שתף קטע נבחר

'אפשר לראות את חורבן הכדורסל בקצה המנהרה'

סערה באיגוד הכדורסל סביב הכוונה להדיח את היו"ר הנוכחי שי שני ולמנות את אבנר קופל. גורם באיגוד: "כל ההתנהלות חייבת להתבצע בשקיפות מלאה". תנועת אומ"ץ פנתה לשרה לבנת בבקשה למנוע את המינוי. קופל: "לא מעוניין להגיב"

מינויו הצפוי של אבנר קופל ליו"ר איגוד הכדורסל, עורר הדים רבים וכעת מתברר כי יש מי שמנסה לטרפד את המהלך אף מחוץ לכותלי האיגוד. תנועת אומ"ץ – אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי - פנתה הבוקר (ג') במכתב לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת, בבקשה להתערב באופן מיידי על מנת למנוע את הדחתו של היו"ר המכהן, שי שני, ולאפשר לו לסיים את הקדנציה שלו בחודש אפריל.

 

עוד ב-ynet ספורט

 

במכתב טוענים, כי אבנר קופל נעצר לפני מספר חודשים בגין העלמת מס ושוחרר למעצר בית, כשהחקירה בנושא טרם הסתיימה. כמו כן נטען כי כיו"ר מרכז בית"ר וכיו"ר מנהלת הליגה, נגוע מינויו של קופל בניגוד אינטרסים מובהק.

 

ימונה ליו"ר? אבנר קופל (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
ימונה ליו"ר? אבנר קופל(צילום: אלי אלגרט)

 

בנוסף, מצוין כי בישיבת ההנהלה שנערכה אתמול, העלה יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי טענה כי אגודות בית"ר והפועל הגיעו להסכם ביניהם שאבנר קופל ימונה כיו"ר איגוד הכדורסל בתמיכת הפועל ובתמורה יתמכו נציגי בית"ר במינוי נציג הפועל ליו"ר הוועד האולימפי, כאשר הסכם כזה יכול להיות כשר אך 'ריחו יינשא למרחק רב'.

 

יתרה מזאת, באומ"ץ מציינים כי לא נמצא כל פגם מקצועי או אישי בתפקודו של שני, וכי תמוה בעיניהם שההדחה צפויה להתבצע ארבעה חודשים לפני סיום הקדנציה.

 

"הכוונה היא להכפיף את המנהלת לאיגוד"

גורם באיגוד התייחס לעניין בחומרה: "כל ההתנהלות באיגוד הכדורסל חייבת להיות בשקיפות מלאה וכל עוד הדברים לא כך, אפשר לראות את חורבן הכדורסל בקצה המנהרה. המכתב יכול להמיט אסון על איגוד הכדורסל וצריך להזמין עליו חקירה כוללת".

 

"השרה מנועה מלהתערב". לימור לבנת (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת, ערוץ 99) (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת, ערוץ 99)
"השרה מנועה מלהתערב". לימור לבנת(צילום: באדיבות ערוץ הכנסת, ערוץ 99)

 

גורם אחר באיגוד לא מבין על מה המהומה: "לחצי מהמדינה הייתה חקירה ולא האשימו אותו (קופל) בכלום נכון לעכשיו. הכוונה היא להכפיף את המנהלת לאיגוד.

 אנשים מנסים לזרוק חרא, אבל אני לא מאמין שזה יוכל לשנות משהו. אנשי אומ"ץ צריכים להיזהר, כי אם אין דברים בגו', קופל יכול גם לתבוע אותם על הוצאת דיבה".

 

גורם נוסף, המצוי בפרטי המקרה, ציין נקודה נוספת: "אני לא יודע מה השרה לבנת תעשה ביחס למכתב, אבל בוא נאמר שהיא ואבנר קופל חברים טובים, יותר מסתם שלום שלום".

 

יו"ר תנועת אומ"ץ, אריה אבנרי, מסר בתגובה: "בעקבות כל האירועים שהיו בענפי הספורט, שהיו בהם סימנים ברורים של פגיעה בטוהר המידות, אנו מצפים שבנושא הנדון, כדי למנוע פרשה נוספת, מר קופל ישעה את מועמדותו עד שתוסר העננה מעל ראשו ויתברר אם יש כוונה להעמידו לדין פלילי או לא".

 

אבנר קופל מסר: "אין לי עניין להגיב".

 

דוברה של השרה לבנת, מאיר ברדוגו, מסר בתגובה: "שרת הספורט מנועה מלהתערב בניהול הפנימי של איגודי הספורט ובכלל זה בבחירות הפנימיות למוסדות האיגוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבנר קופל
צילום: אלי אלגרט
מומלצים