שתף קטע נבחר

השר נאמן נגד החרדים: רומסים את כבוד התורה

על רקע הסערה סביב "חוק טל", השתתף שר המשפטים באירוע בישיבת ההסדר בעתניאל ותקף בחריפות את החרדים, שלדבריו רומסים את כבוד התורה ומפנים גב למשימות החשובות. "אתם משרתים לא רק בצבא ה' אלא גם בצה"ל", אמר לנוכחים

שר המשפטים במתקפה חריפה נגד החרדים: באירוע שהתקיים הערב (יום ד') לציון 25 שנה לישיבת ההסדר בעתניאל וטקס הנחת אבן פינה למבנה פנימיות חדש, אמר יעקב נאמן כי "בימים אלה שכבוד התורה נרמס על-ידי קבוצות מיעוטים בודדות שמפנות גב למשימות החשובות של עם ישראל, לביטחון, ישיבת ההסדר כאן היא סמל לאיך משלבים תורה, עם אחריות ציבורית ונשיאה בעול, ולא רק התבודדות ולקיחת תקציבים".

 

עוד בערוץ החדשות:

ליברמן יעבור שימוע שלישי: "לא הסתיר דבר"

אלפים הפגינו בי-ם: "די לגזענות נגד אתיופים"

 

נאמן, הערב בישיבת ההסדר בעתניאל (צילום: ישיבת ההסדר עתניאל) (צילום: ישיבת ההסדר עתניאל)
נאמן, הערב בישיבת ההסדר בעתניאל(צילום: ישיבת ההסדר עתניאל)
 

על רקע הסערה סביב הכוונה להאריך את "חוק טל" וסוגיית שירת הנשים בצה"ל, פנה נאמן לתלמידי הישיבה: "עם ישראל יכול להיות גאה בשילוב של תורה ועבודה ושירות בצה"ל שאתם משמשים דוגמה לו. אתם משרתים לא רק בצבא ה' אלא גם בצבא הגנה לישראל. אתם נותנים לעם ישראל ללמוד שאפשר לשלב תורה ברמה גבוהה מאוד יחד עם שירות ביחידות הטובות ביותר".

 

מוקדם יותר החליט ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדחות את הדיון על הארכת "חוק טל" אשר מאפשר המשך מתן פטור לבחורי ישיבות. ראש הממשלה הבהיר כי החוק לא יוארך בחמש שנים כמתוכנן, על

רקע התנגדותם של השרים אהוד ברק, אביגדור ליברמן ומשה יעלון.

 

באירוע בעתניאל השתתף גם שר החינוך גדעון סער, שעל רקע המגעים עם הפלסטינים בירדן, התבטא בחריפות נגד האפשרות לנסיגה מהגדה המערבית. "כל אדם בר דעת חייב להגיע למסקנה שאסור לנו בשום פנים ואופן להמשיך בתהליך הנסיגות שחלק מכנים אותו תהליך השלום", אמר, "האלטרנטיבה לתהליך הוא להמשיך ולבנות את ארץ ישראל".

 

"המשוואה היא פשוטה", הוסיף שר החינוך, "איפה שיש התיישבות, יש צבא ויש ביטחון, וברגע שאין התיישבות הצבא יוצא וגורמי הטרור משתלטים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב נאמן
צילום: ישיבת ההסדר עתניאל
מומלצים