שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בת 26 עברה הפלה - הרופא כרת בטעות החצוצרה

  צעירה בת 26 הגיעה לבית החולים הדסה במטרה לעבור הפלה בשל מצבה הכלכלי הקשה. בסיום ההליך התבררה הטרגדיה: המנתח כרת גם את החצוצרה. המשמעות: כשתרצה שוב להרות היא תזדקק לטיפולי פוריות. ביה"ח יפצה אותה

  ההפלה הסתיימה באסון: צעירה שהגיעה לבית החולים הדסה במטרה לעבור הפלה גילתה בסיומה כי הגינקולוג כרת גם את החצוצרה הימנית שלה. כתוצאה מכך קטנו סיכוייה להרות בעתיד והיא תזדקק לטיפולי הפריה. בתום הסכם פשרה נקבע כי בית החולים ישלם לצעירה פיצויים.

   

  עוד בנושא הפלה:

  הפלה יקרה: המחיר עלה מ-1,400 ל-2,200 שקל

  במקום הפלה - הפסקת הריון עם תרופה

   

  בחודש לפני כשנתיים, כשהייתה בת 26, פנתה הצעירה למרפאה הגינקולוגית בבית החולים הדסה במטרה לבצע הפסקת הריון. היא ביקשה זאת לאור מצבה הכלכלי הקשה של משפחתה, שהשפיע גם על מצבה הנפשי באותה תקופה. הפסקת ההריון אושרה על ידי הועדה להפסקת הריון בשיטת "הרחבה וגרידה". מדובר בפעולה ניתוחית שכיחה, שגרתית וקצרה המבוצעת תחת הרדמה כללית.

   

  לאחר ביצוע הגרידה התעורר חשש כי שאריות ביולוגיות נותרו על דופן הרחם והגניקולוג חזר וביצע באישה שתי גרידות נוספות במהלכן, ממה שהוגדר בכתב התביעה כרשלנות, נכרתה החצוצרה הימנית. לדברי התביעה הטעות בפעולת הגניקולוג התגלתה רק לאחר בדיקה פתולוגית של החלק הכרות והסתבר כי כתוצאה מפעולותיו נגרם גם קרע בדופן הרחם, ועל כן בוצעה באופן מיידי כריתה מלאה של החצוצרה הימנית ולמעשה נותרה הצעירה עם חצוצרה בריאה אחת בלבד.

   

  בנוסף סבלה הצעירה מדימום מסיבי ונזקקה לעירוי דם. בחודשי החלמתה נפגעה סדירות המחזור החודשי ושיווי המשקל ההורמונלי שלה והיא החלה סובלת מחרדות רבות. מומחית לפסיכיאטריה קבעה כי היא סובלת מנכות נפשית של 20%.

   

  "כתוצאה מהפעולה שעברה התובעת קטנו סיכוייה להרות בעתיד באופן משמעותי", כתב הגינקולוג המומחה מטעם התביעה בחוות דעתו, "זאת מאחר ולא ניתן לחזות מראש את צד השחלה שתבייץ. לאור זאת קיים סיכוי גבוה שהתובעת תידרש לעבור בעתיד טיפולי הפריה חוץ-גופית".

   

  לדבריו, הנזק שנגרם לכלי הדם בעקבות תלישת החצוצרה יגרום לפגיעה באספקת הדם לשחלה הימנית, וכפועל יוצא יפגע בתהליך ההורמונלי, שהינו חיוני לאישה צעירה.

  כמו כן, כתוצאה מהנזק שנגרם לכלי הדם עלולות להתפתח הידבקויות מחוץ לרחם, אשר עלולות לגרום לכאבים כרוניים שיפגעו בצורה משמעותית באיכות החיים של התובעת ובחיי היומיום שלה ולפגוע גם בפוריותה.

   

  כאמור, הצעירה הגישה תביעה על רשלנות רפואית, באמצעות עו"ד דוד פייל, על סך חצי מיליון שקלים לבית המשפט השלום בתל אביב. התביעה הסתיימה בפשרה בין הצעירה לבין בית החולים, אשר הסכים לפצותה. על פי ההסכם סכום הפיצוי נשמר בסודיות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  הצעירה תזדקק בעתיד לטיפולי פוריות
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים