שתף קטע נבחר

עומס כבד: מעל 140% תפוסה בעין כרם ושניידר

באיכילוב נרשמה תפוסה של 122% והממוצע הארצי עומד על 107%. "לצערנו לא מדובר בפיק של עומסים, אלא במצב שנהפך לקבוע", אמרו בבית החולים רמב"ם בחיפה

נמשכים העומסים הכבדים  בבתי החולים: בבית החולים הדסה עין כרם דווח היום (ה') על תפוסה של 142%. בבית החולים שניידר בפתח-תקווה נרשמה תפוסה של 146%. במוסדות רפואיים רבים ברחבי הארץ אחוז התפוסה הכוללת היה מעל 100% - ובסך הכל בממוצע הארצי - על-פי נתוני משרד הבריאות - האחוז עמד על 107.

 

בעקבות העומסים הכבדים, נטשו הבוקר אחיות בבית החולים בנהריה חמש מחלקות פנימיות עקב עומס חריג בהן. יו"ר ועד האחיות במוסד הרפואי, אדוארד חדד, אמר כי "האחיות יעבדו במתכונת חירום עד שהתפוסה תרד ל-115%, כפי שסוכם איתנו".

 

מנהל בית החולים בנהריה, ד"ר מסעד ברהום, אמר: "אני מעריך ומוקיר את עבודתם של הצוותים בבית החולים בכלל ושל צוותי הסיעוד בפרט. כל הצוותים כולל צוותי הסיעוד פועלים לתת שירות מרבי לחולה ואין פגיעה כלשהי במטופלים עצמם. אנו עובדים מול הנהלת משרד הבריאות על מנת למצוא פתרונות למצוקות הנקודתיות".

 

בבית החולים איכילוב בתל-אביב דווח הבוקר על תפוסה כוללת של 134%. בשעות הערב השתפר המצב מעט והתפוסה עומדת על 122%. בבית החולים רמב"ם בחיפה עמדה התפוסה בבוקר על 107%, אך הערב עלה המספר ל-120%. מבית החולים רמב"ם נמסר: "לצערנו לא מדובר בפיק של עומסים, אלא במצב שנהפך לקבוע".

 

עומסים נרשמו גם בבית החולים בני ציון בחיפה (103%), הדסה הר-הצופים

(118%), הלל יפה (113%), כרמל (100%), לניאדו (104%), מאיר (104%), זיו (109%). בכמה בתי חולים העומס גבר וכתוצאה מכך לא הועברו חולים מחדר המיון למחלקות הפנימיות.

 

בסוף השבוע הצוותים הרפואיים יעבדו במתכונת מצומצמת, אך אם יימשכו קצב הגעת החולים לבתי החולים ייתכן שמשרד הבריאות יפנה גם בשישי ושבת למד"א לנתב חולים לבתי החולים על-פי העומס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדסה עין כרם. תפוסה של 142%
צילום: שירן גרנות
מומלצים