחיר 415 שקלים. קורס רענון לקראת לידה חוזרת של שני מפגשים בני שעתיים לרענון ועדכון במחיר 150 שקלים. קורס פרטני בזמן ובשפה העדיפה לך (עברית, אנגלית ורוסית). קורס זה מרוכז בשני מפגשים בני שעתיים, בעלות 657 שקלים. משתתפות בקורסים שיולדות בהדסה זכאיות לקבל החזר כספי מלא.

 

 • מועדון יולדות: החברות במועדון היא ללא תשלום. המועדון מציע מגוון פעילויות, הטבות ומידע בנושאים שונים. חברות במועדון מקנה הטבות רבות בשירות בית החולים, חברות חינם במועדון "אמא" שמציע הנחות בבתי עסק רבים, הנחה משמעותית במלון היולדות "הדסה בייבי", קורסים וכנסים שנותנים מענה לשאלות רבות המלוות את ההריון והשנה הראשונה בחיי התינוק.

 

 • חדר לידה טבעית: במרכז ללידה טבעית שני חדרי לידה, סמוך לחדר הלידה הרגיל. המרכז מעוצב באווירה ביתית ומצויד בג'אקוזי ובכל האביזרים הנחוצים לטיפול ותמיכה ביולדות בלידה טבעית. לנוחיות המשפחה והיולדת פינת ישיבה ומטבחון לארוחות קלות. יולדת הבוחרת ללדת במרכז מלווה במהלך כל לידתה על ידי מיילדת המרכז. במידה ויולדת הרשומה ללידה במרכז לידה אינה יכולה ללדת במרכז הלידה, מיילדת המרכז תלווה אותה גם בחדר הלידה הרגיל. כל יולדת הנרשמת ללידה במרכז לידה טבעית נפגשת עם מיילדת המרכז שמכינה אותה ללידה ויחד הן בונות את תוכנית הלידה.

 

יולדת המבקשת ללדת במרכז לידה טבעית מתבקשת לקבוע פגישה משבוע 35 לבדיקת התאמה ראשונית. בביקור היולדת תפגוש מיילדת ורופא, לאחר קביעת התאמה ללידה טבעית היולדת משלימה סידורי רישום ותשלום אצל פקיד קבלת יולדות. החדר בתשלום 3500 שקלים (המחיר בתוקף עד 6/2012).

  

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: במידה והלידה מתקדמת ללא סיבוכים, אנו מאוד מעודדות תנועתיות בזמן הצירים. תנוחת הלידה היא על פי בחירה ונוחיות היולדת.

 

 • מספר מלווים: שניים שלושה מלווים בלידה רגילה. בתוך חדר ניתוח, מלווה אחד.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: כל יולדת בוחרת את מלוויה. אין מיילדות פרטיות, במרכז הלידה יש מיילדת אישית לכל יולדת.

 

 • ייעוץ הנקה: בכל מחלקה יש יועצת הנקה וכמעט כל האחיות הן מדריכות הנקה. לכל יולדת יש אחות מטפלת שתדריך אותה גם בנושא הנקה. יולדות בלידה ראשונה ויולדות הזקוקות להדרכה רבה יותר – זוכות להתייחסות מיוחדת ולהדרכות.

 

 • ביות מלא/חלקי: קיימות שלוש מחלקות יולדות. מחלקות ביות גמיש : מחלקות א' ו ב' (20 מיטות בכל מחלקה). הגישה במחלקות אלה הינה טיפול כוללני באם ובתינוק. אנו מאפשרות לתינוק לשהות רוב שעות היום ליד מיטת האם ורק בשעות הלילה התינוק נמצא בהשגחת צוות מיומן בתינוקיה על מנת לאפשר לאם לישון. אם שמעוניינת להניק גם בלילה תקרא לחדר ההנקה בתינוקיה. האחות שמטפלת ביולדת היא גם זו שמטפלת בתינוק. האחות מלווה ומדריכה את היולדת בטיפול בתינוק, בעצמה ובתהליך ההנקה. הגישה היא אישית, הרואה את היולדת והתינוק במרכז. בהתאם לכך בדיקת רופא הילודים, שחרור, קבלת תעודת לידה, וכל השירותים והבדיקות נעשים בחדר היולדת ליד מיטתה, באוירה אישית ושקטה.

 

 • ביות מלא: יולדות ג' (כעשר מיטות). האם ותינוקה מתקבלים ביחד במחלקה. המשפחה שותפה לבדיקה הראשונה ולכל הטיפול בתינוק. בהמשך התינוק מתחמם בחדר ליד אימו במיטת חימום מיוחדת בה הוא מרגיש עדיין ברחם.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: בכול חדר שתי מיטות, שירותים ומקלחת.

 

 • מלונית: האירוח ב"הדסה בייבי" הוא על בסיס פנסיון מלא. (לינה ו-3 ארוחות). יש תינוקייה מאוישת על ידי אחיות מוסמכות 24 שעות ביממה. בכל יום (ב' עד ה') מתקיימות סדנאות שונות – ליווי התפתחותי, עיסוי תינוקות, הנקה ותזונה לאחר הלידה. רופא ילדים מגיע בכל יום לבדוק תינוקות חדשים, רופא נשים מגיע לפי הצורך. בחדר המלון מיטה מתכווננת, כורסת הנקה והדום, שידת החתלה, מיני בר, כספת, טלוויזיה ועוד.

 

המחיר: 680 שקלים ללילה למינימום שלושה לילות, 760 שקלים ללילה למינימום שני לילות ו-960 שקלים ללילה אחד. ניתן לארח גם את בן הזוג בעלות נוספת של 150 שקלים ללילה על בסיס לינה וארוחת בוקר באמצע שבוע.

 

 • שירותים נוספים: בכל חדר יולדת יש מסכי פלזמה אישיים עם מספר ערוצים בחינם, כספת, כורסת הנקה ושידה עם ציוד לטיפול בתינוקות. בסמוך לבית החולים פועל מרכז קניות ובו גם חנויות עם ציוד לתינוק וסופרפארם לנוחיות היולדת.

 

טל. 02-6776484, לאתר

 

 

שערי צדק, ירושלים

 

 (צילום: רוברט בישקו) (צילום: רוברט בישקו)
(צילום: רוברט בישקו)

 

 • קורס הכנה ללידה: יש קורסים לזוגות ולנשים במחיר 550 שקלים לקורס.

 

 • מועדון יולדות: אין

 

 • חדר לידה טבעית: כל חדר לידה הוא חדר ללידה טבעית עם כל האבזור החדש.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: ישנה גמישות רבה בתנועות לפי בקשה.

 

 • מספר מלווים: אין הגבלה במספר מלווים. בניתוח אלקטיבי בעל נוכח.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: ישנה אפשרות לדולה, אין אפשרות למיילדת פרטית.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות כמעט מלא.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: בכל חדר מקלחת, 3 יולדות בחדר.

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: סיורים מודרכים בשפות עברית ,אנגלית וצרפתית. תוכנית לידה, טיפול אישי לאחר לידה לאחר מצבי קיצון. כדור פיזיו, שמן שקדים לעיסוי הפרינאום, כיסא לידה, בשעות הבוקר מומחית להרפיה בנוסף למיילדת.

 

טל. 02-6555558, לאתר

 

 

הלל יפה, חדרה

 

 (צילום: המרכז הרפואי הלל יפה) (צילום: המרכז הרפואי הלל יפה)
(צילום: המרכז הרפואי הלל יפה)

 

 • קורס הכנה ללידה: קורס ההכנה ללידה מועבר על ידי מיילדת מוסמכת שעברה קורס אימון אישי (קואצ'ינג). מחיר הקורס 400 שקלים.

 

 • מועדון יולדות: ב"תוכנית בראשית" מוצעת האפשרות לליווי ותמיכה של צוות מטפלים מוסמכים מהמרפאה לרפואה משלימה במהלך ההיריון וכן במהלך הלידה.

 

 • חדר לידה טבעית: כל חדרי הלידה מותאמים באופן מלא ללידה טבעית.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: יש מוניטורים אלחוטיים בחדרי הלידה שמאפשרים ליולדת להיות מנוטרת באופן רציף בעודה בתנועה, אפילו מחוץ לחדר לידה. אנחנו ממליצים על תנועתיות בלידה ושינויי תנוחה.

 

 • מספר מלווים: שני מלווים בלידה עליהם מחליטה היולדת. לא ניתן להכניס מלווה לחדר ניתוח.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: אין אפשרות למיילדות פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: יש יועצות ומדריכות הנקה באופן אישי וקבוצתי. יש חדר ייחודי להנקה שם מועברות הדרכות ליולדת וכן מועבר סרט הדרכה.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות חלקי או מלא, על פי רצון היולדת ומצבה. יחידה נפרדת לביות מלא במחלקת יולדות בה ישנם כל האביזרים הנחוצים ליולדת ובן זוגה לטיפול ביילוד.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: קיימים חדרים ליולדת אחת, שתיים או שלוש.

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: המחלקה מפעילה תוכנית לפיזיותרפיה מילדותית (התעמלות נשים) שמותאמת לנשים לאחר לידה. יש ארוחת בוקר משופרת לנשים במחלקת יולדות בדרגה של מלון חמישה כוכבים, שכוללת פינוקים רבים (קורנפלקס, קרואסונים, לחמניות שנאפו זה עתה וכו'). אינטרנט אלחוטי למאושפזות ביחידה להיריון בסיכון, ביחידת הביות המלא ובמחלקת יולדות וכן ספריה עשירה בספרים להקלה על זמן השהות הארוך ביחידה. לשוהות בחדר לידה יש טלוויזיות פלזמה רחבות היקף שמסייעות ליולדות להירגע, אגב ציפייה ללידה ותוך צפייה בסדרת טלוויזיה אהובה.

 

טל. 04-6304671, לאתר  

 

 

בני ציון, חיפה

 

 (צילום: מחלקת השיווק של בית החולים בני ציון ) (צילום: מחלקת השיווק של בית החולים בני ציון )
(צילום: מחלקת השיווק של בית החולים בני ציון )

 

 • קורס הכנה ללידה: קורס הכנה ללידה בעלות של 180 שקלים לזוג שכולל שני מפגשים בימי שישי או שלושה מפגשים בימי רביעי אחר הצהריים. יש קורס מיוחד לדתיות בלבד ללא השתתפות הבעלים.

 

 • מועדון יולדות: הצטרפות למועדון בעלות חד פעמית של 40 שקלים לשנה כולל הרצאות, מפגשים והטבות בבתי עסק.

 

 • חדר לידה טבעית: יש חדר לידה טבעי ואין צורך להזמין מראש. בחדר מיטה מיוחדת, אווירה ביתית, ג'קוזי ומקלחון. ללא תשלום.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: בלידה רגילה מעודדים תנועתיות, מקלחת ושימוש בשמנים וכדורים, כל עוד אין סכנה ליולדת או לעובר.

 

 • מספר מלווים: בלידה רגילה שני מלווים קבועים, ובניתוח קיסרי אלקטיבי מלווה אחד שעבר הדרכה.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: יש אפשרות לדולה, אין אפשרות למיילדת פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: במחלקת יולדות ישנה יועצת הנקה, ובאגף אימהות ישנן חמש יועצות הנקה. כל היולדות מקבלות הדרכה של מדריכות הנקה.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות מלא ולביות חלקי.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: במחלקת יולדות בכל חדר 2 מיטות ומיטה במרפסת, מקלחת ושירותים בכל חדר

 

 • מלונית: אין

 

שירותים נוספים: חדר ניתוח באותה קומה, בתוך מתחם חדרי הלידה וצמוד למחלקת יולדות, מאוד חשוב במצבי חירום. שמנים ארומטיים בכל חדר לידה להסדרת צירים, הפגת מתחים ועיסוי. במחלקה ארוחת בוקר בסגנון בופה הכולל קפה ממכונה, חביתות, ממרחים שונים, סלטים, מאפים וכו'. חדר הנקה בנפרד.

 

טל. 04-8359052, לאתר

 

 

רמב"ם

 

 (צילום: רענן טל) (צילום: רענן טל)
(צילום: רענן טל)

 

 • קורס הכנה ללידה: רמב"ם מקיים קורס מקיף כחלק מההכנה ללידה. ניתן לקחת חלק בקורסים ארוכים ומקוצרים. יש גם אפשרות לקורסים אישיים או לקורסים בשפה האנגלית. עלות הקורס 200 שקלים.

 

 • מועדון יולדות: אין

 

 • חדר לידה טבעית: יש חדר לידה טבעית בו ניתן ללדת על בסיס מקום פנוי, ללא עלות. החדר כולל מיטה, כורסה נוחה לבן הזוג, ג'קוזי, עיסוי, שמנים אתריים, כדור ועוד, הכול באווירה ביתית.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת לידה: היולדות יכולות לבחור את הדרך שמתאימה לה בזמן הלידה. לגבי תנוחת הלידה, היולדת חופשייה לבחור את התנוחה הרצויה לה, כל עוד היא נשארת במיטה.

 

 • מספר מלווים: בלידה רגילה עד שני מלווים. ניתוח קיסרי מלווה אחד לפי בחירת היולדת.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: יש אפשרות לדולה מבחוץ. אין אפשרות למיילדת פרטית מטעם בית החולים.

 

 • ייעוץ הנקה: כל אחיות מחלקת תינוקות עברו קורס ייעודי להדרכת הנקה, ומשמשות כמדריכות. הדרכה להנקה הינה אישית וגם קבוצתית. בבית החולים פועל גם מרכז מידע טלפוני בנושא הנקה ללא תשלום 24 שעות ביממה.ישנן שתי יועצות הנקה במחלקה, נותנות יעוץ לפי הצורך.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש אפשרות לביות חלקי או מלא, לפי בחירת היולדת.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: יש חדרים פרטיים, וחדרים של שתיים עד שלוש מיטות. לכל חדר מקלחת צמודה.

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: מערך הלידה ברמב"ם מקיים סיורים מודרכים פעמיים בשבוע. צוות המחלקה מייעץ ליולדות לפני הלידה ומלווה אותן בתהליך, על פי תוכנית הלידה שהן קובעות. קורסי הדרכה להורות, הדרכות קבוצתיות על ידי צוות רב מקצועי בנושאים כמו טיפול ביילוד ובאם, חיזוק שרירי רצפת האגן והדרכות של ארגון "בטרם". במחלקות היולדות יש חדרי הנקה, מרווחים ומאובזרים לנוחיות היולדות. יש חדרי אוכל כמו במלון שכולל מזנון חופשי. אחת לשלושה חודשים מקיים בית החולים כנס יולדות, שכולל הפנינג, הרצאות מפי מומחים ומפגש עם צוות המערך.

 

טל. 1-700-50-51-50, לאתר

 

כרמל, חיפה

 

 (צילום: אלי דדון, בית חולים כרמל) (צילום: אלי דדון, בית חולים כרמל)
(צילום: אלי דדון, בית חולים כרמל)

 

 • קורס הכנה ללידה: מתקיים קורס עם מיילדות מצוות בית החולים בשיתוף מחוז חיפה של הכללית. רישום בטלפון 5545*. סיורים בחדרי לידה מתקיימים בתיאום מראש בחדרי הלידה ובמחלקת היולדות ויילודים בבית החולים. לתיאום בטלפון 04-8250252

 

 • מועדון יולדות: קיימת קבוצת קבוצות הורי פגים מיוחדות הנפגשות מידי שבועיים עד לשחרור הפגים.

 

 • חדר לידה טבעית: קיים חדר ללידה טבעית שכולל מקלחון מסז' מפנק, וכדור פיזיותרפיה.

החדר הינו ללא תשלום ולא מצריך רישום מראש.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת לידה: קיימת אפשרות לניידות בתהליך הלידה וגמישות בתנוחות הלידה שונות.

 

 • מספר מלווים: בלידה רגילה שני מלווים ובניתוח קיסרי מלווה אחד.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: קיימת אפשרות לדולה, אין אפשרות למיילדת פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: יש שש יועצות הנקה מוסמכות כולל יועצת מקצועית ייחודית להנקת פגים. כל יולדת זוכה לייעוץ פרטני וזמין בכל ימות השבוע.

 

 • ביות מלא/חלקי: קיימים תנאים פיזיים ויש אפשרות לביות מלא ליולדת ולתינוק.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: המחלקה עברה לאחרונה שדרוג ושיפוץ מותאם ונוח במיוחד לטובת היולדות. בכל חדר יש שתי מיטות ומקלחת צמודה. כמו כן, נמצאים במחלקה ארבעה חדרים פרטיים ליולדת אחת שגם בהם מקלחת צמודה.

 

 • מלונית: אין מלונית צמודה בבית החולים, יש בתי מלון באזור בהם יכולים המבקשים להשתמש.

 

 • שירותים נוספים: חדרי הלידה ומחלקת היולדות ילודים ופגים אינטימית ואישית עם טיפול פרטני חם ואוהב לכל יולדת וילוד. הנוף לים התיכון והאוויר הפתוח, בשילוב מחלקת בוטיק אישית ומקצועית עושים את ההבדל.

 

 

זיו, צפת

 

 (צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו) (צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו)
(צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו)

 

 • קורס הכנה ללידה: מתקיים מפגש אישי עם מיילדת לתכנון לידה מקיף.

 

 • מועדון יולדות: קיים מועדון יולדות שכולל ירידי הריון ולידה לפחות שלוש פעמים בשנה, הטבות ייחודיות, סדנאות וסיורים בחדרי הלידה.

 

 • חדר לידה טבעית: קיימים שני חדרים ללידה טבעית הכוללים ג'קוזי, מקלחון, כדור, אפשרות לתנועתיות, עיסויים, דמיון מודרך, שיאצו, שמנים ארומאטיים, חבל "טרזן". צוות בית היולדות מוכשר בתחום אלטרנטיבי.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: הצוות מעודד ומדריך את היולדת לתכנון לידה אישי. ניתן לאפשר חיבור לסירוגין למוניטור, בתנאי שאין סיכון גלוי ליולדת או לעובר. יש במחלקה שני מוניטורים אלחוטיים. ניתן לבחור תנוחת לידה.

 

 • מספר מלווים אפשריים: בלידה רגילה - שני מלווים ובמקרים מסוימים מתאפשרת גמישות למלווה נוסף. ניתוח קיסרי – מלווה אחד, אם הניתוח מוזמן מראש והמלווה עבר הדרכה מתאימה.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: מאחר והאחריות על הלידה מוטלת על הצוות הרפואי, תומכת הלידה מתבקשת לעבוד בשיתוף עם הצוות למען היולדת. אין מיילדת פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: קיימת הדרכה בנושא הנקה על ידי יועצת הנקה מוסמכת (IBCLC).

 

 • ביות מלא/חלקי: ביות גמיש לפי בקשת היולדת.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: בכל חדר שתיים שלוש יולדות, השאיפה תמיד לאיוש של שתי יולדות בלבד בחדר. לכל חדר מקלחת ושירותים. בנוסף יש ארבעה חדרים פרטיים.

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: במחלקה יש מסדרון בעלים עם כרטיס מגנטי לכל חדר שמאפשר פרטיות מוחלטת.

 

טל. 04-6828967, לאתר

 

 

גליל מערבי, נהריה

 

 (צילום: בית חולים נהריה ) (צילום: בית חולים נהריה )
(צילום: בית חולים נהריה )

 

 • קורס הכנה ללידה: בית החולים מקיים קורס הכנה ללידה, בליווי מיילדת, שכולל היכרות עם הצוות ומפגש של ההורים לעתיד, הדרכה, סיור בחדרי הלידה, מצגת, ומכשירים רפואיים להדגמה. קורס הכנה ליולדות הוא בתשלום של סכום סמלי בסך 150 שקלים. ניתן להירשם לסיורים בחדר לידה, יולדות ותינוקיה בתיאום מראש בחינם.

 

 • מועדון יולדות: אין

 

 • חדר לידה טבעית: יש חדר פרטי המאפשר לידה טבעית. בחדר קיימים אביזרים ליולדת כגון: כדור לישיבה, נרות ושמנים מיוחדים לעיסוי. אין צורך להזמין את החדר מראש וכמו כן אין צורך לתשלום נוסף. לידה בחדר זה היא על בסיס מקום פנוי.

 

 • תנועות בזמן צירים ותנוחת לידה: יולדת יכולה להתהלך או לשכב כרצונה, מה שנוח לה בהתאם למצבה הרפואי.

 

 • מספר מלווים: מותר להביא עד שני מלווים ליולדת. הבחירה בין המלווים תלויה אך ורק ביולדת עצמה. בית החולים אינו מגביל. כמו כן, ניתן להתחלף בזמן שהייתה של האישה בחדרי הלידה. לחדר ניתוח אלקטיבי ניתן להכניס מלווה אחד.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: אפשר להכניס דולה לחדר לידה. בית החולים לא מאפשר לידה עם מיילדת פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: ישנה יועצת מוסמכת להדרכת הנקה שמגיעה פעם עד פעמיים בשבוע. מעבר לכך נמצאות אחיות ויועצות שעברו הדרכה והן נותנות ייעוץ הנקה 24 שעות ביממה. כל יולדת (באם היא מעוניינת) זוכה לייעוץ הנקה.

 

 • ביות מלא/חלקי: יש רמות שונות של ביות, עד ביות מלא.

 

 • מספר יולדות בכל חדר במחלקה: מספר החדרים במחלקת יולדות עומד על שניים עד שלושה חדרים. בתוך החדרים יש בין שתיים לארבע מיטות, תלוי בגודל החדר. לכל חדר יש מקלחת.

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: יש בבית החולים שירות ייחודי בו ניתן להזמין צלם רפואי לתוך חדר הלידה או חדר הניתוח אשר יתעד את כל מהלך הלידה. הצלם מקצועי ובעל ניסיון רב בצילומים רפואיים. ההורים יכולים לקבל את התמונות מודפסות באיכות גבוהה באלבום מהודר עם דיסק בו כל חומרי הגלם. השירות ניתן בתשלום.

 

טל. 04-9107728, לאתר

 

 

פוריה, טבריה

 

 (צילום: Lowshot.com ) (צילום: Lowshot.com )
(צילום: Lowshot.com )

 

 • קורס הכנה ללידה: אין קורס הכנה ללידה מטעם המחלקה, אבל מיילדות העובדות בפוריה מעבירות קורסים במסגרת אחרת.

 

 • מועדון יולדות: אין

 

 • חדר לידה טבעית: יש חדר לידה מרווח הכולל כדור פיזיו, מזרון ומקלחת מיוחדת.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: ניתן לנוע בזמן צירים ולבחור תנוחת לידה, לפי בחירת היולדת.

 

 • מספר מלווים: אין הגבלה במספר מלווים בלידה רגילה. בניתוח קיסרי אפשרות למלווה אחד.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: יש אפשרות לדולה, אין אופציה למיילדת פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: יועצת הנקה אחת במחלקה, כל יולדת זוכה לייעוץ הנקה.

 

 • ביות מלא/חלקי: ניתן לבחור ביות מלא או חלקי, לפי בקשת היולדת.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: יש חדרים ליולדת אחת וחדרים לשתי יולדות, עם מקלחת צמודה בכל חדר.

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: הרדמה אפידוראלית 24 שעות

 

טל. 04-6652334/288

 

  

העמק, עפולה

 

 (צילום: בית החולים העמק) (צילום: בית החולים העמק)
(צילום: בית החולים העמק)

 

 • קורס הכנה ללידה: יש קורס הכנה ללידה לזוגות בבית החולים, עלותו 450 שקלים (יש החזר ביטוח מושלם של 200 שקלים). הקורס מיועד לכולם.

 

 • מועדון יולדות: בהקמה, יהיה בקרוב.

 

 • חדר לידה טבעית: אנו מכבדים תכנית לידה שמביאה היולדת, מאפשרים לה ללדת לפי בקשותיה, בתנאי שההריון מוגדר בסיכון נמוך. אין לנו חדר ללידה טבעית, כעת בבנייה חדרי לידה חדשים הכוללים חדר לידה טבעית.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: היולדת בוחרת את תנוחת הלידה ורצונה בניוד בזמן הצירים.

 

 • מספר מלווים: היולדת בוחרת את המלווה, אחד, הרצוי לה, ניתן להתחלף. בניתוח קיסרי מתוכנן הבעל/בן זוג יכול להשתתף לפי בחירת הזוג.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: ניתן להיעזר בדולה, אין מיילדת פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: שתי אחיות מוסמכות אקדמאיות הן יועצות הנקה במשרה מלאה, הנותנות ייעוץ לכולן. צוות האחיות עבר הכשרה להדרכה בהנקה, הדרכה ניתנת בכל שעות היממה ובכל ימי השבוע, ליד מיטת היולדת ובחדר הנקה, הצמוד למחלקת היילודים.

 

 • ביות מלא/חלקי: ניתן לבחור בכל סוגי הביות: חלקי, גמיש, מלא - בסיוען והדרכתן של האחיות בכל שעות היממה.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: 12 חדרים עם שלוש עד ארבע מיטות וארבעה חדרים עם מיטה אחת. לכל חדר צמודים שרותים ומקלחת.

 

 • מלונית: בחצר בית החולים יש מספר חדרים לשימוש יולדות המשוחררות, אך תינוקן עדיין באישפוז תמורת סכום סמלי, אין מלונית.

 

 • שירותים נוספים: הדרכות קבוצתיות לאחר ארוחת הבוקר עם כוס קפה ניתנות מדי יום על ידי אחיות בנושאי הטיפול בתינוק וטיפול עצמי (של היולדת בעצמה) במהלך התקופה שלאחר הלידה, מלווה במצגת. ניתנת אפשרות לשאלות ותשובות. ההדרכות כל יום למעט שבת.    הדרכה אישית ליד מיטת היולדת – פעמיים ביממה בוקר ואחרי צהריים, אחות נותנת הדרכה אישית לכל אחת מהיולדות במיטתה, בחדרה, בפרטיות מירבית. ביקור רופא יילודים אצל היולדות: מדי בוקר, רופא הילודים עובר ליד כל יולדת בחדרה לשיחה ודיווח על מצב התינוק לאחר שנבדק ועונה לשאלותיה הקשורות בתינוק כמו: ירידה במשקל, צהבת, בדיקות, ממצאים ועוד.

 

טל. 04-6494355, לאתר  

 

 

קפלן, רחובות

 

 (צילום: בית החולים קפלן ) (צילום: בית החולים קפלן )
(צילום: בית החולים קפלן )

 

 • קורס הכנה ללידה: יש, בעלות 561 שקלים או 200 שקלים לבעלות ביטוח מושלם.

 

 • מועדון יולדות: בהקמה

 

 • חדר לידה טבעית: קיים חדר שכולל את כל האביזרים המסייעים ללידה: כדור, מתקן לאחיזה מעל המיטה, מזרון הניתן לפריסה על הרצפה, מקלחת זרמים מיוחדת ואפשרות לתאורה מעומעמת. החדר בחינם, על בסיס מקום פנוי. אפשר ללדת לידה טבעית בכל אחד מחדרי הלידה האחרים.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: ניתן לנוע בזמן צירים אם אין מגבלה של משככי כאבים המונעים זאת מהיולדת. ניתן לבחור תנוחת לידה.

 

 • מספר מלווים: שני מלווים על פי בחירת היולדת בלידה רגילה. מלווה אחד בניתוח קיסרי.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: אין אפשרות לדולה ולא למיילדת פרטית.

 

 • ייעוץ הנקה: במחלקת ילודים יש מספר רב של אחיות שעברו הכשרה בנושא ההנקה. אחיות אלו נותנות סיוע בהנקה לכל היולדות במהלך האשפוז ומדריכות אותן גם בשחרור.

 

 • ביות מלא/חלקי: קיימת אפשרות לביות חלקי במהלך כל שעות היום וביות גם בשעות הלילה על פי רצון היולדת. בין השעות 8:00-10:00 התינוק במחלקת ילודים לבדיקת רופא שקילה וכ"ו. במחלקת ילודים קיימת שיטת הדלת הפתוחה – כל יולדת יכולה להיכנס ולהניק מתי שהיא חושבת לנכון.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: יש חדרים של מיטה אחת, שתי מיטות ושלוש מיטות. לכל חדר מקלחת ושירותים צמודים

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: במחלקות היולדות הריהוט מעץ היוצר אוירה ביתית ונעימה. חדש, לכל יולדת יש מעל המיטה מסך מולטי מדיה שבו יש אפשרות בנוסף לצפיה בטלוויזיה לגלוש באינטרנט.

 

טל. 08-9441225, לאתר

 

 

ברזילי, אשקלון

 

 (צילום: דוד אביעוז) (צילום: דוד אביעוז)
(צילום: דוד אביעוז)

 

קורס הכנה ללידה: מתקיימים קורסים להכנה ללידה על ידי מיילדת מוסמכת ומומחית בתחום, הדרכה נוספת בנושאים כמו: טיפול כוללני בתינוק, רחצה, בטיחות ושחרור הרך הנולד לביתו בבטחה. מחיר הקורס 200 שקלים עבור חמישה מפגשים.

 

 • מועדון יולדות: אין

 

 • חדר לידה טבעית: כל החדרים מיועדים ללידה טבעית. יולדת המעוניינת בלידה טבעית מגיעה לשיחה מקדימה עם המיילדת ומתכננת את הלידה. השירות אינו בתשלום.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: במצב של לידה טבעית ללא אפידורל יש אפשרות להתנועע על כדור פיזיו וניתן להסתובב עם מוניטור אלחוטי בטווח 100 מטר. מיילדת מנהלת את הלידה על פי תוכנית כתובה ובקשות מיוחדות של היולדת, כלומר אופן היילוד בפוזיציות שונות.

 

 • מספר מלווים:  שניים שלושה מלווים בחדר לידה. בניתוח קיסרי מתוכנן בן הזוג רשאי להיכנס כאשר מתוכננת הרדמה אזורית, לאחר הכנה והחתמתו.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: המיילדת הינה מקור התמיכה העיקרי בלידה. איננו ממליצים על דולה, היולדת רשאית להגיע עם מלווה שתומך בה. אין אופציה למיילדת פרטית מטעם בית החולים.

 

 • ייעוץ הנקה: שבע יועצות הנקה ביונקים, פגים וחדר לידה. הדרכה להנקה בהדרכה צמודה, אנו מעודדים הנקה כבר בחדר לידה לפי הרצון והיכולת של היולדת, תוך יצירת תנאים והדרכה צמודה להצלחת התהליך. מתקיימות הדרכות קבוצתיות על ידי יועצת הנקה ומדריכה מוסמכת פעמיים בשבוע במחלקה כל היולדת ללא תשלום.

 

 • ביות מלא/חלקי: מדיניות הביות לביות מלא ואפשרות לביות גמיש, לפי בחירת היולדת.

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: 18 חדרי אשפוז, מתוכם בעשרה יש שתי יולדות, בארבעה שלוש יולדות וארבעה חדרים עם יולדת אחת. כולם כוללים מקלחות ושירותים.

 

 • מלונית: אין

 

שירותים נוספים: פעם בשבוע בימי ה' מתקיימים סיורים בהנחיית מיילדת בכירה. ניתנת הרצאה קצרה, עונים שאלות ומסיירים בחדרי לידה, מחלקת יולדות ותינוקיה.  שיטת Skin to Skin מגע עור לעור בשעה ראשונה לחיים הוא מכניזם פוטנציאלי לקידום בריאות ומהווה אחד מהצעדים הבסיסיים לעידוד ההנקה עוד בחדר לידה מגע זה של עור לעור חשוב לביסוס הקשר בין האם לתינוק והוא אף מפחית תחלואת ילודים ותמותת ילודים. שימוש בשיטת פאולה, רפלקסולוגיה, עיסוי בשמנים, דמיון מודרך, רייקי וכדור פיזיו להקלת הכאב.

 

טל. 08-6745277, לאתר  

 

 

סורוקה, באר שבע

 

 

 • קורס הכנה ללידה: במרכז הרפואי סורוקה מתקיימים קורסי הכנה ללידה הפתוחים לקהל רחב ומגוון. מתקיימים גם קורסי הכנה ללידה ייעודיים לקהל הדתי. הקורסים מועברים על ידי מיילדות בכירות ופזיותרפיסטית, במהלך שישה מפגשים שבועיים החל מהשבוע ה-28 להיריון. בנוסף, מתקיים סיור בחדר הלידה במרכז סבן למיילדות בסורוקה. עלות הקורס: לקוחות כללית מושלם- 200 שקלים, לכל השאר 561 שקלים.

 

 • מועדון יולדות: אין

 

 • חדר לידה טבעית: יש קומפלקס מפואר של 25 חדרי לידה אישיים ומרווחים. כל החדרים ערוכים לביצוע לידה טבעית לבקשת היולדת.

 

 • תנועה בזמן צירים ותנוחת הלידה: לפי רצון היולדת

 

 • מספר מלווים: שניים בלידה רגילה, בניתוח קיסרי אלקטיבי נערכים להכנסת מלווה אחד.

 

 • דולה/מיילדת פרטית: באפשרותה של היולדת לבחור את המלווה העיקרי שלה.

 

 • ייעוץ הנקה: ניתן ייעוץ הנקה גם פרטני וגם קבוצתי.

 

 • ביות מלא/חלקי: ביות מלא בכל המחלקות

 

 • מספר יולדות בחדר במחלקת יולדות: יולדת אחת עד שלוש בכל חדר, ובכולם שירותים ואמבטיה. 

 

 • מלונית: אין

 

 • שירותים נוספים: חלק מהמיילדות עברו הכשרה ברפואה משלימה ונותנות במהלך הלידה טיפולים כגון שיאצו ורפלקסולוגיה.

 

טל. 08-6400006, לאתר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדר לידה. לא מה שהיה פעם
צילום: shutterstock
מומלצים